Drevodom pre fanusikov

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod Majo 2 » Uto 17. Feb 2009 0:58:47

Aj hodnoty pre tehlu sú nejaké optimistické.
MiroM dobre píše o idealistických výpočtoch. Tiež tepelné mosty sú nejaké vždy a aj infiltrácia.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod Jarka » Uto 17. Feb 2009 10:04:10

Majo 2 píše:Aj hodnoty pre tehlu sú nejaké optimistické.
MiroM dobre píše o idealistických výpočtoch. Tiež tepelné mosty sú nejaké vždy a aj infiltrácia.


Ahoj, upresním: brala som do úvahy tehlu Poroblok 240 http://www.myjavskatehelna.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=206&Itemid=192 , ktorej R=1,37. EPSko: d/lambda = 0,2/0,039= 5,128. Výsledné R= 6,498. Je to ťažký hriech, ak som napísala 6,5? :lol:
Juj, poškvrňujeme drevodomovú tému tehlou... :roll:
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod MiroM » Uto 17. Feb 2009 10:11:53

Jarka píše:
Majo 2 píše:Aj hodnoty pre tehlu sú nejaké optimistické.
MiroM dobre píše o idealistických výpočtoch. Tiež tepelné mosty sú nejaké vždy a aj infiltrácia.


Ahoj, upresním: brala som do úvahy tehlu Poroblok 240 http://www.myjavskatehelna.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=206&Itemid=192 , ktorej R=1,37. EPSko: d/lambda = 0,2/0,039= 5,128. Výsledné R= 6,498. Je to ťažký hriech, ak som napísala 6,5? :lol:
Juj, poškvrňujeme drevodomovú tému tehlou... :roll:

To, ze si to zaokruhlila, nie je problem. Problem je ten, ze si brala hodnoty od vyrobcu tehal, resp. ytongu ;)
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod Jarka » Uto 17. Feb 2009 10:36:27

MiroM píše:
Jarka píše:Ahoj, upresním: brala som do úvahy tehlu Poroblok 240 http://www.myjavskatehelna.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=206&Itemid=192 , ktorej R=1,37. EPSko: d/lambda = 0,2/0,039= 5,128. Výsledné R= 6,498. Je to ťažký hriech, ak som napísala 6,5? :lol:
Juj, poškvrňujeme drevodomovú tému tehlou... :roll:

To, ze si to zaokruhlila, nie je problem. Problem je ten, ze si brala hodnoty od vyrobcu tehal, resp. ytongu ;)


Jasne, sú to ideálne čísla od výrobcov. Na rovnako ideálne čísla od výrobcov však spoliehajú aj tí, ktorí stavajú napr. z Ytongu 375 alebo hrubej tehly therm. Preto som ani neuvažovala realistickejšie. Na čo som chcela poukázať, som už spomínala a nechcem sa s Tebou prieť o desatiny. Jasne, Tvoje upresnenia ohľadom TM a infiltrácie beriem.
Inak, u nášho domčeka mi vyšli TM okolo 10% - to aby si vedel, že nemám hlavu úplne v oblakoch ;) . Pá!
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod Majo 2 » Uto 17. Feb 2009 10:41:35

Poroblok240 také hodnoty nedosiahol ani náhodou. Hodnota jeho tepelného odporu je vypočítaná z hrubšej tehly.
Že má voštiny inak orientované nebrali do úvahy, čo je podvod.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod Jarka » Uto 17. Feb 2009 10:43:17

Majo 2 píše:Poroblok240 také hodnoty nedosiahol ani náhodou. Hodnota jeho tepelného odporu je vypočítaná z hrubšej tehly.
Že má voštiny inak orientované nebrali do úvahy, čo je podvod.


OK.
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod esde » Uto 17. Feb 2009 16:26:22

Jarka píše:Mám rozpracovaný článok, v ktorom porovnávam cenu 1 m2 obvodovej steny a jej tepelnoizolačné vlastnosti.

Uvadzam dva grafy od kamosa excela. Ceny su samozrejme neaktualne. Doporucujem aby si do podobneho vypoctu kazdy dosadil tie udaje, ktore ma k dispozicii. A samozrejme je vhodne uviest aj dalsie, vam zname skladby obvodovych murov. (napr zazracny MGU). Pozor ide o materialove naklady.
PD xx - "tehla"
Ytong - dufam jasne
Dur- durisol
BT - betonove skrupinove tvarnice (napr. easyblok)
EPS - - dufam jasne
Prílohy
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod martin1 » Štv 26. Feb 2009 12:59:20

Zdravim, chcel som sa spytat ci uz mas dokoncenu podlahu. Co nalsedovalo po dvoch vrstvach sadrovlaknitych dosiek? Tiez som sa chcel spytat, kedze nedavas podlahove kurenie, ci to pocitovo nebdue na dlazke citit?
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod tomas g » Štv 26. Feb 2009 23:53:16

martin1 píše:Zdravim, chcel som sa spytat ci uz mas dokoncenu podlahu. Co nalsedovalo po dvoch vrstvach sadrovlaknitych dosiek? Tiez som sa chcel spytat, kedze nedavas podlahove kurenie, ci to pocitovo nebdue na dlazke citit?


Sadrovlaknita podlaha je hotova, dalsie vrstvy este nie, lebo sa budu robit az po malovke. Po pretmeleni skar pojde uz len penetrak, aby sa z dosiek neprasilo a mirelon s laminatkou.
Neviem, co myslis tym, ze ci to nebude bez podlahovky na dlazke citit. Podlaha sa bude teplotne spravat ako klasicky poter s laminatkou.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod boro » Pia 27. Feb 2009 9:36:45

tomas g píše:Po pretmeleni skar pojde uz len penetrak, aby sa z dosiek neprasilo a mirelon s laminatkou.


Aj ja sa pridávam k sympatizantom tejto stavby. Ale na podlahe som cakal drevo...
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod martin1 » Pia 27. Feb 2009 11:32:29

tomas g píše: Neviem, co myslis tym, ze ci to nebude bez podlahovky na dlazke citit. Podlaha sa bude teplotne spravat ako klasicky poter s laminatkou.

chcel by som vidiet ake budu teploty pri podlahe v strede miestnosti a na vrchu miestnosti v tvojom dome, ci tie vrstvy na podlahe v tomto smere nieco zmenia. Napr. pri radiatorovom kureni sa hovori bez zateplenia podlahy, ze teploty na dlazke by mali byt asi 18 C, v strede asi 22 C a na strope asi 26 C, kym ked je podlahove kurenie, tak dole pri podlahe byva 24 C, v strede 22 C a na vrchu len 20 C, iste zavisi to od nastavenia teploty na radiatoroch a podlahovke, ale rozdiely asi budu nejake take podobne. Ide mi to ci ked davas na podlahu 20 cm eps a budes kurit radiatormi, ci ta podlaha moze byt teplejsia ako tych 18 C a celkovo ci je predpokladam ze rozdiely teplot v jednotlivych vrstvach budu teda mensie? mozno ta podlaha tvoja bude pri tolkej izolacii na pocitovo tepla aj bez podlahoveho kurenia a preto si nedaval podlahove kurenie? ake mate s tymto ludia skusenosti? lebo ak by podlaha bola aj tak pocitovo fajn, tak na co potom davat drahe podlahove kurenie?
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod melkor » Pia 27. Feb 2009 13:47:11

martin1 píše:
tomas g píše: Neviem, co myslis tym, ze ci to nebude bez podlahovky na dlazke citit. Podlaha sa bude teplotne spravat ako klasicky poter s laminatkou.

chcel by som vidiet ake budu teploty pri podlahe v strede miestnosti a na vrchu miestnosti v tvojom dome, ci tie vrstvy na podlahe v tomto smere nieco zmenia. ...
Ide mi to ci ked davas na podlahu 20 cm eps a budes kurit radiatormi, ci ta podlaha moze byt teplejsia ako tych 18 C a celkovo ci je predpokladam ze rozdiely teplot v jednotlivych vrstvach budu teda mensie?
Mozno ta podlaha tvoja bude pri tolkej izolacii na pocitovo tepla aj bez podlahoveho kurenia a preto si nedaval podlahove kurenie? ake mate s tymto ludia skusenosti? lebo ak by podlaha bola aj tak pocitovo fajn, tak na co potom davat drahe podlahove kurenie?


Vhzľadok k hrúbke 20cm izolácie pod podlahou nebude povrchová teplota podlahovej krytiny príliš odlišná od teploty v zduchu v miestnosti. (Rozdiel 0.5 - 1.0 °C)
Z hľadiska "pocitovej" teploty bude podstatnejší vplyv tepelnej vodivosti materiálu. Čím vyššia tepelná vodivosť - tým pocitovo chladnejšia podlaha (človek zohrieva väčší kus hmoty).
melkor
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 20:20:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod tomas g » Pia 27. Feb 2009 21:55:42

Sam som zvedavy, ako sa to cele bude teplotne spravat. Podlahovku som naozaj nedal preto, lebo predpokladam iba zriedkave spustenie, takze prinos teplej podlahy by som nepocitil. A ked som si preratal cenu podlahovky a konvektorov, bolo rozhodnute. Z podobnebo dovodu bude na podlahe laminat a nie drevo. Peniaze su az na prvom mieste...
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod melkor » Sob 28. Feb 2009 9:23:19

tomas g píše:... A ked som si preratal cenu podlahovky a konvektorov, bolo rozhodnute. Z podobnebo dovodu bude na podlahe laminat a nie drevo. Peniaze su az na prvom mieste...

No veď hej. Za cenu podalhovy môžeš konvektorami kúriť 8 rokov (pri 10% medziročnom raste cien elektriny). :ano:
Za ušetrené peniaze si postavil krb, ktorý je totálne stratový. Budeš ho (možno) používať menej, ako iní podlahovku.
Na druhú stranu, čo v prípade, že elektrina práve nie je? :roll:
Alebo v TV nič nie je? ;)
melkor
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 20:20:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Drevodom pre fanusikov

Poslaťod boro » Sob 28. Feb 2009 14:05:02

melkor píše:Na druhú stranu, čo v prípade, že elektrina práve nie je?


Keby nešla elektrina, nefungovala by ani podlahovka (eviem či sa vôbec vyrába nejaký kotol, čo môže kúriť aj bez elektriny).
(Aj) Na také situácie je tam krb. A keby nebolo čím kúriť, môže postupne rozoberať ten obklad :)


n.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Montované stavby a stavby na kľúč

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia