Drevoplastova WPC terasa

Drevoplastova WPC terasa

Poslaťod ospaly » Ned 15. Júl 2018 21:46:06

Zdravim. Rozmýšľam nad drevoplastovou terasou. Má niekto dlhšie skúsenosti s konkrétnou značkou. Na čo si mám dávať pozor, ktorej značke sa naopak vyhnúť... Drevoplast plánujem pri jazierku, takže tam iná varianta nie je (nechcem drevo, lebo by som ho musel ošetrovať, použiť chemiu, plánujem chovať ryby...) a zároveň by som použil rovnaký material aj na terasu (stará dlažba po niekoľkých zimách popukala a odlepila sa). Vďaka za rady. P.S. je tu staršia tema (z 2010, resp oživenie 2014, ale vtedy asi uživatelia nemali s wpc veľa skusenosti)
ospaly

Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Drevoplastova WPC terasa

Poslaťod ospaly » Pon 16. Júl 2018 15:03:05

Zdravím. Chcem poprosit aj o konkretne rady, konkretne značky...., všade sa odporúča vyberajte kvalitné wpc dosky, nekvalitné nevydržia a pod. Ale ktorá je to kvalitná doska sa človek nedozvie. Na začiatku som si to predstavoval ako Švej vojnu :-) Kupim dosky, namontovať to zvládnem a je na 20-30r vystarané. Začal som to viacej čítať a je veľa nekvalitnych výrobkov (ale ktoré to su je už ťažšie sa dozvedieť). Našiel som lacnejšie dosky za cca 30-40€/m2 plus k tomu montážny material, našiel som aj pomerne drahé. Taký Timbermax za cca 80-90€/m2 je už iná cena... a to je u nich ten základný model (exclusive cca 150€/m2 za material bez montaže, veď to je drahšie ako exotika). Už sa začínam zmierovať s cenou cca 50-60€/m2 (napr wpcslovakia sa mi pozdáva a pod) len ma odrádza horšia odolnosť voči škvrnám, farebná stálosť. Ta horšia odolnosť voči škvrnám mi pri jazierku nevadí... tam nič nehrozí, ale na terase teraz v lete celkom často grilujeme. Tiež teplotna rozťažiteľnosť dokáže niekedy potrápiť. Nechcem investovať nemalé peniaze a po pár rokoch znova prerábať (spomenul som, že dlažba nam nevydržala). Takže ešte raz ak mate skúsenosti, budem vám povďačný. P.S. ad moderator: bez spomenutia konkretného výrobku to nejde...
ospaly

Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

• Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia