Kto zaplombuje vodomer?

Kto zaplombuje vodomer?

Poslaťod xclaymanx » Štv 23. Sep 2010 18:24:32

Zdravim,
Robim prekladku vodomernej sachty. Vodu a vodomer mi prehodi znamy z vodarni ( ina vodarenska spolocnost ako ta, pod ktoru patrim ja ). Otazka co s plombov na vodomere? Volal som do vodarni, s tym ze robim rekonstrukciu vodomernej sachty ( nie prekladku ) a potrebujem po rekonstrukcii zaplombovat vodomer. Pani z vodarne mi povedala, ze po skonceni prac, jednoducho zavolam do vodarni a oni mi to pridu zaplombovat.
Neako sa mi to nezda, kedze ja si zastavim vodu a prehodim vodomer. Medzitym by som predsa bez vodomeru mohol odcerpavat vodu. To samozrejme nmam v umysle, kedze nie je ani kam cerpat. Ma s tym niekto skusenosti?
Naposledy upravil MartinH dňa Pia 24. Sep 2010 7:53:46, celkovo upravené 1
Dôvod: Upresnenie názvu, bolo "plombovanie vodomeru"
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: plombovanie vodomeru

Poslaťod raven » Štv 23. Sep 2010 20:33:30

Asi ti zabudli povedať, že za zaplombovanie sa platí poplatok.
U VSE to funguje podobne - tiež ti to prídu zaplombovať, ale potom ti príde na inkaso suma zvýšená o 22,50€... :!:
Na to, aby si minul napríklad 22,50 na elektriku, tak potrebuješ popíliť poriadných pár m3 dreva... :lol:
(presnú sumu za poplatok u VVS ti neviem povedať, ale takmer isto tam nejaký bude...)
Takže až taká výhra to nie je... ;)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: plombovanie vodomeru

Poslaťod Stefan BA » Štv 23. Sep 2010 21:16:44

Minuly rok som robil novu sachtu, po telefonate na BVS a poplatku za zastavenie , preblombovanie, vyjazd som mal zaplatit 30e :o kedze som posuval sachtu o 3 metre v polomere kruznice dlzka HDPE rury s namontovanym vodomerom ostala zachovana, dal som si namahu a cele som to vykopal von a potom uz iba vlozil do novej sachty ;)
Stefan BA
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pia 02. Jan 2009 20:38:46
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: plombovanie vodomeru

Poslaťod joko » Štv 23. Sep 2010 22:20:58

Obyčajne to nebýva tak jednoduché, ako to Pani do telefónu povedala. Vodárne si vydobili a uzákonili monopol na montáž vodomerov, blombovanie aby mohli inkasovať. Ak iná oprávnená osoba vymení vodomer, tak musí spísať protokol o výmene, a vodárne to zablombujú. Aspoň v BVS to tak funguje. ( Konkrétne ulomenie vodomeru pri rekonštrukcii bytového jadra.) Najlepšie je odfotiť vodomer s pôvodnou blombou a ciferníkom, a až následne to odblombovať.
Paradoxom bolo tento rok v lete v BA že majiteľ domu sa rozhodol pre druhý vodomer , ktorým by meral vodu na závlahy. Napísal žiadosť, a dostal podmienku, že vodomer nesmie byť na konci domu pri vetve na závlahy, ale musí byť vo vodomernej šachte na prípojke, a na závlahy treba spraviť komplet nové vedenie na koniec domu cca 25 m, pripraviť komplet inštaláciu pre namontovanie vodomeru, a oni dodajú vodomer a zablombujú. Samozrejme vyúčtujú.
Spravila sa odbočka so samostatným ventilom, no do dnes sa vodomer nenamontoval.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Kto zaplombuje vodomer?

Poslaťod xclaymanx » Sob 25. Sep 2010 16:56:19

Dakujem za odpovede. Uvidim ako to dopadne.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kto zaplombuje vodomer?

Poslaťod mirjak » Uto 05. Jún 2012 21:52:44

ako to teda dopadlo?
mirjak
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob 27. Dec 2008 18:17:28
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Kto zaplombuje vodomer?

Poslaťod xclaymanx » Str 06. Jún 2012 6:43:07

Dopadlo to tak, ze zohnal som chlapika z vodarni, a ten mi to za flasku zaplomboval.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kto zaplombuje vodomer?

Poslaťod borko » Str 06. Jún 2012 9:08:09

Tie vodomery...jak by som to povedal....sa vedia tocit aj opacne? :) Lebo minule u nas v dedine bol taky pripad ze jednej tete prdlo potrubie dakde pod domom a kym na to dosli, tak natocila cez 600 kubikov. Lebo to by sa potom dalo a len zavolat vodarov, ze dajte plombu lebo sme prerabali...
borko
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 16. Mar 2009 10:08:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Kto zaplombuje vodomer?

Poslaťod joko » Str 06. Jún 2012 21:15:12

borko píše:Tie vodomery...jak by som to povedal....sa vedia tocit aj opacne? :) Lebo minule u nas v dedine bol taky pripad ze jednej tete prdlo potrubie dakde pod domom a kym na to dosli, tak natocila cez 600 kubikov. Lebo to by sa potom dalo a len zavolat vodarov, ze dajte plombu lebo sme prerabali...

Pri opačnom zapojení, resp opačnom prúdení odpočítavajú, ale bežne sa zaseknú pri 999 m3. Stačí zazátkovať hadicu na sprche s mincou pred ružicou a otvoriť betériu. Ak budeš mať v SV výšší tlak, čo bežne býva, tak vodomer na TUV ztáčaš späť s lacnejšou SV. :lol: :o
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron