Cena prace za inštalovanie vody a kúrenia

Cena prace za inštalovanie vody a kúrenia

Poslaťod amolnar » Str 30. Jún 2010 23:18:06

Zdravim,
Vodar si zobral za cca. 30-40 hodin cistej prace 530E (na ruku!). Mam pocit, ze je to vela. On hovori, ze je to bezna cena v okrese Nove Zamky. Zevraj sa rata pocet zapojeni a nie hodinova mzda. :oops:
Material PEXc-AL-PEXc 16 a 20
V cene je:
- konzultacia
- zabezpecenie materialov pre montaz (cca. v cene 900E - material ciastocne aj pre kurenie)
- montaz:
1x geberit wc
7x nastenka (5xumyvadlo, vana, sprcha)
1x nastenka pre wc
2x stvorcestny rozdelovac vody
lisovanie 17x + eurokonus 8x
odpady HT: vana, sprcha, podl. sifon, 5xumyvadlo, pracka, boiler + odvod kondenzatov, komin, geberit, odvetranie kanalizacie, kuchyna
cirkulacia TUV
polozenie rur a natiahnutie izolocie (cca. 90-120m)
zasadrovanie

V cene nie je:
- finalizacia v kotolni (tj. spojenie vsetkych(3) okruhov dokopy)
- tlakova skuska
- sekanie drazok (bolo predpripravene na 90%)
- montaz vane
- predpriprava/finalizacia pre baterie
- vlastne ani nic ine okrem toho co som popisal hore.


Pre montaz kurenia mi navrhol nasledujuce ceny:
- montaz kond. kotla cca. 2500Sk (bez montaze komina)
- celkovy montaz radiatorov VK cca. 1000-1200Sk /kus
- len zapojenie radiatorov VK - cca. 500Sk/kus

Su tieto ceny normalne?
Kolko ste platili za tieto prace?
amolnar
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Pon 08. Mar 2010 16:39:08
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Cena prace za inštalovanie vody a kúrenia

Poslaťod Dodo » Štv 01. Júl 2010 3:15:44

Riesis veci po funuse:

-V prvom rade si hlupak, ze si stazujes na to, ze si to zapytal na ruku (ty si mu to odobril) a teraz sa na to stazujes... :roll: Nehovoriac o reklamacii, pretoze v pripade takychto odbornejsich prac sa treba zichrovat (pokial to nie je niekto znamy)
-"On hovori, ze je to bezna cena v okrese Nove Zamky"
Cenu ti oznamil az po vykonani prace? Bral si prveho, co sa ti ozval? Ziadne porovnanie ponuk?
--------------
K vyuctovaniu samotnemu nech sa ti vyjadria kompetentnejsi.
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Cena prace za inštalovanie vody a kúrenia

Poslaťod deko » Štv 01. Júl 2010 7:38:40

ak sa pytas, ci si za pracu ktoru odviedol zapytal vela - odpoved je NIE. ked videl, ze nie si schopny pred pracou sa dohodnut na cene a sposobe platby, pokojne si mohol zapytat aj 5000 eur. a tebe by neostavalo ine ako toto: :dash

ak sa pytas, ci si za pracu, ktoru este len odvedie v buducnosti, vypytal vela - odpoved je ANO. bezny clovek s maturitou zarobi v NZ tych 500 eur v cistom za cely mesiac. on to ma zbuchane za 2 dni.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Cena prace za inštalovanie vody a kúrenia

Poslaťod amolnar » Štv 01. Júl 2010 10:00:59

Ano, mal som postupovat inak. :dash Toto bol jediny pripad ze som si nezistoval cenu prace dopredu, robil to majster s kym som robil kanalizaciu pred rokom - je to znamy z obce. V tedy som bol spokojny.

A teraz k veci, mozte mi napisat nejaky cennnik prace a okres? Polozky som rozpisal hore.

Dakujem!
amolnar
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Pon 08. Mar 2010 16:39:08
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Cena prace za inštalovanie vody a kúrenia

Poslaťod joko » Štv 01. Júl 2010 14:56:16

Neviem , či je relevantné mne hodnotiť, lebo robím niečo podobné. Rozdiel je, že ja cenu takmer vždy odhadnem a oznámim maximálnu hornú hranicu.
K cene, ak to porovnám s mojou cenou, tak pred tromi týždňami som robil takmer identickú prácu pre člena Fóra ja som vypýtal menej ako polovicu za prácu. Bol ochotný mi zaplatiť 400 km dopravu na dva dni, a ešte to mal o dve stovky lacnejšie ako Ty.
Ak živnostník prácu účtuje na daňový doklad, tak polovicu účtovanej sumy daruje iným, a jemu ostane druhá polovica. Ak vykoná svoju prácu kvalitne k spokojnosti investora, tak by mal mať cca 10 E v ruke na hod. Ak to porovnám s obkladačom, murárom alebo elektrikárom, čo sú profesie na stavbe, tak ani oni nerobia za menej, ba - porovnaj si to sám. Cenu by som neporovnával s inými profesiami mimo stavebníctva, lebo robia v iných podmienkach. Len pre porovnanie čierny kopáč bez akejkolvek zodpovednosti , ktorý robí cca 1/3 pracovnej doby nerobí pod 4 E/h. V globále má taktiež 10 E/h lebo zbytok prefajčí a presedí.
K práci: chýba mi tam v cene tlaková skúška a záruka, nie doklad. Ak odvedie prácu, mal by Ťa presvedčiť o tom, že to spravil dobre. Ak to spravil dobre, tak by mal dať aj záruku . Takže plat už akýkolvek zaslúži, - ak splní tieto dve podmienky - pokiaľ sa nedohodnete inak.
Iba pre porovnanie, počul som aj také, že došiel kúrenár. priniesol identický radiátor, čo iba vymenil kus za kus. Bol v dome 40 min. a vypýtal 150 Eur. Tak kde je hranica?
Moje odporúčanie: cena je na môj vkus cca o 100 E vyššia od normálnej, ale s tým už nič nespravíš. Ale čo by si mal spraviť, nech Ti spraví tlakovú skúšku, nech Ti dá protokol o tlakovej skúške. Samozrejme za už zaplatenú cenu. Je to súčasť montáže. So zárukou a dokladom by som pri plasthliníku moc hlavu nelámal, lebo ak vydrží tlakovú skúšku, tak prácu spravil ako mal, a ak by to aj po čase puklo, tak je to vada materiálu - alebo sa na to vyhovorí.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Cena prace za inštalovanie vody a kúrenia

Poslaťod buduci mukl » Pon 05. Júl 2010 17:38:19

u mna vysla voda s kanalizaciou cca 250 eciek, ciste len praca a mali to dvaja za 1 a pol dna

podlahove kurenie 12okruhov, odskusanie tiez len praca 240 eciek, to boli polystyreny12+5 nachystane aj tie styrenove dosky na tom aj dilatacie a robili to 1 cely den dvaja, ale s qalitou prevedenia som spokojny
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia