ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalove

Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod bladerunner » Pon 30. Jan 2012 22:54:14

či vata alebo eps /alebo iný typ izolácie/ sa musíš rozhodnúť sám.
zistiť cenu, vynásobiť objemom, potom si rozmyslieť aké výhody a nevýhody ma to ktoré riešenie a tak sa rozhodnúť.

ja pridám len niekoľko poznámok k zamysleniu:
- ide o bungalov, čiže plocha stropu je v pomere k ploche obvod. stien /relatívne/ veľká - z toho vyplýva potreba dosiahnutia čo najväčšieho tep. odporu - z toho sa odvíja potrebná /pre budúceho platiteľa nákladov na vykurovanie/ hrúbka izolácie - či už je to 20, 30, 40, 50,.... cm sa musíš rozhodnúť sám. niekomu stačí 20 cm, inému je aj 50 cm málo.
- ak musí byť možná pochôdznosť na celej ploche, tak eps bude asi jednoduchší na realizáciu. pri vate by sa musel robiť nejaký "rošt"
- kedže miesto bude prístupné, nie je problém doplniť izoláciu /hrúbku/ v budúcnosti - zvlášť ak sa použije eps, pri vate by to bolo trocha komplikovanejšie
- .....pripadne len ale 2 metre od vylezu a dajme tomu v sirke 80 cm bude musiet byt zateplenie tensoie ako inde.....- nebude :mrgreen: - vyrežeš si eps /resp. viac kusov/ a pri odchode z povaly ich položíš na miesto kde je menej izolácie. keď na budúce prídeš opäť na povalu, eps dáš bokom
- ak tam neplánuješ chodiť veľmi často, asi ani netreba dosky na eps na celú plochu
- čo sa týka skladovania vecí - uvedom si, že ten priestor bude už mimo tepelnej obálky domu- čiže v zime tam budú mínusové teploty - z toho vyplýva, čo tam skladovať môžeš a čo nie + asi sa ti tam v zime nebude chcieť často chodiť
- nevieme ešte presnú skladbu strešného plášťa - možno bude potrebné odvetrať priestor povaly.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat




Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod buduci mukl » Uto 31. Jan 2012 13:37:43

bladerunner,

diiky za info :) takze najzhodnejsie to vidim asi takto >
1) 0.2mm PU folia kde spoje prelepim paskou. ( len otazka ta PU folia ma zabranit vnikaniu vlhkosti z hornejstrany dnu ?
2)dam vsade 30 cm EPS ( asi prekladanie 15 cm a na to 15cm) asi eps 100 s, pri vchode si to vyrezem
3) dam dosky len niekde nech sa da po tom chodit
4) posledna otazka ? ak ten EPS 100 s nebude zakryty nicim, nebude vadit ak bude nanho v lete svietit svetlo ? Na streche mam 2 stesne vylezy sice len cca 60 cm * 60 cm ale slnko cez ne dovnutra svieti.
......................................................................................................................
5) myslis ze ten dom bude zatepleny konc v pohode pri danych parametroch >
.3skla vsade profil slamander 7komor
.obvodove mury YT P4 30cm + 15cm EPSF, zaklady zateplene XPS 5cm
.v podlahe 12cm eps s + 3cm styren doska, podotykam ze vsetko je uz hotove len na jar budem robit ten strop s 30cm eps.
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod bladerunner » Uto 31. Jan 2012 16:50:45

ad 1) má zabrániť prenikaniu pary z interiéru do izolácie. čo sa týka PU folie 0.2 mm neviem aké má vlastnosti čo sa týka paronepriepustnosti. treba si položiť otázku či tam vôbec treba dávať parozábranu, keď je tam ŽB monolitický strop. ak netreba, tak netreba ani tu foliu. ak si poviem, že treba, tak asi by som dal normálnu parozábranu na to určenú.
ad 2) vzhľadom na ľahkosť realizácie a cenu izolácie by som asi uvažoval o 40 cm
ad 4) tam kde bude svietiť slnko priamo na eps , tam bude eps degradovať
ad5) myslím, že bude zateplený nadpriemerne, čiže lepšie ako je v tejto dobe bežným zvykom
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod buduci mukl » Uto 31. Jan 2012 17:27:17

ad 1) takze treba tam dat foliu ci nie ? ak vravime ze hej, tak aka je na to urcena a ktorou stranou sa ma ako polozit, daj napr pls naky link
ad 2) co sa tyka 40 cm, musim si to zmerat, kazdopadne 30 alebo 40 podla moznosti, musim premerat a pozriet
ad 4) co sa tyka degradacie slnkom, som si aj myslel ze bude EPS degradovat, takze budem musiet zakryt skoro vsetko ,kedze slnko sa otaca a svietit bude na viacej miest, tym padom vznika nova otazka ako to cim najlacnejsie zakryt bez ruoznych konstrukcii, rostov a pod a nech neni material ktorym sa to pokryje zbytocne drahy, vycalovat cca 1200 E za OSB dosky s ami moc nechce.

vdaka a :drink
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod ivvan » Str 01. Feb 2012 18:35:06

zalep strešné otvory ;-)
ja tam žiadnu foliu pod tým polystyrénom na povale nemám, mám to tak asi dva roky a nezbadal som zatial žiadny problém.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod ziletka » Štv 02. Feb 2012 15:03:32

ja som nazoru ze ked je k dispozicii priestor ktory sa da vyuzit tak ho netreba zahodit.

Tiez mam povalu ktora je uz teraz skoro plna. su tam starsie el. radiatory na predaj, nafukovaci cln, 1 balik vaty co ostala, nejaky EPS co ostal, sanky, lyze, kocik, stary bojler (ktory planujem vyuzit), vianocny stromcek a ozdoby... Neviem si predstavit kde by som to dal keby som nemal povalu.

Mam aj garaz ale tam je naradie, ponk, auto, police, miesto na drevo, ......

Planujem aj zahradny domcek kde bude dalsi ponk, lesenie, cinkular, bicykle, pluh, kosacka, krovinorez.....

takze pri dome sa najde dost veci na uskladnenie a taketo miesta su v dome len +

zvlast ked ma vylez z garaze cize tepelny most pre dom - ziadny.
Mam susedov ktori taketo priestory nemaju (respektive maju v garazi) a auto parkuju pred domom.

Ludo ma pravdu v tom ze cim viac miesta mas tym viac veci skladujes ale neviem co by som mal z tych veci co som popisal vyhodit.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod buduci mukl » Pon 06. Feb 2012 9:20:01

ok takze mi poradte ako to cim najlepsie zateplit a nie draho
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod ziletka » Pon 06. Feb 2012 10:54:44

ja by som z hladiska pochodznosti a mensej pracnosti volil EPS v minimalne 2 vrstvach. Foliu podla mojho nazoru netreba kedze strop je betonovy (mozem sa mylit). V kazdom pripade treba dobre zateplit aj obvod domu (veniec a podobne).
Pri vyleze by som to spravil tak ako bolo pisane (odnimatelne kusy EPS ktore sa daju ulozit na miesto pri odchode).
Z hladiska degradovania EPS by som ho na miestach kde svieti slnko zakryl (ak nechces moc do toho investovat, tak mozno nejake najlacnejsie linoleum alebo plavacku, popripade koberec).
Cast ktoru chces vyuzivat na uskladnenie veci by som kazdopadne niecim spevnil (ja som pouzil OSB ale to neni najlacnejsie riesenie. Ale ja ich mam na kliestinach a pod tym je vata).
V tvojom pripade zas pripada do uvahy linoleum (skor hrubsie), plavacka (lacna) alebo tie OSB. Popripade niekolko vrstiev kobercov.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod buduci mukl » Pon 06. Feb 2012 11:49:01

hej strop je betonovy, betonove nosniky a v tom beton tvarnice, eps som chcel davat 2 vstvy 15cm a na to krizom dalsich 15cm dohromady 30cm, niekto bude pisat dat viac ale toto bude musiet stacit, na stenach je 15 v podlahe tiez 15.

na urcite miesto dam osb a okolo nake lacne hrubsie lino teda, akurat otazka daval si 100 stabil ci ? a co ta folia aka ? a ako ju tam dat ? nedas konkretny typ ? ak je teda potrebna
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ako zatepliť monolitický železobetónový strop na bungalo

Poslaťod ziletka » Pon 06. Feb 2012 12:04:05

buduci mukl píše:hej strop je betonovy, betonove nosniky a v tom beton tvarnice, eps som chcel davat 2 vstvy 15cm a na to krizom dalsich 15cm dohromady 30cm, niekto bude pisat dat viac ale toto bude musiet stacit, na stenach je 15 v podlahe tiez 15.

na urcite miesto dam osb a okolo nake lacne hrubsie lino teda, akurat otazka daval si 100 stabil ci ? a co ta folia aka ? a ako ju tam dat ? nedas konkretny typ ? ak je teda potrebna

pisal som ze som daval vatu. fukanu izolaciu. Ty daj 100S. ked tam das roznasaciu vrstvu (OSB) tak to vydrzi dost velku zataz.
V parozabranach sa nevyznam. Ja som na dome pouzil dekfol N 110.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia