Kedy dat debniace tvarnice na zakladove pasy?

Kedy dat debniace tvarnice na zakladove pasy?

Poslaťod misko.foto » Sob 19. Jún 2010 20:49:25

Ahojte,

Kolko dni, po vyliaty zakladovych pasov mozem na ne zacat ukladat debniace tvarnice? Povodny plan bol tak za den, dva, ale moj stavebny dozor mi povedal, ze az po dvoch mesiacoch. Zaklady mam uplne obycajne pod rodinny dom a dva mesiace sa mi zdaju prehnane.

Dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Pon 19. Júl 2010 23:47:52, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Kedy dat debniace tvarnice"
misko.foto
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 13. Dec 2009 18:23:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Kedy dat debniace tvarnice

Poslaťod Slavo_T » Sob 19. Jún 2010 20:56:15

Ja som salovacky ukladal po dvoch dnoch. Absolutne bez problemov , na druhy den uz mozes veselo behat po betone , a tie dva mesiace je fakt prehnane.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Kedy dat debniace tvarnice

Poslaťod bobco » Sob 19. Jún 2010 21:07:01

pán dozor doteraz asi dozoroval iba vysuté mosty.
Betóny dosahujú svoju deklarovanú pevnosť po 28 dňoch od aplikácie. Nábeh pevnosti betónu závisí od použitého cementu. Pozri napr. grafy 32,5 N ( normál) http://www.pcla.sk/index.php?doc=18 , alebo 32,5 R http://www.pcla.sk/index.php?doc=23 a uvidíš, že v prípade dvoch radov DT sa
niet čoho obávať. Bežne sa kladú DT po dvoch dňoch ako uviedol SlavoT ;)
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Kedy dat debniace tvarnice

Poslaťod joko » Ned 20. Jún 2010 9:53:25

misko.foto píše:Ahojte,

Kolko dni, po vyliaty zakladovych pasov mozem na ne zacat ukladat debniace tvarnice? Povodny plan bol tak za den, dva, ale moj stavebny dozor mi povedal, ze az po dvoch mesiacoch. Zaklady mam uplne obycajne pod rodinny dom a dva mesiace sa mi zdaju prehnane.

Dakujem

Ak si mu dobre rozumel, a on to povedal pri plnom vedomí, tak by si ho mal čo najskôr vymeniť, no v žiadnom prípade mu nedať za také rady ešte aj honorár. Je predpoklad, že jeho ďalšie rady budú v podobnom duchu a na základe podobných vedomostí. :nie:
Keď mi stavali pod oknom bytovku, tak 2 dni po vyliatí betónu na novú deku ukladali celé palety ťehál. Betón bol podstojkovaný, ešte mesiac, ale o mesiac už vylievali ďalšie poschodie, a medzitým už boli postavené všetky obvodové a nosné múry, nosné betónový stlpy atd.
Je takmer nulový predpoklad, že by Ti základové pásy v zemi praskli od váhy tvárnic.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Kedy dat debniace tvarnice

Poslaťod misko.foto » Ned 20. Jún 2010 10:46:20

Dakujem Vam za informacie. Dozor som musel vyplatit predom, takze uz teraz neskoro plakat nad rozliatim mliekom.
misko.foto
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 13. Dec 2009 18:23:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kedy dat debniace tvarnice

Poslaťod Slavo_T » Ned 20. Jún 2010 19:45:38

misko.foto píše:Dakujem Vam za informacie. Dozor som musel vyplatit predom, takze uz teraz neskoro plakat nad rozliatim mliekom.


Na tvojom mieste co najskor si precitam vsetky prispevky ohladne stavby domu na tomto fore + zacnem zbierat info o stavbe domu , aby si vedel dozorovat tvoj stavebny dozor. Si este len na zaciatku a uz taketo veci musis riesit. Z vlastnej skusenosti , nastuduj si co najviac veci ohladne stavby, aby kazdy problem a kazdu vec co urobis na svojom dome si si vedel zdovodnit. Preco to tam je a preco je to tak ,..... uz pre vlastny pokoj v dusi.
Nespoliehaj sa na inych , aj ked nebudes vsetko robit sam , tak si nastuduj vsetko ,ako by to ostavalo iba na tebe a na tvojich vedomostiach. Ver mi urcite to do buducna ocenis. :!:
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron