Konzola žalúzie a tepelný most

Re: Konzola žalúzie a tepelný most

Poslaťod bladerunner » Pia 07. Jún 2013 10:48:33

TomasHo píše:.......Kotvy StarTrack navrhol znamy, co tu fasadu robil, a jeho zdovodnenie bolo, ze na danej hrubke zateplenia (20cm) by bolo drahe a neprakticke pouzivat mechanicke kotvy s trnom, a lepenie lepidlom by nestacilo kvoli saniu vzduchu na fasade (je to veterne pole a plocha fasady pomerne velka. Neskumal som detaily, takze povedat, ci su tie kotvy potrebne alebo nie, mi neprinalezi........


keby že to hovoril mne, asi by som sa pýtal, že čím to bude prilepené, keď tam budú tie StarTrack kotvy.
asi by odpovedal, že lepidlom. takže ďalšia otázka by bola, že či už vtedy tam nebude pôsobiť to sanie vzduchu. :?: :?: :?:
myslím, že StarTrack kotvy sa používajú, keď je nesúdržný povrch /stará omietka a pod./, čo asi u novostavby nie je :idea:
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat




Re: Konzola žalúzie a tepelný most

Poslaťod day » Pia 07. Jún 2013 11:16:02

odborny technik mi potvrdil ze pri novostavbe nemusim "klasicky" kotvit,
ale odporucil mi pouzit kotvy startrack, comu rozumiem, obchod musi bezat :)
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Konzola žalúzie a tepelný most

Poslaťod TomasHo » Pia 07. Jún 2013 19:19:34

No nebudem objahovat riesenie, ktore som nenavrhol, po boji je kazdy generalom, ale bolo mi to vysvetlene tak, ze pri ytongu je mozne odtrhnutie hornej vrstvicky ytongu s klebrom, comu tieto kotvy brania tym, ze su chytene v hlbke materialu a plastova capica je v buchte klebru, cim je dana buchta tazsie oddelitelna od podkladu. Dosky EPS su klebrene aj po obvode. Fasada je hotova a zaplatena, takze nejake reci o tom, ako som preplatil, su cisto teoreticke. Ale aby sa vsevedkovia mohli dalej pohorsovat, konecna cena 20cm eps s omietkou a vsetkymi detailmi vysla cca 37e/m2 : ) Do mna, chlapci.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Konzola žalúzie a tepelný most

Poslaťod Mich » Pon 17. Jún 2013 11:43:37

[/quote]

podla mna tam preruseny nie je a bude sa vcelku slusnym % podielat na vymene tepla interier-exterier, ale pokial s tym pocitas a si s tym spokojny... :-)
ja som prave kvoli tepelnym mostom zaluzie vypustil z uvah a tienenie okien chcem riesit okenicami (ktore vdaka patricnej stavebne priprave viem ukotvit bez vytovrenia tepelneho mostu :-)), to je ale kazdeho cesta co si zvoli a bude mu vyhovovat...[/quote]


Mohol by si trochu rozviest riešenie z okenicami? A ko to má vyzerať?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Konzola žalúzie a tepelný most

Poslaťod ... » Pon 17. Jún 2013 13:10:07

Mich píše:Mohol by si trochu rozviest riešenie z okenicami? A ko to má vyzerať?


okolo okna vytvoreny dreveny ram uchyteny na drevene hranoly ktore uz mam predpripavene a ukotvene v nosnom mure a prestupuju cez tepelnu izolaciu, ci na to dam otvarave alebo posuvne kridla to este nie som rozhodnuty (obe moznosti maju svoje pre a proti)
inac kotvenie do drevenych hranolov prestupujucich cez tepelnu izolaciu mozes v principe vyuzit aj pri externom zaluzi, jedine ti tam ostava problem co s bubnom (nechat trcat vonku na dazdi ?) kedze v izolacii by sposobil jej radikalne oslabenie....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Konzola žalúzie a tepelný most

Poslaťod bladerunner » Pon 17. Jún 2013 17:57:43

Velmi by pomohlo, keby si tu dal nejaky nakres resp. foto , ako tam mas tie hranoly

Sent from my Nexus 4
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Konzola žalúzie a tepelný most

Poslaťod ... » Pon 17. Jún 2013 18:58:03

bladerunner píše:Velmi by pomohlo, keby si tu dal nejaky nakres resp. foto , ako tam mas tie hranoly

Sent from my Nexus 4


osadzanie hranolov od osteni (a tiez aj zarovnavanie ostenia lepidlom, hranoly su uchytene PUR penou vo vyrezoch do tvarnic
Obrázok

po osadeni okien (oknari z toho mali velku "radost" kedze to museli oliepat aj paskami)
Obrázok

pohlad zvnutra
Obrázok

este jedno okno z vonka
Obrázok

a po nahodeni polystyrenu
Obrázok

ked bude spravena aj fasada a pojdem robit samotne okenice tak hranoly zarovnam presne s urovnou fasady a do toho pouchytavam dosky ramu samoreznymi skrutkami
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron