Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod iskander » Str 07. Okt 2009 11:50:14

Ahojte,

Poprosil by som o radu Problme je ze mi idu robit omietky uz v piatok, a akosi som zaspal a nezohnal som interierove paronepriepustne pasky na okna nacas. Firma by ich vedela dodat az nabuduci tyzden..otazka je ale ako vyriesim nalepenie tych pasok ak uz okolo okien budu omietky?da sa to aj na omietky?Alebo mam vynechat omietky okolo okien a potom ich dorobit?uff, neviem co stym.dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Ned 18. Okt 2009 0:55:38, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Mozno dat pasiky na okna po omietkach?"
iskander
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 23. Júl 2009 8:42:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Mozno dat pasiky na okna po omietkach?

Poslaťod boro » Str 07. Okt 2009 13:20:49

Po omietkach sa to už nedá. Omietkári nech vynechajú špalety, tie sa dorobia neskôr po nalepení pások.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Mozno dat pasiky na okna po omietkach?

Poslaťod MiroM » Štv 08. Okt 2009 7:51:33

Neviem preco vsetci pouzivaju nazov pasiky. Nie su to pasiky ale PASKY.
Davat ich dodatocne po omietkach , ked su hotove aj ostenia je vylucene. Jedine ak by si bol vyznavacom orientalneho stylu a viditelne pasky na oknach a na stene by ti nevadili.
Tak ako pise boro. Vynechat ostenia, rychlo zohnat pasky, nalepit a omietaci nech dorobia ostenia.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod NoroM » Štv 03. Dec 2009 11:14:55

ak spalety (porotherm) pod oknom vyspravim lepidlom, nasledne zalozia mi okna a potom nalepim vnutorne pasky - polovicu na ram a polovicu na spaletu, nebude potom problem s omietnutim tejto pasky, nebude sa omietky vzduvat a praskat v mieste nalepenej pasky? Alebo treba potom vo vnutri este lepit EPS, aby to zakrylo pasku?


Vdaka
NoroM
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Str 25. Mar 2009 14:36:25
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod quark » Štv 03. Dec 2009 12:40:05

NoroM píše: nebude potom problem s omietnutim tejto pasky, nebude sa omietky vzduvat a praskat v mieste nalepenej pasky? Alebo treba potom vo vnutri este lepit EPS, aby to zakrylo pasku?Vdaka


-omietka nebude praskať, aspoň ja som sa s tým ešte nikde nestretol a ani nepočul. Ak použiješ APU lišty, budeš mať krásny styk omietka-okno bez prasklín a trhlín.
-"väčšinou" sa na vnútorné ostenia lepí EPS, záleží od prevedenia osadenia rámu do stavebného otvoru. Nakoľko ešte málo firiem vie osadiť okno bez min. výplňovej medzery rám-ostenie. Takže aby si nedával omietku hrubú 2,3 cm, zrovnáš to tým EPS-kom, vylepšíš tým zároveň aj prípadný TM.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod NoroM » Štv 03. Dec 2009 23:35:21

quark píše:
NoroM píše: nebude potom problem s omietnutim tejto pasky, nebude sa omietky vzduvat a praskat v mieste nalepenej pasky? Alebo treba potom vo vnutri este lepit EPS, aby to zakrylo pasku?Vdaka


-omietka nebude praskať, aspoň ja som sa s tým ešte nikde nestretol a ani nepočul. Ak použiješ APU lišty, budeš mať krásny styk omietka-okno bez prasklín a trhlín.


-"väčšinou" sa na vnútorné ostenia lepí EPS, záleží od prevedenia osadenia rámu do stavebného otvoru. Nakoľko ešte málo firiem vie osadiť okno bez min. výplňovej medzery rám-ostenie. Takže aby si nedával omietku hrubú 2,3 cm, zrovnáš to tým EPS-kom, vylepšíš tým zároveň aj prípadný TM.



APU lišta sa lepí jednou stranou na okno, je tam taká lepivá hmota. Bude to držať, ak tu lištu nalepím na pásku a nie priamo na profil okna?

Omietka pri tehle by vraj mohla byť aj 3 cm, takže by sa to dalo aj bez EPS, nie?
NoroM
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Str 25. Mar 2009 14:36:25
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod MiroM » Pia 04. Dec 2009 8:25:24

NoroM píše:APU lišta sa lepí jednou stranou na okno, je tam taká lepivá hmota. Bude to držať, ak tu lištu nalepím na pásku a nie priamo na profil okna?

Omietka pri tehle by vraj mohla byť aj 3 cm, takže by sa to dalo aj bez EPS, nie?

Na paske ta lista sice bude ako tak drzat, ale bude sa to dat lahko odtrhnut. Pri omietani byt treba opatrny. Ak sa urobi omietka, tak listu bude drzat v podstate samotna omietka.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod jepeto » Pia 04. Dec 2009 11:21:46

Ak mozem aj ja sa zapojit do tejto temy, tak to o com tu hovorite je povedzme toto ???
http://www.denbraven.sk/sk/produkty/0723a.htm
http://www.denbraven.sk/sk/produkty/0725.htm
Neviem ci so to dobre pochopil ale, podla vyberu pasky treba ale aj netreba spalety zacistovat. To znamena ze postup je asi taky, ze sa osadi okno, spara medzi oknom a murivom sa vyplni povedzme Kompresnou páska HB od Den Braven, potom nalepit tesniaci okenný pás z vnutra ale aj z vonku, na spalety pouzit EPS na dorovnanie vysky a zapucovat.
Je to tak spravne ????
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod buduci mukl » Pon 07. Dec 2009 19:02:13

toto zaujima aj mna, akurat s tym rozdielom ze okna nam montuju zajtra salamnder 3sklo a omietky sa budu robit az buduce jaro. Fy co montuje okna mi ponukla na 70 beznych m *7=490eciek za pasky,co sa mi zdalo dost vela a este tie ich pasky nemali vuobec ziadnehoho vyrobcu na sebe jedna biela druha do seda, tak neviem ci boli dake noname:-)
zajtra namontuju okna a daju vnutorne vonkajsie parapety. Ak by som sa rozhodol dat pasky sam tak ich nalepim pod parapetu vnutri a vonku ? ide mi hlavne o tu montaz pod parapetami. Ake typy pasok by ste dali a co vyjde material na 1meter myslim exter+inter paska+ta pena.
Mam penu co bude medzi ramom okna vytrcat pozatlacat mechanicky dovnutra a ktora nepojde orezat a potom to zatmelit dakym tmelom a na to tie pasky alebo len pozatlacat nedavat tmel a dat pasky?
Dik moc za info, forum som preguglil ale konkretne odpovede na moju situaciu nenasiel
dik moc za trefnu kratku k veci odpoved :drink
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod quark » Pon 07. Dec 2009 19:28:22

Ak by som sa rozhodol dat pasky sam tak ich nalepim pod parapetu vnutri a vonku ? ide mi hlavne o tu montaz pod parapetami.

- dodatočne už nemá zmysel lepiť pásky na parapet, páska musí ísť na rám okna. takže nie.
v tvojom prípade ak si to cheš lepiť sám a zoženieš si lacnejšie pásky, tak si nechaj osadiť iba okná, ty dáš pásky, potom parapety. Ale upozorňujem ťa, že toto je len dodatočná montáž pásky.
Originál /podľa výrobcu/ má ísť vonkajšia aj vnútorná páska na vnútorný rám okna,osadíš rám, ukotvíš kotvami, prilepíš vonkajšiu pásku na ostenie, vypeníš medzeru medzi oknom a ostením, prilepíš vnútornú pásku.
Prílohy
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod buduci mukl » Pon 07. Dec 2009 21:49:21

to quark,
to som si aj myslel ze naj je to dat pocas montaze, tych 7 e za noname pasky sa mi zdalo konc dost a vyzeralo to tak ze ich este moc nerobili.
takze 1. bud si nedam vuobec pasky namontuju zajtra okna aj s parapetami vonkajsimi a vnutornymi a zatmelim to zvnutra a zvonka (cim najlepsie ?nech je ta pena aspon niecim chranena)
2. daju okna bez vnutornych a vonkajsich parapiet dam dodatocne pasky a potom parapety
3. daju okna aj s parapetami a pasky dam len na zvysne 3 strany a pod parapety nedam tam len zatmelim
tato tretia moznost ale asi nema moc zmysel.
Ako by si to riesil ty v mojom pripade, kedze pasky momentalne nemam a rad by som keby namontovali zajtra vonkajsie aj vnutorne parapety.
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod imagine » Pon 07. Dec 2009 22:58:26

Ja osobne by som iz nikdy pasky nedaval ... ani vonakjsieani vnutorne ... nechytalo mi to na to dobre omietka opadavala mi dole ... a to este neivem aka bude realita pocas zimy ci to neopadne upnle dole ...
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Mozu sa dat pasky na okna po omietkach?

Poslaťod MiroM » Uto 08. Dec 2009 8:26:39

buduci mukl píše:to quark,
to som si aj myslel ze naj je to dat pocas montaze, tych 7 e za noname pasky sa mi zdalo konc dost a vyzeralo to tak ze ich este moc nerobili.
takze 1. bud si nedam vuobec pasky namontuju zajtra okna aj s parapetami vonkajsimi a vnutornymi a zatmelim to zvnutra a zvonka (cim najlepsie ?nech je ta pena aspon niecim chranena)
2. daju okna bez vnutornych a vonkajsich parapiet dam dodatocne pasky a potom parapety
3. daju okna aj s parapetami a pasky dam len na zvysne 3 strany a pod parapety nedam tam len zatmelim
tato tretia moznost ale asi nema moc zmysel.
Ako by si to riesil ty v mojom pripade, kedze pasky momentalne nemam a rad by som keby namontovali zajtra vonkajsie aj vnutorne parapety.


Ak nemaju montaznici prax v lepeni pasok, tak ti to poseru a tie pasky tam budu potom naozaj zbytocne. Pisal som uz o tom viackrat, nevidim dovod, aby bolo nutne pasky davali pred osadenim okien. Kludne sa mozu dat po osadeni, len sa nalepia na vonkajsi ram. Parapety ti vsak nesmu namontovat, lebo na spodnu cast uz pasku nedas. Takze nech ti osadia okna bez parapiet a ty si potom pasky v klude nalepis sam.


imagine píše:Ja osobne by som iz nikdy pasky nedaval ... ani vonakjsieani vnutorne ... nechytalo mi to na to dobre omietka opadavala mi dole ... a to este neivem aka bude realita pocas zimy ci to neopadne upnle dole ...

Zalezi, ake pasky si daval. Su rozne typy pasok na rozne pouzitia. S filcovanym povrchom, s hlinikovou foliou a pod. Na hlinikovej folii omietka asi drzat nebude. Ja som na ostenia nalepil eps a az to som nasledne omietol. Je to "ciste" riesenie a podla mna vhodnejsie ako tam davat 2-3cm omietky.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
quark
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron