Ako riešiť tepelný most výklenku resp. balkóna?

Re: Ako riešiť tepelný most výklenku resp. balkóna?

Poslaťod MiroM » Uto 21. Apr 2009 13:19:24

hasak píše:praveze ten monolit mam potiahnuty za balkon dovnutra aby sa mi nezlomil v prechode. ja mam ten vyklenok oblukovy a nie je tam ziadny nosny stlp takze nosniky tam ist nemozu...
podorysy a vizual mam v tejto teme viewtopic.php?f=5&t=207&p=1689#p5339


Takze je to tak ako som predpokladal, teda ta vystuz je vo vnutornej casti domu iba v tej 5cm skrupinke. A to je absolutne zle. Co myslis, preco sa vyrabaju znizene vlozky? Prave pre taketo pripady , pouzivaju sa aj napr. na kotvenie vystuze schodiska do stropu a pod. Ja som tie znizene vlozky nezohnal, tak som to dokonca musel salovat, ale pouzil som ytongove tvarnice na znizenie hmotnosti toho monolitu, ale vystuz som dal do poctivej masy betonu a nie do akejsi vrstvicky.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Re: Ako riešiť tepelný most výklenku resp. balkóna?

Poslaťod mendo » Ned 31. Máj 2009 15:59:00

Mam podobny problem ako na zciatku prispevku,stym ze stop chcem montovany . Ake najefektivnejsie by bolo riesenie eliminovania TM? pridavam kladacky plan stropu , ruzovou su vlozky o vyske 7cm,zelenou o vyske 19cm. Nebolo by lepsim riesenim nad vyklenok spravit debnenie,ulozit vysuz a zaliat to max 15cm betonom. Potom by sa na balkon zmestilo o 4cm EPS viac
Obrázok
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron