Kde kúpiť senzorovú krabičku do stropu?

Kde kúpiť senzorovú krabičku do stropu?

Poslaťod Bororo » Ned 17. Jún 2012 13:21:00

Ahojte priatelia,
mam zo stropu pripravene SYKFY na pripojenie teplotnych senzorov DS18B20. Chcel by som senzory umiestnit na strop do co najmensej krabicky - senzor sam o sebe je velmi malicky, ale taku malu krabicku som nenasiel. Skor ma inspiroval takyto senzor: http://www.amx.com/products/ENV-VST-TSF.asp
Otazka je, kde by som nieco take zohnal? Takto by som krabicku zavrtal do SDK, kabel so senzorom vytiahol trochu nizssie a bolo by to vybavene.
Je mi jasne, ze meranie teploty pod stropom nie je to prave orechove, ale nemal som moznost dat ich do steny cca 1,5 od podlahy.
Mate niekto napad, ako na senzor v strope?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Kde kúpiť senzorovú krabičku do stropu?

Poslaťod tienik » Ned 17. Jún 2012 20:35:12

Nemas hore dymove cidlo alebo take cosi? ze by si to strcil do jeho obalu.
Teplotou ako absolutnym cislom sa netrap, ved na termostate zohladnis potrebny "offset"
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Kde kúpiť senzorovú krabičku do stropu?

Poslaťod Bororo » Ned 17. Jún 2012 22:34:08

dymove cidlo mam len v 2 miestnostiach, tam by som to mohol umiestnit - dobry napad, mam vsak aj 3 miestnosti, kde okrem svetla nie je na strope nic a ku svetlam to nechcem davat, lebo vplyv svietidiel na teplotu je velmi velky. kupil som niekolko plastovych krabic akoze na senzory, ale su stvorcove, miimalna velkost co som nasiel bola 7,5x7,5x3cm a to je ako past na oko - navyse v pomere k rozmerom DS18B20 je to nerealizovatelne. no nic, skusim nieco zbastlit na kolene.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Kde kúpiť senzorovú krabičku do stropu?

Poslaťod MartinH » Ned 17. Jún 2012 22:49:55

Tiez som hladal a nenasiel. Tak som zlavil z poziadaviek a stacilo by mi, keby bola biela mala gulata. Ale ani take som nenasiel :dash Tak rozmyslam nad bielou halogenovou bodovkou ako mechanickym drziakom a miesto ziarovky tam dam elektroniku.

Ak ide naozaj len o malicky DS18B2, mozno by som upravil nejaku nylonovu hmozdinku do sadrokartonu. Miesto skrutky by isiel senzor.

Ja hladam nieco o stupen vacsie, chcel som tam dat plosacik s prijimacom IR dialkoveho ovladania.

Do ineho senzoru by som sa nechcel nastahovat, vlastnym teplom by skreslil meranie.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Kde kúpiť senzorovú krabičku do stropu?

Poslaťod tienik » Ned 17. Jún 2012 23:38:18

tak, k svetlu by som to nedaval, ale pri inych, nonstop pracujucich cidlach nevidim problem. ANo, teplo generuju, ale vzdy rovnake - tak ci tak sme uz pod stropom, kde to je ina ako oficialna teplota. A predpokladam ze je to senzor pre termostat, kde ten posun nemoze byt problem osetrit.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Kde kúpiť senzorovú krabičku do stropu?

Poslaťod artful » Str 23. Jan 2013 14:32:13

vola sa to ufo ;o)
Obrázok užívateľa
artful
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 23. Jan 2013 13:22:36
Bydlisko: Jaskový rad 79
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron