Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Re: Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Poslaťod day » Pon 07. Okt 2013 9:00:01

ytong 25cm, zateplovat som uz zacal
cez zimu tam bola ako v chladnicke, nerobil by som tam ani za peniaze, nie este zadarmo :)
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat




Re: Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Poslaťod ziletka » Pon 07. Okt 2013 9:08:37

Ak je stavba uz preschnuta tak zateplovat v pohode mozes. vlhkost z poterov a omietok vyvetras oknami. Ja som v zime kuril petrikom a v dome bolo dajme tomu 10-12°C co je na robotu v pohode.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Poslaťod deko » Pon 07. Okt 2013 11:59:50

day píše:... zacal som zateplovat, ale napadla ma jedna vec.
nemam este vnutorne omietky, potery atd., ale aby som mohol cez zimu robit vo vnutri chcem zateplit.

po zatepleni by som robil omietky a potery, dostanem vlhkost z domu? nazadrzi EPS vlhkost?

dakujem

existuje take specialne zariadenie. okno sa tomu hovori. zvycajne ich je na dome viac. staci ich otvorit a vlhkost vyjde von. ale pozor, nie je dobre ich otvarat napr. tehlami alebo kamenmi, ale pouzit take zariadenie - klucka sa tomu hovori. inak by totiz to okno uz nebolo mozne zavriet.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Poslaťod ... » Pon 07. Okt 2013 13:01:21

deko píše:
day píše:... zacal som zateplovat, ale napadla ma jedna vec.
nemam este vnutorne omietky, potery atd., ale aby som mohol cez zimu robit vo vnutri chcem zateplit.

po zatepleni by som robil omietky a potery, dostanem vlhkost z domu? nazadrzi EPS vlhkost?

dakujem

existuje take specialne zariadenie. okno sa tomu hovori. zvycajne ich je na dome viac. staci ich otvorit a vlhkost vyjde von. ale pozor, nie je dobre ich otvarat napr. tehlami alebo kamenmi, ale pouzit take zariadenie - klucka sa tomu hovori. inak by totiz to okno uz nebolo mozne zavriet.


a tiez nema velmi zmysel otvarat pri takom pocasi ako je dnes v BA ktoremu sa vravi ze hmla :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Poslaťod Ludo » Pon 07. Okt 2013 13:47:59

je uplne jedno ci je hmla
a je teda uplne jedno aku vonkajsiu "relativnu" vlhkost- vzduch vonku ma
dolezity udaj je- teplota toho vzduchu - vonku
a potom uz len fyzika zs......./relativna vs absolutna vlhkost vzduchu/ :yahoo
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Poslaťod ... » Pon 07. Okt 2013 13:56:20

Ludo píše:je uplne jedno ci je hmla
a je teda uplne jedno aku vonkajsiu "relativnu" vlhkost- vzduch vonku ma
dolezity udaj je- teplota toho vzduchu - vonku
a potom uz len fyzika zs......./relativna vs absolutna vlhkost vzduchu/ :yahoo


ked necha pootvarane okna, velmi rychlo zrovna vnutornu teplotu s vonkajsou a hmla hovori o tom ze vlhkost pri danej teplote dosiahla nasytenia
takze po par dnoch dobreho vetrania v takomto pocasi moze dosiahnut opacneho efektu ako je pozadovany (zavisi este od akumulacnej kapacity stavby, rozdielu teplot akumulacnej hmoty a vzduchu, jej teplovymennej plochy a rychlosti prudenia vzduchu)

PS: na to aby odparil vodu z povrchov mu chlad tiez velmi nepomoze, kedze na odparenie ta voda spotrebuje skupenske teplo (a tym sa znizi teplota)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Poslaťod MartinH » Pon 07. Okt 2013 16:14:58

Vlhkost sama neodide. Treba jej pomoct kurenim a obcasnym vetranim alebo odvlhcovacimi strojmi. Bude to nieco stat. Aj tak by som do toho siel, iba ak nie je problem (skoro) kazdy den na stavbu prist, skontrolovat, vyvetrat, ci vyliat vodu zo stroja. Ked prituhne aj poutierat okna.

A este nieco. Vsetko papierove a drevene musi ist prec, inak to zvlhne a mozno splesnivie.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Poslaťod ... » Pon 07. Okt 2013 19:17:08

MartinH píše:Vlhkost sama neodide. Treba jej pomoct kurenim a obcasnym vetranim alebo odvlhcovacimi strojmi. Bude to nieco stat. Aj tak by som do toho siel, iba ak nie je problem (skoro) kazdy den na stavbu prist, skontrolovat, vyvetrat, ci vyliat vodu zo stroja. Ked prituhne aj poutierat okna.

A este nieco. Vsetko papierove a drevene musi ist prec, inak to zvlhne a mozno splesnivie.


jj, ked som minulu "jar" (vonku snezilo a mrzlo este aj na velku noc) riesil susenie poterov, tak som musel vodu z kyblov pri (priemyselnych) odvlhcovacoch vylievat minimalne 2x denne, z jedneho som dostal za 24 hodin 30-35 litrov vody (pri vnutornej teplote cca 33 stupnov celzia a vysokej vlhkosti :-))
a taky mensi odvlhcovat tu trapim aj teraz, kedze vlhkost v interieri nam sla dost hore - aktualne je na 71% pri 23.2 stupnoch celzia (a este aj zena teraz aj viac susi pradlo uz vo vnutri)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Nechat hrubu stavbu prezimovat alebo nie?

Poslaťod user » Uto 12. Nov 2013 20:12:26

Aké sú všeobecné odporúčania pri prezimovaní hrubej stavby? Postačí zabedniť okná/dvere, alebo treba myslieť aj na ďalšie veci?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia