Ako vyberate dodavatelov ?

Ako vyberate dodavatelov ?

Poslaťod MartinH » Str 18. Mar 2009 16:47:34

Ako vyberate a testujete firmy, kym sa rozhodnete u nich vymenit vlastne peniaze za tovar a prace ?

Je to siroka tema a dufam, ze diskusia sa rozbehne viacerymi smermi. Len ako priklad: Co je dolezite - osobny dojem, cena, technicke parametre, co sa o nich pise na forach, ich webstranka, co povedali kamarati ? Mate nejake pravidla ? Napr. mne ked niekto neodpovie na mail, ma smolu a ide na ciernu listinu. Kolko ponuk staci ? atd. atd.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Ako vyberate dodavatelov ?

Poslaťod boro » Str 18. Mar 2009 17:07:34

Ideálne sú referencie na majstra/firmu od ľudí, ktorých poznám a pre ktorých robil/a (a boli spokojní). S tým mám dobré skúsenosti. A svoje dobré skúsenosti s majstrami rád šírim ďalej.

Čo sa týka ceny za prácu, pre mňa je dôležitá. Nechám si urobiť cenové ponuky, alebo aspoň telefonicky zistím cenové rozpätie a podľa toho sa rozhodujem. Väčšinu vecí som nakoniec robil svojpomocne, pretože cena bola vysoká (som pánom svojho času a keď si niekto zapýta viac ako zarobím, tak silno uvažujem či to nebudem robiť sám), referencie žiadne a teda kvalita otázna. Keď tak sledujem "majstrov" v okolí, tak vôbec neľutujem. Na cenové ponuky celkom dobre funguje www.123dopyt.sk a podobné stránky.

Ohľadom materiálu je to vec výberu podľa parametrov (diskusné fóra a internet sú všeobecne veľmi užitočné) a väčšinou výberu najlacnejšieho dodávateľa.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ako vyberate dodavatelov ?

Poslaťod rezivomh » Ned 10. Máj 2009 21:57:22

MartinH píše:Ako vyberate a testujete firmy, kym sa rozhodnete u nich vymenit vlastne peniaze za tovar a prace ?

Je to siroka tema a dufam, ze diskusia sa rozbehne viacerymi smermi. Len ako priklad: Co je dolezite - osobny dojem, cena, technicke parametre, co sa o nich pise na forach, ich webstranka, co povedali kamarati ? Mate nejake pravidla ? Napr. mne ked niekto neodpovie na mail, ma smolu a ide na ciernu listinu. Kolko ponuk staci ? atd. atd.


To je individuálne, záleží natom čo, kde a ako. Pre mňa je najdôležitejším faktorom kvalita a životnosť. Radšej priplatím za dobre vykonaná prácu ako sa vracať k niečomu odfláknutému čím sa cena nakoniec zvyšuje..... Veľa dám na referencie, na priateľov, dosť u mňa hrá internet (či má firma stránku, akú...apd), značným faktorom je jednanie po telefóne, osobné jednanie, prístup k riešeniu problémov apd. Ja osobne si dávam značný pozor nato komu a začo dám koruny.......
Všetko ohladom stavebného reziva, rád poradím každému v rámci mojich vedomostí.
rezivomh
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Ned 10. Máj 2009 11:43:01
Bydlisko: Holíč
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako vyberate dodavatelov ?

Poslaťod Nastas » Pon 11. Máj 2009 22:29:36

Poznám väčšinu firiem v okolí, i tak som najspoľahlivejší a najlacnejší. Robím za stravu a pivo. Podávačov si už dnes môžem vyberať. Pred rokom to bol problém.
Nastas
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 20:51:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron