vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod imagine » Str 09. Sep 2009 10:50:50

Ahojte stavebnici
dostal som zo slovaktualu ponuku na vchod.hliníkové dvere, Profilovy system: izotermický hliníkový profil HEROAL (Nemecko) s okrasnou dverovou výplň GAVA 031
Ma niekto skusenosti s takymito dverami ? teda chcem to dat do rodineho domu a jedina tato firma mi ponukla hlinikove dvere tak neviem teraz ... Je to dobre alebo ?
dal som si ponuku do cca 20 firiem a vsetci mi poslali ponuku na plastove vchodove dvere a tito jediny na hlinikove ...tak ja teda neviem ... skuste napisat nazory co by ste radsej vybrali klasiku plastove dvere alebo hlinikove potiahnute plastom (ten plast tam bude asi len na oko aby to vyzeralo ako plastove)
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod deko » Str 09. Sep 2009 11:13:28

ta vypln je dobra iba na okrasu. jej izolacna vlastnost je 0,0prd. mam ju, tak viem co hovorim :( ... teraz by som namiesto nej pouzil sklenu vypln s nepriehladnou bezpecnostnou foliou (napr. hnedou).
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod imagine » Str 09. Sep 2009 12:22:32

deko píše:ta vypln je dobra iba na okrasu.

to viem ze je jenom na okrasu :) ale tak ako jediny mi ponukaju hlinikove dvere ... tak to so mchel vediet co je lepsie hlinikove alebo klasicke plastove ... neviem to ohodnotit
povedat mozu cokolvek ale ci je to pravda tak to ja uz neviem posudit ...
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod ninaclaudius » Str 09. Sep 2009 15:04:42

davala som to iste robit pre rodicov, mali akciu na ten isty profil - ale ponukali trojsklo za cenu dvojskla - celosklenena vypln, potom bola este moznost ako u teba - ram hlinik a nejaka gava vypln, tie nacenili este o par stovak korun drahsie, ako to trojsklo, ale co sa efektu tyka, tak by som ich nebrala ani nahodou, mozes cakat za nejaku dobru krivenie, sadanie - proste su to dva rozlicne materialy s rozlicnou roztaznostou atd., ak nemas nic proti, ber celosklenenu vypln v hlinikovom rame - spytaj sa na tu akciu na 3-sklo, je to najlepsia varianta pomer cena-kvalita ahoj
PS: nezabudni si v ponuke precitat vetu o zaruke - a aj to, ze tmave farby sa nemaju vystavovat na celodenne oslnenu stranu! pri reklamacii by si mal potom problemy
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod MiroM » Štv 10. Sep 2009 7:48:59

imagine píše:to viem ze je jenom na okrasu :) ale tak ako jediny mi ponukaju hlinikove dvere ... tak to so mchel vediet co je lepsie hlinikove alebo klasicke plastove ... neviem to ohodnotit
povedat mozu cokolvek ale ci je to pravda tak to ja uz neviem posudit ...


Jediny? To je zaujimave, vyrobcov Al dvier je pomerne dost, aj medzi vyrobcami plastovych okien, len sa na to treba informovat.
Co sa tyka vyplne. Ked som vyberal dvere do svojho domu, tak som uvazoval aj o Al vyplni. Bavil som sa o tom s technikom z KN plastu(vyrabaju plastove a Al vyplne) a vypln s najlepsou hodnotou U co mi vedeli ponuknut mala U=okolo 1,1-1,2. Kdezto 3-sklo s ktorym som taktiez uvazoval ma U=0,6. Tak volba bola pre mna jednoznacna, reflexne sklo vo dverach je podla mna estetickejsie ako nejaka gycova vypln, nedajboze este s oblucikmi :shock:
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod imagine » Štv 10. Sep 2009 15:52:55

No vsak aj nad tym som rozmyslal, lenze kde prerabam dom .. tak este sa nechystam byvat hned ... planujem to dat do prenajmu a a potom moznzoe niekedy v buducnosti byvat ... a keby som tam dal sklo ... tak tym ludom co tam budu byvat nemozes natolkok verit ... aby mi to tam nepobili tak som chcel skorej variantu nieco aj s plastom ... alebo este rozmyslam ze dam tie alu dvere a tam vyberem nejake plnsie nie cele presklene nieco ako http://www.gavaplast.sk/?page=hlinikove ... cislo=460#
lenze aby to nevyzeralo ako dvere od nejakeho obchodu ... neivme si to predstavit v skutocnosti a predsa este hlinik ... aby to malo nejake dobre tepelne izolacne vlastnosti (ci ako sa to nazyva)
ta nevyznam sa vobec ...
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod juro_b » Štv 10. Sep 2009 20:56:08

ja som kupil tieto dvere: http://www.hoermann.com/fileadmin/hoerm ... er2009.pdf super kvalita za dobru cenu
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod miro » Štv 17. Sep 2009 12:57:19

juro_b, ako si s nimi spokojný, za tú cenu sú komplet dvere s montážou, alebo treba niečo dokúpiť (madlo a pod.)? Aký máš povrch, resp. ak ich už máš nahodené, máš aj foto?
Naposledy upravil miro dňa Štv 17. Sep 2009 13:01:58, celkovo upravené 1
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod juro_b » Štv 17. Sep 2009 20:00:42

miro: zajtra ich odfotim a hodim to sem.cena je komplet aj s montazou a s tym madlom.nam sa so zenou toto madlo velmi pacilo,ale najlacnejsie v nemecku (u nas som ho ani nevidel) stalo vyse 200 €,tak nam tato ponuka od hoermannu prisla vhod.Povrch je zlaty dub,a je totozny s oknami,aj ked tie robila uplne ina firma ( profil gealan).Som velmi spokojny,dvere sedia perfektne,prevedenie poctive.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod juro_b » Pia 18. Sep 2009 15:42:57

par foto:
Prílohy
PICT5389.jpg
PICT5389.jpg (18.39 KiB) Zobrazené 3213 krát
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod miroTT » Pia 23. Okt 2009 11:20:13

juro_b píše:miro: zajtra ich odfotim a hodim to sem.cena je komplet aj s montazou a s tym madlom.nam sa so zenou toto madlo velmi pacilo,ale najlacnejsie v nemecku (u nas som ho ani nevidel) stalo vyse 200 €,tak nam tato ponuka od hoermannu prisla vhod.Povrch je zlaty dub,a je totozny s oknami,aj ked tie robila uplne ina firma ( profil gealan).Som velmi spokojny,dvere sedia perfektne,prevedenie poctive.


Od koho máš prosím ťa okná? Tie dvere chceme aj my s manželkou a bol by som nerád ak by bol iný odtieň.
miroTT
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 14:38:04
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod juro_b » Pia 23. Okt 2009 13:50:14

dolezity je vyrobca profilu(gealan),ten dava povrchovu upravu.okna som kupil vo fy. lamelland.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod jepeto » Uto 26. Jan 2010 22:45:24

juro_b píše:miro: zajtra ich odfotim a hodim to sem.cena je komplet aj s montazou a s tym madlom.nam sa so zenou toto madlo velmi pacilo,ale najlacnejsie v nemecku (u nas som ho ani nevidel) stalo vyse 200 €,tak nam tato ponuka od hoermannu prisla vhod.Povrch je zlaty dub,a je totozny s oknami,aj ked tie robila uplne ina firma ( profil gealan).Som velmi spokojny,dvere sedia perfektne,prevedenie poctive.


Juro, tiez po nich pozeram, vraj Hoermann ma teraz akciu na ThermoPro. Aj po 4 mesiacoch si s nimi spokojny ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod juro_b » Str 27. Jan 2010 11:08:09

jepeto: no zima mi ukazala slabe miesta: na pantoch a zamke sa mi vytvorila pomerne silna namraza,kde-tu sa zaligoce aj na rame....montazna pena ale este zvonku nie je prekryta izolaciou,takze viem,ze ram je momentalne najslabsie miesto(vonkajsie teploty -15 az -20,vnutri +2).dvere su bez naznaku kondenzu,takze myslim ze budem spokojny.mimochodom,uz som ich zavrel a otvoril asi 500 krat pri praci,sedia ako r.. na serbel ;)
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: vchod.hliníkové dvere - Slovaktual

Poslaťod MiroM » Štv 28. Jan 2010 9:20:50

juro_b píše:jepeto: no zima mi ukazala slabe miesta: na pantoch a zamke sa mi vytvorila pomerne silna namraza,kde-tu sa zaligoce aj na rame....montazna pena ale este zvonku nie je prekryta izolaciou,takze viem,ze ram je momentalne najslabsie miesto(vonkajsie teploty -15 az -20,vnutri +2).dvere su bez naznaku kondenzu,takze myslim ze budem spokojny.mimochodom,uz som ich zavrel a otvoril asi 500 krat pri praci,sedia ako r.. na serbel ;)

A co akoze cakas pri takej interierovej teplote aku mas v dome? To by sa ti rosili aj neviemake superizolacne dvere. Ked budes mat v dome beznu teplotu a beznu vlhkost, ram a klucky sa potit uz nebudu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Ďalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron