Ako zacat a ci vobec

Ako zacat a ci vobec

Poslaťod rudo47 » Uto 28. Okt 2014 21:52:45

Dobry den Vam vsetkym. Uz dlhsi cas rozmyslame s priatelkou nad stavbou stvorizboveho bungalova, svojpomocne. Nie nejakeho zloziteho, skor taky zlaty stred. Vsetko bdue samozrejme zalezat od financi. Byvat mame kde a sme este mlady ja mam len 22 rokov a priatelka navstevuje este skolu. Avsak rozmysalm uz o zacati. Otec ide namna prepisovat pozemok na ktorom mal kedysi tavat chalupu. v podstate uz mal stavebne povolenie ale nakoniec od toho upustil a prerobil si starsiu chalupu. Pozemok ma rozlohu 1200 m2. Vsetko to vyzera krasne, Len.. Nemam nato urcite dostatok financi a s uverom by som chcel by som pockat na priatelku dokedy vyde skolu a zacne pracovat co bude este najmenej dva roky. Myslite ze je mozne zacat aj bez uveru? Co sa tyka vybavovaciek okolo toho + mozno zacat aj so stavbou?? Byvam s rodicmi a viem ze by moc pomohli. Myslim tim to ze jest aj byvat by som mal kde :)) a ja by som si to fiancoval zatedy z vyplaty do vyplaty :)) Takisto otec ma kopu znamosti a v rodine mame kopec majstrov ktory sa tomuto venuju. Tim nemyslim ze to chcem vsetko zadarmo ale urcite sa da aspon takimto sposobom usetrit. Len som si neisty ci ist hned do toho alebo este pockat.
Dakujem za odpovede:))
rudo47
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 28. Okt 2014 21:35:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod zahradnik » Uto 28. Okt 2014 22:19:25

moja odpoved... este mas cas, pockaj... neviem preco, tak nejako to citim... :)

a dalsia vec.. aj ked rodina, vela majstrov, aj ked ti maju co odrabat (lebo tvoj otec bol kedysi davno pomahat, tak je teraz logicke ze to pridu odrobit a pod.)... na toto zabudni, aj ked rodina, nic nie je zadarmo...
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod raven » Uto 28. Okt 2014 22:24:37

Ja som podobne začínal s tým, že som mal čo-to našetrené z výplaty. Z toho som postavil základy a meter nad zemou. Priebežne som vybavoval hypo a ďalej som to už financoval z toho. Ja som však nemal majstrov, takže tvrdá svojpomoc.
Dom je hotový, 3 roky bývam, pätina hypo splatená...:).
Všetko sa dá, keď sa chce. Len treba začať a netreba nikoho počúvať a treba ísť za svojim. Budúci rok mám 30 a spokojne si bývam. Neviem si predstaviť začať stavať teraz. Ako - dalo by sa, ale nie tak, a takým tempom, ako som vládal, keď som bol mladší. Teraz by som asi bol 2 dni rozbitý po jednej akcii :D.
Základ úspechu je ale, aby si mal dobrý príjem. Ak nezarábaš tak, aby si dokázal za mesiac odložiť teraz aspoň 500€ a viac, tak to bude veľmi ťažké. Ak dokážeš, tak sa kľudne do toho na jar pusť. Nespoliehaj sa na priateľku. Nikdy nevieš, čo bude a potom riešiť BSV... V mojom okolí sa veľa ľudí tak popálilo. Ja som nechcel byť jedným z nich, tak som staval sám. Ak sa rozhodneš, že začneš stavať, tak ak ti môžem poradiť, tak teraz vybav papierovačky a na jar staviaš. Aby si sa kvôli tomu na jar nemusel zdržiavať. Takto môžeš získať drahocenný čas, ktorý si nikde nekúpiš...
Ja som robil tak isto...;-)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod rudo47 » Uto 28. Okt 2014 22:26:56

Jasne, tomu rozumiem. Len kvoly comu cakat? Neda sa zacat aj bez uveru? S tim ze neico mam pracujem a riesit to pomaly? halve co sa tyka tich vybavovaciek a veci okolo? Alebo skor uzivat este mladost? :D
rudo47
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 28. Okt 2014 21:35:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod raven » Uto 28. Okt 2014 22:27:47

zahradnik píše:moja odpoved... este mas cas, pockaj... neviem preco, tak nejako to citim... :)

a dalsia vec.. aj ked rodina, vela majstrov, aj ked ti maju co odrabat (lebo tvoj otec bol kedysi davno pomahat, tak je teraz logicke ze to pridu odrobit a pod.)... na toto zabudni, aj ked rodina, nic nie je zadarmo...


Pre rodinu by som šiel zadarmo pomôcť bez problémov hocikedy. Bez nároku na odplatu. Keď nepomôžem vlastnej rodine, tak komu? Ver tomu, že každá pomoc sa ti raz vráti. Mne sa moja pomoc aj kamarátom mimo rodiny vrátila X-násobne...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod rudo47 » Uto 28. Okt 2014 22:34:56

Presne toto mi otec vravi. Ten ma asi jediny podporuje a tlaci do toho a ze si mam ist tvrdo za svojim a nepocuvat ostatnych. Mama je skor proti stavaniu, ze mam nato cas. Ale myslim si, ako vravel raven, ze vsetko sa da ak sa chce:) Co sa tyka toho platu, nieo mam nasetrene a ked sa uz do toho ozaj pojde natvrdo tak verim tomu ze sa bude dat aj tich patsto odlozit :) ale vieme vsetci akko je to v dnesnej dobe s robotu :D
rudo47
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 28. Okt 2014 21:35:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod zahradnik » Uto 28. Okt 2014 22:37:38

raven píše:
zahradnik píše:moja odpoved... este mas cas, pockaj... neviem preco, tak nejako to citim... :)

a dalsia vec.. aj ked rodina, vela majstrov, aj ked ti maju co odrabat (lebo tvoj otec bol kedysi davno pomahat, tak je teraz logicke ze to pridu odrobit a pod.)... na toto zabudni, aj ked rodina, nic nie je zadarmo...


Pre rodinu by som šiel zadarmo pomôcť bez problémov hocikedy. Bez nároku na odplatu. Keď nepomôžem vlastnej rodine, tak komu? Ver tomu, že každá pomoc sa ti raz vráti. Mne sa moja pomoc aj kamarátom mimo rodiny vrátila X-násobne...


ano, aj ja som chodil pomahat... zadarmo... nie vela.. ale ani nie malo...
asi mam inu rodinu, a inych kamaratov, ze mne sa kazdy vyhovaral vratit pomoc... a ked aj niekto prisiel pomoct, a vratit pozicane, tak nie zadarmo.. tvrdy biznis :) ...
takze v tomto som opatrny...
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod rudo47 » Uto 28. Okt 2014 22:45:29

zahradnik píše:
raven píše:
zahradnik píše:moja odpoved... este mas cas, pockaj... neviem preco, tak nejako to citim... :)

a dalsia vec.. aj ked rodina, vela majstrov, aj ked ti maju co odrabat (lebo tvoj otec bol kedysi davno pomahat, tak je teraz logicke ze to pridu odrobit a pod.)... na toto zabudni, aj ked rodina, nic nie je zadarmo...


Pre rodinu by som šiel zadarmo pomôcť bez problémov hocikedy. Bez nároku na odplatu. Keď nepomôžem vlastnej rodine, tak komu? Ver tomu, že každá pomoc sa ti raz vráti. Mne sa moja pomoc aj kamarátom mimo rodiny vrátila X-násobne...


ano, aj ja som chodil pomahat... zadarmo... nie vela.. ale ani nie malo...
asi mam inu rodinu, a inych kamaratov, ze mne sa kazdy vyhovaral vratit pomoc... a ked aj niekto prisiel pomoct, a vratit pozicane, tak nie zadarmo.. tvrdy biznis :) ...
takze v tomto som opatrny...



Myslim si ze toto je v ludoch. Niekto proste chce niekto nie. A neocakavm tiez ze sa mi tam bude hrnut cela rodina a kamarati. Ale erem to tak ze ked sa uz do toho pustim tak vzdy sa daju veci rieisit, Ked to nepojde tak tak sa da aj inak:)) a ako hovorim ak sa zasne tak a nebduem nikde ponahlat. Ci oo sa vravi ze ked zacnes chces to mat cim skor? :D
rudo47
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 28. Okt 2014 21:35:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod opek » Uto 28. Okt 2014 22:51:21

Ja som za pracu platil v podstate len kurenarom a reviznym technikom za potvrdenia... Inak komplet vsetko svojpomoc... Len by mal mat clovek asi nejake skusenosti :drink
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod maniny » Uto 28. Okt 2014 23:20:10

Ja som zacal stavat, ked som mal nasetrene na cca hrubu stavbu. Veci ktore som nevedel spravit sam som dal robit majstrom, mal som asi stastie, ze nic zasadne nepokazili a nezrujnovalo ma to. Rodina mi pomohla velmi vela, som ich dlznikom ale tesim sa na to ked im pojdem len tak pomoct s cistou hlavou len odrobit co mi povedia a o nic ine sa nestrat. Na to sa priprav asi najviac, ze sa budes musiet postart o vsetko, nic sa akosi samo nespravi, nevybavi, nepripravi a nedokonci. Teraz uz byvam treti rok a sam sa cudujem ako som zvladal dve zamestnania, stavbu, deti, rodinu. Ale v tom tranze sa clovek neako tak nastavi a ide to.
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod ivvan » Str 29. Okt 2014 10:40:09

ked máš 22r, tak radšej zober frajerku a pocestuj, užívaj mladosť.
možno prídeš na to, že sú na svete aj krajšie miesta ako tých 1200m2 otcovho pozemku :)
ja som dom začal riešiť pred tridsiatkou, predtým som si to odskúšal v malom na byte pár rokov (aj s frajerkou/teraz manželkou) a keby som to mal zopakovať, tak by som sa vôbec neponáhlal. Do domu som chcel ísť vlastne kôli deťom, aby mali vlastný výbeh, nejaké zverstvo nablízku, dovtedy nám so ženou stačil byt.

S týmto príspevkom autora ivvan súhlasil
danob
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod Ludo » Str 29. Okt 2014 12:00:11

ked chce zacat stavvat nech zacne, da sa
nejaky jednoduchy obdlznik s pultovou strechou - si teraz cez zimu priprav projekt a povolenia
to sa z vyplaty da
potom na jar udries svojpomocne zaklady a vytiahnes mury - aj to sa z vyplaty da z lacnych tvarnic
na to jednucha pultova lacna strecha na jesen - aj to sa da
potom pripadne chvilu pockas
slecna dostuduje, zacne makat a vezmete si hypo na dokoncenie,
hypo bude jednoduche a bezproblemove ked bude murivo so strechou-ked treba ohladom hypoteky nieco aj teraz, posli ss, mangelka je sefka v jednej nemenovanej banke, vie riesit aj mierne nestandartne veci v hypo ked treba :lol:
takze vezmete hypo a dokoncite
to uz bude slecna mat po cca 25-ke, a zrejme zacne uvazovat o deckach, tak si ich spravite
a budete mat rodinku aj domcek
akurat ozaj rataj s tym, ze pokial nezarabas ozaj dost
tak si najblizssich 3-8 rokov (stavba, decka..) ani nepinknes s dovvolenkou, volnym vikendom a kupovanim hocicoho ineho nez veci nutných na stavbu a preyitie rodiny
ak ti toto jasne je a suhlasite s tým obaja
tak zacnite stavat hned zjari
ale ozaj sa spytaj priatelky ci si aj ona predstavuje svoj zivot s tebvou takto
lebo zeny sice chcu pekny domcek so zahradkou, terasou a grilom
len nie vzdy su ochotne pre ten svoj sen spravit nejaku velku obetu-typu napr. 6 rokov skoro zivorit-lebo stavba domu :ano:
ja s mojou chodime z domu rano o 6 tej, vvecer chodime domov o 6-tej
vikendy, prazdniny a dovolenky - travime mimo domu
a teda aj u nas uz padla otazka, ci ma zmysel drzat a udrziavat vcelku velky a narocny dom
ci nebolo lepsie byvat v nejakom slusnom vacsom byte
a namiesto grecka travit dovolenku na maledivach
a namiesto octavky a golfa nejazdit na Q5 a Q7
a este by nam plno euracov zostavalo na ucte
lebo ako to uz nejaky klasik napisal:
vies kolko penazi ta bude stat tvoj dom?
VSETKY!!!!! (ktore mas, ktore zarobis, aj o ktorych este nevies ci budu)

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
stano99
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod stano99 » Str 29. Okt 2014 14:41:42

Ludo píše:ked chce zacat stavvat nech zacne, da sa
nejaky jednoduchy obdlznik s pultovou strechou - si teraz cez zimu priprav projekt a povolenia
to sa z vyplaty da
potom na jar udries svojpomocne zaklady a vytiahnes mury - aj to sa z vyplaty da z lacnych tvarnic
na to jednucha pultova lacna strecha na jesen - aj to sa da
potom pripadne chvilu pockas
slecna dostuduje, zacne makat a vezmete si hypo na dokoncenie,
hypo bude jednoduche a bezproblemove ked bude murivo so strechou-ked treba ohladom hypoteky nieco aj teraz, posli ss, mangelka je sefka v jednej nemenovanej banke, vie riesit aj mierne nestandartne veci v hypo ked treba :lol:
takze vezmete hypo a dokoncite
to uz bude slecna mat po cca 25-ke, a zrejme zacne uvazovat o deckach, tak si ich spravite
a budete mat rodinku aj domcek
akurat ozaj rataj s tym, ze pokial nezarabas ozaj dost
tak si najblizssich 3-8 rokov (stavba, decka..) ani nepinknes s dovvolenkou, volnym vikendom a kupovanim hocicoho ineho nez veci nutných na stavbu a preyitie rodiny
ak ti toto jasne je a suhlasite s tým obaja
tak zacnite stavat hned zjari
ale ozaj sa spytaj priatelky ci si aj ona predstavuje svoj zivot s tebvou takto
lebo zeny sice chcu pekny domcek so zahradkou, terasou a grilom
len nie vzdy su ochotne pre ten svoj sen spravit nejaku velku obetu-typu napr. 6 rokov skoro zivorit-lebo stavba domu :ano:
ja s mojou chodime z domu rano o 6 tej, vvecer chodime domov o 6-tej
vikendy, prazdniny a dovolenky - travime mimo domu
a teda aj u nas uz padla otazka, ci ma zmysel drzat a udrziavat vcelku velky a narocny dom
ci nebolo lepsie byvat v nejakom slusnom vacsom byte
a namiesto grecka travit dovolenku na maledivach
a namiesto octavky a golfa nejazdit na Q5 a Q7
a este by nam plno euracov zostavalo na ucte
lebo ako to uz nejaky klasik napisal:
vies kolko penazi ta bude stat tvoj dom?
VSETKY!!!!! (ktore mas, ktore zarobis, aj o ktorych este nevies ci budu)


Najlepsia odpoved na fore za posledne roky :mrgreen: No moj pridavok. kym nie ste zobratí, treba si to dobre rozmyslieť, alebo zazmluvniť. Stavba domu rozdelila nejedno manželstvo :? (našťastie nie naše... ;) ) A čí dom to potom bude? Ked budu financovať aj jedna aj druha strana? To že ženy znašaju stavbu podstatne ťažšie je fakt... Ak to bude Tvoje a Ty to budeš aj platiť, potom si zapýtaj dobré veno od svokry :) Ak sa rozídete, nasťahuje sa iná, tá si to nebude tak vážiť a budeš hneď prerábať... :evil: (ja som doma uzákonil, že prerábky kľudne, kedykoľvek, ale až sa vyplatí hypoteka a na tu prerabku zostane :D Odmietam drieť na dom celý život, len kvoli tomu že iné kachličky, dvierka prišli do nejakej módy či čo... Viac menej maželka suhlasí... :yahoo ) Aj toto su riziká, mantinely. Idealne nejaká cesta medzitým (svadba počas stavby ;) ). A ta hypo je lepsie brať ked je hruba stavba zastrešená. To potom nie je problem - moja skusenosť.
Obrázok užívateľa
stano99
 
Príspevky: 187
Obrázky: 0
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 12:37:18
Dal súhlas: 11 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod rudo47 » Pia 31. Okt 2014 10:51:02

Dakujem Vsetkym za odpovede :)) ani som necakal ze sa tolky ozvu:) no, jednoznacne som dopsel k nazoru, ze pojdem do toho. Asi mi uz nikto nevrati tie roky mladosti stratene popri stavbe ale bohuzial tak to je asi osud:)) uvidime co z toho bude, pozemok sa uz riesi takze v podstate sme este len na uplom zaciatku. Snad pojde Vsetko tak ako ma:)
rudo47
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 28. Okt 2014 21:35:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zacat a ci vobec

Poslaťod matthewcheck » Pia 31. Okt 2014 12:41:16

Nech sa Ti teda v Tvojom rozhodnuti dari, aby ste byvali ... co najskor, co najlepsie ... a samozrejme aj co najlacnejsie ... aj ked Emkac by mohol argumentovat axiomou 2 z 3 menovanych :)
Nezabudni venovat cas aj studiu tohto fora ... ver ze Ti v mnohych oblastiach velmi pomoze ... vlastna skusenost ;)
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť