Vyber kupelnoveho nabytku za rozumnu cenu?

Vyber kupelnoveho nabytku za rozumnu cenu?

Poslaťod Jookie » Uto 24. Nov 2009 0:30:29

Zdar,

predpokladal som, ze sa ku vyberu kupelnoveho nabytku dostanem az v obyvatelnejsom stave domu, ale kedze sa snazime dorobit aspon jednu kupelnu v dome do finalneho stavu (i ked sa na zvysku domu pracuje) no a kedze priatelke sa pozdava umyvadlo spojene so skrinkou, ktore by sa tam hodilo, pozerame sa prave po takejto zostave.

V predajni v KE som dostal od predavaca tri katalogy s cenami - Eden, Lebon, Jika... Kukam na tie uzke umyvadla so skrinkami (50 cm sirka), no a tie palby su uzasne - 150 Euro, 250 Euro, 400 Euro... No neskutocne nieco. Alebo zrkadlo so skrinkou - 250 Euro. V Hornom Bachu maju taketo veci tak 80 Euro a viac, ale ta kvalita asi bude podstatne nizsia ako u tych troch katalogovych vyrobcov... No a tak zhanam nieco v cene medzi tym, s kvalitou medzi tym, alebo tak nejak.

Ake su vase odporucania na takyto kupelnovy nabytok? Nejdem po znacke a brutalnom dizajne, a tiez nechcem najlacnejsi schmejd z Horneho Bachu, ale nechcem to s cenou ani prehanat...

Miro
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Vyber kupelnoveho nabytku za rozumnu cenu?

Poslaťod jankazb » Uto 24. Nov 2009 8:50:29

Nám bude robiť skrinky do kúpelne, chodby, obývačky,na mieru jedna stolárska firma. Dvierka budú od č.firmy Trachea. Majú fantastický výber, poznám ich. V byte máme od nich kuch.linku, obývačkové skrinky, nočné stolíky,... Pošlú aj vzorník dekorov, tvarov,... Riešenie podstatne jednoduchšie a elegantnejšie. Sú aj v lesku :yahoo
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Vyber kupelnoveho nabytku za rozumnu cenu?

Poslaťod bazilka » Uto 24. Nov 2009 10:46:26

Som csíce z Ba, ale tiež by som brala niečo za rozumnú cenu... A ak by to bolo na mieru podľa mojich predstáv, ešte lepšie. Poskytneš kontakt?
Motto: Najťažšou úlohou v živote je poznať, ktorým mostom treba prejsť a ktorý zrútiť...
Obrázok užívateľa
bazilka
 
Príspevky: 92
Obrázky: 8
Registrovaný: Sob 02. Máj 2009 21:37:34
Bydlisko: BA/SC
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber kupelnoveho nabytku za rozumnu cenu?

Poslaťod jankazb » Uto 24. Nov 2009 10:56:13

Dvierka vyrába www.trachea.cz, majú tam aj vypísané firmy ktoré pre nich robia. Myslím že aj stolár dokáže objednať a vyrobiť. Určite sa dá aj lacnejšie zohnať, ale ako som písala, túto kvalitu poznám a chcem aj ďalšie výrobky. Aj nová kuchyňa bude s nimi. Mne bude robiť FEPA Myjava.
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Vyber kupelnoveho nabytku za rozumnu cenu?

Poslaťod drepo » Uto 22. Jan 2013 16:00:27

Nejake skusenosti zo znackou MARMORO respektive umyvadlami. Poskulujem po 100 cm umyvade s dvomi bateriami a jednym otvorom pre odpad. Nasiel som v tomto dizajne jedine Duravit Vero alebo toto. Iny dizjan ( gulate , ovalne apod. ) nechcem, Duravit je drahy a tak by ma zaujimalo ci mate nejake skusenosti respektive negativa na tieto umyvadla, pripadne nejaky tip na ine 100 cm umyvadlo pre dve baterie a jeden odpad
http://kupelnegs.sk/sk/marmoro-umyvadla ... ele-d.html
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Vyber kupelnoveho nabytku za rozumnu cenu?

Poslaťod jezo » Str 23. Jan 2013 9:05:29

Ak bude skrinky do kupelne robit stolar, spytal by som sa ho, ako ma poriesenu ochranu proti vode. Ak sa na hranu drevotriesky dostane vlhkost, velmi rychlo "napuci". Ja mam v byte skrinky Kolo (aj pod umyvadlom), a na zadnych hranach bolo vidno, ze su impregnovane. Zda sa ze aj funkcne, lebo po 7-mich rokoch je stale vsetko ako nove. Len lacne to tiez nebolo - 3 skrinky + umyvadlo tusim okolo 35000 Sk.


p.s. sorry, nevsimol som si ze je to vytiahnuta stara tema a riesi sa nieco ine :oops:
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Vyber kupelnoveho nabytku za rozumnu cenu?

Poslaťod mp1 » Str 23. Jan 2013 18:38:00

jezo píše:Ak bude skrinky do kupelne robit stolar, spytal by som sa ho, ako ma poriesenu ochranu proti vode. Ak sa na hranu drevotriesky dostane vlhkost, velmi rychlo "napuci". Ja mam v byte skrinky Kolo (aj pod umyvadlom), a na zadnych hranach bolo vidno, ze su impregnovane. Zda sa ze aj funkcne, lebo po 7-mich rokoch je stale vsetko ako nove. Len lacne to tiez nebolo - 3 skrinky + umyvadlo tusim okolo 35000 Sk.

v návode (ikea) montáže krytu pod kuchynské skrinky - drevotrieska + príložka z plastu je poznámka - použiť silikónový tmel.
pri rekonštrukcii kúpeľne (nechcel som sekať do stien) som použil kryt z drevotriesky, okolo "olepený" a časom na ploche (nie hrane) praskol ten umakart. doska sa neskrútila sa, nenapuchla. tá prasklina je "ako po výbuchu".
Naposledy upravil emkac dňa Str 23. Jan 2013 18:42:17, celkovo upravené 1
Dôvod: upravenie citacie
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron