Co s krivymi vchodovymi dverami?

Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod emkac » Pon 02. Feb 2009 20:02:40

Takze postupne.

Hned po namontovani vchodovych dveri niekedy februar/marec tohoto roku som zistil, ze sa zle zamykaju. Neslo druhy krat pretocit zamok, nieco zadrhavalo. Po vymene zamku, olejovani, bruseni roznych zeleznych ize na rame a vyse piatich roznych navstevach montaznikov sa to akotak spravilo. Zamykat sa dalo, ale bolo treba pritiahnut dvere. Trosku viac ako je bezne. Bez toho to islo tazko. Po laicky - ja zamknem, 8 rocny syn nie. (Inde ano).
Aj ked to stale nebolo idealne, dohodol som sa s dodavatelom (za nieco), ze uz na zamok kaslem a nechame to tak.
To bolo niekedy v oktobri. (ano, tolko to trvalo)

Pocas prvej silnejsej zimy, ked teplota klesla na 0, som zistil, ze vlavo na dverach mierne fuci. Tak som prisiel na to, ze dvere su ohnute. Vid foto. Ta fuga je cca 3 mm. Meral som aj zarubnu, ta je ohnuta tiez, v tom case bola cca 2 mm. Riesil som to s monterom, ten skonstatoval bezmocnost a mal som sa dohodnut s majitelom. Prisli Vianoce, prestavka a teraz som to ozivil. Znova kukol, premeral, odfotil. A ta zarubna je ohnuta trosku viac, cca 4mm.
(to zvacsenie ohnutia zarubne moze byt subjektivne. v decembri sme spolu pozerali, ze zarubna je ohnuta menej ako dvere. teraz je vidiet, ze je ohnuta viac)


Ohnuta je iba prava strana (pohlad zvonku), prava je rovna. Aj dvere aj zarubna.

Moj nazor je, ze dvere boli zle od vyroby, preto to neslo hned od zaciatku zamknut, a tym nastavovanim dveri sa postupne prisposobila zarubna.
Montaznik povedal, ze stavba sadla, a smola. To ale nie je koser s dvoma vecami - ziadne prasklinky na dome, ani ziadne ine viditelne znaky sadania, a takisto prava strana je OK.

A mam tri otazky

a) co to mohlo sposobit?
b) ako to vyargumentujem dodavatelovi?
c) co s tym? prve riesenie montaznika bolo - dat tam vacsie tesnenie, ucpat fugu. Extremne riesenie je komplet vymena dveri. Je nejake ine?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod scott01 » Pon 02. Feb 2009 20:20:08

samozrejme vymeniť, solídna firma s tým nemôže mať problém...dvere predsa nie sú nato aby tade fučalo a nedali sa zamykať a montážnikovi povedz nech si fugy "ucpáva"doma !! ;)
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod emkac » Pon 02. Feb 2009 20:45:42

Vymeni to firma iba vtedy, ak ich presvedcim, ze to nebola moja chyba, ale ich. Dokazy nemam. Oni povedia, ze stavba sadla. A je to na mne. Alebo na sude. Dokazovani. A pod.

Navyse vymena dveri znamena aj vymenu ramov, co je znicenie vnutornych omietok, malovky, vonkajsej izolacie. Vonkajsiu omietku zatial nemam, ale aj bez toho je to kopec starosti a dodatocnych prac.

Majitel sa ma prist na to pozriet buduci tyzden. Potom budem vediet jeho nazor. Ale ja sa potrebujem dopredu pripravit. A mat nejake moznosti, alternativy.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod emkac » Pon 02. Feb 2009 22:16:35

Montaz bola samozrejme v 2008, cize minuly rok. A pre doplnenie, ide o plastove dvere.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod roman12 » Pon 02. Feb 2009 23:07:39

Existuje este, co aspon mam info stavebny sudny znalec, ktory by ti mohol dokazat, ze stavba nesadla.
U majitela fy. by som najprv argumentoval, ze tie dvere boli odjakziva zle, 5 reklamacii na zatvaranie a trval na vymene.
PS: co je to za profil?
roman12
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 28. Jan 2009 2:22:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod joko » Uto 03. Feb 2009 0:53:54

Emkac, Aj Ty vieš, že to sadanie je kaleráb. Predsa sadanie nemôže ohnúť dvere horizontálne. možno rám, ale nie dvere. Povedal by som, že bol taký sprostý, že nevedel v tej chvíli vymyslieť lepšiu výhovorku. Na nete nájdeš "Ochrana spotrebiteľov" alebo Slov. obchodná inšpekcia, a nie súdy . Je to nekvalitou, možno deformáciou od zimy, ale obnáša to aj zárubňu, lebo ako píšeš, ak aj to už je deformované, tak nové dvere budú sa dobre zatvárať, ale hora a dole bude fuga. :x
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod sigma » Uto 03. Feb 2009 9:33:41

Ja si myslim, ze ked bol u Teba ten montaznik opravovat zamok, tak si mu jednu tresol, ze ohol tie dvere.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod MiroM » Uto 03. Feb 2009 9:51:55

Ake su vysoke tie dvere? Podla mna sa tam deje nieco ako v tych mojich. Ja mam vsak hlinikove a mam v nich trojskla. Pokial svieti na moje dvere slnko, tak nastava u nich tzv. bimetalovy efekt. Trojsklo s reflexnou vrstvou prehreje vonkajsi plast ramu, vo vnutri je zimsie a tym sa vrchna cast ohne dovnutra.
Dvere mam namontovane od novembra 2007 a teraz mi ich maju prist vymenit. U mna spravila chybu firmu, nepouzili hlinikovy profil s posuvnymi izolatormi, ktore prave tento efekt potlacaju- teda vonkajsia a vnutorna plocha sa budu vzajomne posuvat pri roznych teplotach.
U teba bude nieco podobne, vo vnutri mas teplo, vonku zima - dvere sa prehnu do luku. Ale ako sa to odstrani , to veru neviem.
Vymeny sa bat nemusis. Mam tiez zateplene, fasadu neposkodia, kedze dvere budu demontovat smerom dovnutra. Omietky v osteni sa psravia nanovo, to by nemal byt problem.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod vanilka » Uto 03. Feb 2009 10:17:29

Mame rovnaky problem, hoci dvere su hlinikove. Netesnia, taha cez ne, nedaju sa poriadne zatvarat. Po viacerych navstevach technikov vyrobcu vysledok NULA, nasa reklamacia je nadalej v stadiu riesenia. Mame ale podozrenie ze to sposobuje chybna alebo chybne namontovana elektricka zamka, a nevhodne navrhnute gumene tesnenie dveri. Mudrejsia budem po dalsej navsteve technika, kde by nam uz mali navrhnut nejake riesenie, v najblizsich dnoch. Dvere montovane v r 2006, stavba nesada, zarubna nepokrivena. Inak co sa tyka plastovych dveri tie sme nekupili prave z toho dovodu vraj je riziko skrivenia ramu nakolko je to plast. Ale vidis, ci kupis to alebo ono vsetko sa dnes vyraba :nie:
vanilka
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 14:45:04
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod emkac » Uto 17. Feb 2009 20:10:49

Takze dnes tu bol majitel firmy, pozeral, pomeral.
Najprv nastavil dvere tak, ze ich pritiahol k ramu. Cize uz nefucali, ale boli stale krive, pekne na seba licovali.
Kedze som s tym spokojny nebol, dohodli sme sa (po dlhej diskusii o pracovani domu a pod.), ze sa to da vyreklamovat.

Postup je ten, ze nechaju urobit nove kridlo dveri. Potom tu u mna na mieste vymenia plastovu vypln (tu robila firma GAVA), a..... a uvidime.

Aktualny stav je totiz ten, ze dvere su ohnute, aj ram je ohnuty. Vypln sa neda zistit, vodovaha co mam je moc dlha.
Co ale s ramom? A co s vyplnou?
Vypln zatial predpokladame, ze je rovna. Nie je totiz nosna.

Ono totiz ako prve boli krive dvere. Ten ram sa ohol az neskor. Podla mna sa prisposobil dveram. Toto videl aj jeden montaznik, ked sme ich pozerali. Vtedy boli este krive len dvere.
Otazka je, ked sa donesie rovne kridlo dveri, osadi sa tam vypln, a da sa to na krivy ram, ci sa ten vyrovna. Asi aj ano. Ved uz raz sa podla dveri ohol, nie?
Ked sa to vsak casom nevyrovna, potom vyrobia novy ram a vyburame to a osadime nanovo. Ale tomu sa vsetci chcu vyhnut, preto tento postup.
Co vy na to?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod scott01 » Uto 17. Feb 2009 20:40:34

..keď rozoberú rám dverí možno prídu na nejakú chybu pri skladaní, pri skrutkovaní výstuže alebo pri kovaniach, možno nájdu príčinu toho pnutia, chybu profilu a budú zase múdrejší....takže tá výmena by mala byť aj v ich záujme, takéto veci by sa dobrej firme nemali opakovať ;)
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod MiroM » Str 18. Feb 2009 0:01:08

emkac píše:Takze dnes tu bol majitel firmy, pozeral, pomeral.
Najprv nastavil dvere tak, ze ich pritiahol k ramu. Cize uz nefucali, ale boli stale krive, pekne na seba licovali.
Kedze som s tym spokojny nebol, dohodli sme sa (po dlhej diskusii o pracovani domu a pod.), ze sa to da vyreklamovat.

Postup je ten, ze nechaju urobit nove kridlo dveri. Potom tu u mna na mieste vymenia plastovu vypln (tu robila firma GAVA), a..... a uvidime.

Aktualny stav je totiz ten, ze dvere su ohnute, aj ram je ohnuty. Vypln sa neda zistit, vodovaha co mam je moc dlha.
Co ale s ramom? A co s vyplnou?
Vypln zatial predpokladame, ze je rovna. Nie je totiz nosna.

Ono totiz ako prve boli krive dvere. Ten ram sa ohol az neskor. Podla mna sa prisposobil dveram. Toto videl aj jeden montaznik, ked sme ich pozerali. Vtedy boli este krive len dvere.
Otazka je, ked sa donesie rovne kridlo dveri, osadi sa tam vypln, a da sa to na krivy ram, ci sa ten vyrovna. Asi aj ano. Ved uz raz sa podla dveri ohol, nie?
Ked sa to vsak casom nevyrovna, potom vyrobia novy ram a vyburame to a osadime nanovo. Ale tomu sa vsetci chcu vyhnut, preto tento postup.
Co vy na to?



Stane sa presne to co pises,teda dvere sa prisposobia uz ohnutemu ramu. Ale ako prvy pokus moze byt ;) Jednoznacne bude nutne vymenit komplet kridlo aj ram.
Bavil si sa s majitelom, ked sa to znova skrivi, vymenia to potom komplet? Nemaju v ponuke nejaky iny dverovy profil?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod emkac » Str 18. Feb 2009 1:57:05

MiroM píše:Stane sa presne to co pises,teda dvere sa prisposobia uz ohnutemu ramu. Ale ako prvy pokus moze byt ;) Jednoznacne bude nutne vymenit komplet kridlo aj ram.
Bavil si sa s majitelom, ked sa to znova skrivi, vymenia to potom komplet? Nemaju v ponuke nejaky iny dverovy profil?


ja som skor pisal (a dufal), ze sa ram prisposobi
presne tak ako sa uz raz prisposobil
(ram myslime obaja "zarubnu"?, alebo ako sa tomu nadava)

ak to bude naopak, tak pride na rad krok dva, a to vymena aj ramu
teda tak to dnes povedal, a dufam ze tak to bude

dana firma robi iba jeden profil, a to Internova 6000, ine nemaju
a urcite ine nedaju, lebo ak je to chyba dveri, pojde to na triko Internovy
ak by dali nieco ine, pojde to na triko tejto firmy
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod MiroM » Str 18. Feb 2009 10:32:02

emkac píše:dana firma robi iba jeden profil, a to Internova 6000, ine nemaju
a urcite ine nedaju, lebo ak je to chyba dveri, pojde to na triko Internovy
ak by dali nieco ine, pojde to na triko tejto firmy


Si si isty, ze mas v dverach profil Internova 6000? Ja sice nemam plastove dvere, ale ked som si daval dopyty, tak na dvere davali vsetci trojkomorovy profil Internova Soft line, vraveli, ze 6-komora sa na vchodove dvere nedava. Zisti si este , aku hrubu vystuz pouzili v tvojich dverach.
Z tej tvojej fotky sa neda identifikovat profil.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co s krivymi vchodovymi dverami?

Poslaťod emkac » Pia 03. Apr 2009 23:52:32

Takze firma co mi dodala okna to riesila s vyrobcom z Novak. Vyrobca povedal, ze je to chyba montaze, ze sa dalo malo kotiev na uchytenie.
Za dva tyzdne pridu monteri, rozoberu to vsetko a tieto iste dvere a ten isty ram namontuju znova. Namontuju ho rovno, na viac kotiev.

A ja som zvedavy. Hodne zvedavy.
Lebo vraj sa to novou montazou vyrovna a bude to pevne drzat.
Ale bude?

Navyse ma caka rozbitie vnutornej omietky. Zvonku rezat EPS asi nebude treba.
Otazka: ako to najlepsie spravit. Asi to mam robit ja, aby to oni nedoondili. Mam pomaly kladivkom a sekacom oklepat omietku z okolia dveri? Iba z vnutornej strany predpokladam...

Otazka 2: pomoze to vobec? Ja sa bojim, ze ked sa to vyberie von, a namontuje nanovo na viac kotiev, ci to bude potom OK. Zarubna sa asi vyrovna, lebo tu nasilim namontuju rovno na tu steny, ale co ram dveri?

Fakt som zvedavy. A nijako ma to netesi.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Ďalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron