Plastovy rozvod plynu v RD ?

Plastovy rozvod plynu v RD ?

Poslaťod mato611 » Pia 10. Máj 2013 12:32:47

Moj kurenar mi poradil, ze mozem vyriesit privod plynu ku kotlu v RD jednym suvislym plastovym potrubim. Tvrdil ze to konzultoval s nejakym reviznym technikom. V mojom pripade ide o bungalov a plyn potrebujem doviest len do technickej miestnosti (v kuchyni bude el. varna doska). Potrubie (zlta PE rura) by bolo dlhe cca 18m v celej dlzke by bolo ulozene v plast. chranicke (priemer 5 cm), prvych 6m v zemi potom po fasade (v tepelnej izolacii - polystyren hr. 20 cm), potom povalou do technickej miestnosti upevnene na drevenu konstrukciu strechy. Ma to svoje plusy je to jednoduche lacne a hlavne nevzniknu ziadne zbytocne spoje.

Obavam sa vsak, ze to je v rozpore s predpismi a poctivy revizny technik by k tomu nevydal reviznu spravu. Navyse dalsi kurenar naopak tvrdil ze jediny sposob vedenia plynu vo vnutri domu je kovove potrubie najcastejsie ocel, pripadne med.

Poradte mi kde je pravda.
mato611
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned 14. Mar 2010 16:55:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Plastovy rozvod plynu v RD ?

Poslaťod tienik » Pia 10. Máj 2013 13:02:40

urcite by som to konzultoval s niekym, kto ma prehlad v tom co normy povoluju, alebo zakazuju. Takze idealne bude zajst za projektantom, alebo reviznym technikom - poctiveho typu.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Plastovy rozvod plynu v RD ?

Poslaťod fefe30 » Pia 10. Máj 2013 13:14:22

Plyn mi robili minulý týždeň a mám to takto. Od uličnej skrinky do domu, ide v zemi žlté plastové potrubie, po technickú a potom vertikálne do technickej oceľová plynová rúra až ku kotlu. Cez stenu ide v chráničke (tiež oceľová rúra vačšieho priemeru ako prívodná pre plyn). Je blbosť ťahať to až pod strechu a potom dole.Lahšie je to priamo cez stenu kde potrebuješ. Je to kvázi taký vinkel, ktorý strčíš, cez chráničku rovnoku kotlu.
A asi to tak bude ako ti hovorí revízak, v zemi plastom a po stenu a vnútri oceľ.
Obrázok užívateľa
fefe30
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Pia 14. Jan 2011 14:35:19
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Plastovy rozvod plynu v RD ?

Poslaťod drepo » Uto 04. Jún 2013 13:14:05

da sa aj plast-hlinikom ale spoje musia byt v reviznej skrinke, ak chces tak prestuduj napr. http://www.herz-sk.sk/assets/Uploads/TPH-03-2012.pdf
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia