Ako cistit bazen?

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod bigben » Str 07. Jún 2023 16:03:18

theb píše:Problem s tvrdou vodou mam aj ja, ale tuto som cital pri tej sode:
PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní.Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc.

Neviem si predstavit, ako sa s tymto vysporiadat. :(

Ja si myslím že sa jedná iba o koncetrovaný neriedený prípravok. Po zriedení to musí byť o.k., lebo o.i. tam majú napísané aj že sa používa na úpravu PH v bazénoch.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat




Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod mp1ver2 » Str 07. Jún 2023 16:32:47

k dávkovaniu - 3.6 m priemer, 70cm výška a nasypal som okolo 200g. voda bola na dotyk taká "mazľavá/mäkká/šmykľavá". voda zo studne na nádobách vytvára povlak, ktorý po uschnutí rukou zotriem. naviac obsahuje jemný ppiesok filtrom nezachytený. vždy po pár dňoch po napustení pridávam trochu (deci?) savaproti riasam (ich tvorba ukazuje na bio nezávadnosť).

a k upozorneniam -málokto vie čo tie termíny (časové) znamenajú - jedno č potravina, či liek, všetko musí byť použiteľné aj ak by bolo vystavené vysokým teplotám, vlkosti, .... to je zahrnuté v slovnom spojení "doporučená doba".
je to ničo ako "môžspôsobiť", hiocinik neie dokázať šklivosť.
a pretože toto je odborné fórum, odkazujem na knihu "noc faktov - hans rosling" autoruž zomrel, ale odkazy z tej knihy udržujú živé z štatistických údajov jeho spolupracovníci. ukazuje v nej ako sme hlúpi, keď veríme veciam čo dávno neplatia, ukazuje ako sa mení svet okolo nás, ako si preverovať alarmujúce správy, napríklad ddt.
dostupné aj na uložto.
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia