Ako a kedy podbiť šikmú strechu?

Ako a kedy podbiť šikmú strechu?

Poslaťod spono » Štv 20. Aug 2009 8:02:32

Stavebníci, chcem sa spýtať na radu. Chcem ísť podbiť strechu, ale radšej sa chcem predtým poradiť - ako spraviť koníkov, ako ich prichytiť na krokvy, použiť OSB dosky alebo sadrokartón (bude to vlastne vonku a na to pôjde fasáda), akú hrúbku dosky, musí ísť na to EPS (na OSB) alebo môže priamo na OSB dosku sieťka a kleber a na to fasáda?
Ďakujem za rady

Peter
Naposledy upravil emkac dňa Sob 22. Aug 2009 23:51:36, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
spono
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 7:56:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Podbitie šikmej strechy

Poslaťod quark » Štv 20. Aug 2009 9:13:23

skús niekedy vyhladávač. /vpravo hore je taká lupa/
viewtopic.php?f=9&t=600&hilit=podbitie
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Podbitie šikmej strechy

Poslaťod spono » Pia 21. Aug 2009 7:50:54

som na tomto fóre prvý krát, ale aj tak quark ďakujem za radu ... budem nabudúce múdrejší :)

ale chcel som sa spýtať ešte jednu vec čo ma napadla ... respektíve som sa stretol s 2 názormi.
Mám teda bungalov s valbovou strechou a otázka teraz znie čo by bolo lepšie.

Múry som robil z Porfixu 375, veniec som nešaloval, ale použil kantovky 5 cm na obe strany, do vnútra som dal z vonkajšej strany 3 sm EPS ako tepelný most (aj keď by sa tam uživilo aj 5 sm EPS)
Čo sa týka toho podbitia budem to robit z OSB+2 cm EPS+sietka, kleber+silikátová omietka.

1.Spraviť to podbitie teraz keď hrubá stavba nie je zateplená a oprieť to až o kváder a potom zateplím od podbitia dole ???

2. Alebo najprv zatepliť obvod až vlastne do úrovne hornej hrany venca, kde je položená pomúrnica a potom spraviť podbitie a oprieť koníka o EPS? Neviem čo by bolo lepšie kvôli tepelnému mostu ? Medzi krokvami je teraz medzera -sem netreba potom umiestniť "na kant"(oprieť o pomúrnicu a medzi krokvy) tiež nejaké XPS alebo je to zbytočné (tiež sa pýtam kvôli tepelným mostom)

Neviem či to nechať cez zimu respektíve pokiaľ sa nebude zateplovať otvorené, aby na povalu nelietala všelijaká háveď ?

Poprosím o názor či teda variant 1 alebo 2
spono
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 7:56:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Podbitie šikmej strechy

Poslaťod emkac » Sob 22. Aug 2009 23:50:48

Skor som za riesenie cislo 2 - cize najprv zateplit stenu, az potom podbit a "zateplit" sikminu.
A stenu zateplit uplne hore, co najviac. Cize az po krokvy, medzi ktorymi bude vata.
Inac niekde to tu je aj myslim na fore spominane, len si nespomeniem kde.

Mimochodom cim chces zateplovat tu 375?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako a kedy podbiť šikmú strechu?

Poslaťod spono » Pia 02. Okt 2009 8:36:37

to emkac: sorry nemám až tak moc casu chidit na forum, ale s odstupom casu som tu opat :-) Chcem sa spytat...to zateplenie hore čo najviac... Na stenu obvodoveho muriva to je jasne, ale ako to riesit na venci z vonkajsej strany pomurnice medzi krokvami ... dat tam porfix povedzme 10 cm Profix (neviem ako to prichitit kedze sa jedna o pomurnicu a pod nou je IPA) alebo tam dat EPS-ko, ale ako prichitit toto ???

Inak budem zateplovat EPS-kom 10 cm.
A este jednu vec sa chcem spytat - co sa tyka podbitia co hovoris pouzit zeleny sadrokarton 12,5 alebo 15 cm ako nahradu OSB dosky (nemusim na to lepit EPS a pod) . Je to menej pracne, len mam obavu ci to vlhkostou nebude krivit a ci to bude stacit kvoli tepelnym mostom

Dakujem za odpoved
spono
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 20. Aug 2009 7:56:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako a kedy podbiť šikmú strechu?

Poslaťod emkac » Ned 04. Okt 2009 22:54:42

spono píše:Na stenu obvodoveho muriva to je jasne, ale ako to riesit na venci z vonkajsej strany pomurnice medzi krokvami ... dat tam porfix povedzme 10 cm Profix (neviem ako to prichitit kedze sa jedna o pomurnicu a pod nou je IPA) alebo tam dat EPS-ko, ale ako prichitit toto ???


Jednoducho. EPS je platna, spodna cast bude prilepena o nosnu stenu, hore medzi krokvy bude to EPS "pretrcat", a tam nebude o nic prichytene.

spono píše:A este jednu vec sa chcem spytat - co sa tyka podbitia co hovoris pouzit zeleny sadrokarton 12,5 alebo 15 cm ako nahradu OSB dosky (nemusim na to lepit EPS a pod) . Je to menej pracne, len mam obavu ci to vlhkostou nebude krivit a ci to bude stacit kvoli tepelnym mostom


S tepelnymi mostami to nema nic spolocne.
Zeleny SDK namiesto OSB sa tu niekde vo fore uz raz riesil, ale neviem ako to dopadlo. Podla mna je vsak SDK do interieru, ja osobne som dal (a dal by som znova) OSB dosky.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako a kedy podbiť šikmú strechu?

Poslaťod mimo » Uto 06. Okt 2009 17:06:57

projektant mi miesto OSB na podbitie navrhol styrodur... hlúposť či alternatíva?
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ako a kedy podbiť šikmú strechu?

Poslaťod fabka2004 » Uto 06. Okt 2009 17:17:17

mimo píše:projektant mi miesto OSB na podbitie navrhol styrodur... hlúposť či alternatíva?


finalna cena napovie ....

ak by ste pouzili miesto Styroduru Perimeter tak finalna cena bude nizsia,
takze nieje to hlupost ani alternativa, je to jedno z mnohych rieseni

Styrodur sa pouziva tam kde posobi tlak, Perimeter zase tam kde moze byt vlhko,
na podbitie tlak neposobi zato vlhkost ano, a pre Perimeter tiez vravi aj cena Perimetra vs Styroduru

do cenovej ponuky OSB vs Perimeter zaratajte vsetko od vrutov resp klincov pre OSB cez lepidlo na EPS? EPS, kotvy atd
verzus Perimeter

edited gramatika
Naposledy upravil fabka2004 dňa Uto 06. Okt 2009 17:19:21, celkovo upravené 1
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Ako a kedy podbiť šikmú strechu?

Poslaťod mimo » Uto 06. Okt 2009 17:22:49

ďakujem za info, ceny sevšímvšudy zistím. druhý pohľad je náročnosť svojpomocnej práce - a tam by som sa uberal skôr cez perimeter, minimálne kôli tomu že OSB sú ťažšie...
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ako a kedy podbiť šikmú strechu?

Poslaťod fabka2004 » Uto 06. Okt 2009 18:08:43

mimo píše:ďakujem za info, ceny sevšímvšudy zistím. druhý pohľad je náročnosť svojpomocnej práce - a tam by som sa uberal skôr cez perimeter, minimálne kôli tomu že OSB sú ťažšie...


to je ako bonus za jedno z tych lepsich rieseni
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron