Reklama v príspevkoch

Prečítajte skôr ako niečo napíšete !

Reklama v príspevkoch

Poslaťod emkac » Pon 09. Mar 2009 12:32:49

Uz viac krat som spozoroval dva javy
a) ludia napisali "reklamu" do prispevku, ci uz to bola odkaz na Baumax, Hornbach, link na nejaku komercnu stranku a pod., a potom sa spytali, ci tym neporusili pravidla
b) zaregistruje sa pouzivatel, da si inzerciu do ponuky prace, resp. vlozi link na jednu stranku a informacna hodnota je okrem toho nulova

Tak na ozrejmenie:
a) tato alternativa je uplne v poriadku. Pokial clovek da normalny prispevok a da v nom linky na nejake produkty, pokial napise pozitivnu skusenost s nejakou firmou a pod., je to OK. Ziadne problemy. Ziadne porusovanie pravidiel.

b) Ak tu niekto chce mat reklamu, tak budto nech sa tu sprava ako normalny clen fora, cize nech radi a diskutuje a pod. Potom tu moze ponukat svoje sluzby alebo produkty. Alebo ak sa mu diskutovat nechce, potom nech kontaktuje nase marketingove oddelenie, kde si dohodneme podmienky. :D

Body b) priebezne cenzurujem. Pokial spravim pri tom chybu, samozrejme sa nebranim naprave. Ale reklamne odkazy od jednoprispevkovych pouzivatelov povazujem za drzost. (pozor, vynimka moze byt, najma ked ten clovek je tu fakt prvy krat, a este sem pride znova... treba poslat SS a dohodneme sa)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod mpp » Pon 09. Mar 2009 21:00:58

Dnes som dopoludnia čítal na filipovi hádku o oknách - obviňovali sa predajcovia z podvodu: položil otázku pod jedným menom a pod druhým si napísal hodnotenie spokojného zákazníka. chcel som dať link, ale to zmazali.
mpp
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 9:30:21
Bydlisko: Na Dolinách 1787/31. 91105 Trenčín
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod admin » Pon 09. Mar 2009 21:12:01

tu je reakcia dotknutej firmy na e-filipovi
niekto tam napisal ze to by sa na http://www.ostavbe.sk nemohlo stat (tu je registracia)
a hned nato to admin na efilipovi zmazal

RE: POZOR!!!!
KB PLAST (9. 3. 2009 14:13:50)

Vazeny citatelia, diskutujuci.

Kedze dnes na tomto fore(e-filip) pod mojim prispevkom nastal tvrdy a arogantny utok na nasu spolocnost, neda mi na tuto praktiku nasej konkurencie nereagovat. Kratku reakciu som uz napisala aj ako odpoved na spominanu kritiku.

Rozhodla som sa podat trestne oznamenie vo veci osocovania a marenia obchodneho mena nasej spolocnosti a budem ziadat nahradu skody ako aj nahradu veskerej ujmy, ktora tymto krokom nasej konkurencie bola sposobena mne a mojej spolocnosti.

Ak ste si precitali danu diskusiu vratane mojej kratkej reakcie, urcite kazdemu inteligentnemu cloveku zacalo byt jasne, ze neferovu reklamu sebe a poskodzovanie nasej firmy robi a sposobuje prave konkurencia, konkretne fy KP Plast z Velkeho Bielu. Je pravda, ze nase spolocnosti si ludia casto mylia, ved je to rozdiel len jedneho pismena v nazve, takze je to pochopitelne. Pred casom, zrhuba pred mesiacom volal do nasej firmy isty pan, ktory sa vobec nepredstavil a arogantne zacal utocit do nasej kolegyne a zacal ju osobne bezdovodne osocovat chcel poznat komplexne detaily o nasej firme. Po arogantnom a agresivnom rozhovore som sa ako majitelka firmy rozhodla zistit, konkretne o koho ide. Pan urobil chybicku krasu, ked volal z neutajeneho cisla. V sucasnosti nie je ziadne umenie zistit, komu cislo patri, chce to len internet a google. Zistila som po niekolkych minutach "google-ovania", ze cislo patri niekomu, ktoa sidli na Bratislavskej ul. c. 82 v obci Velky Biel. Volajuci uverejnil tel. cislo v jednom z riadkovych inzercii vratane ulice. Po dalsom hladani, cuduj sa svete na tej istej adrese sidli aj ista fy KP Plast a jej majitel p. Pragai. Poprosila som svojho kolegu, aby spatne p. Pragaiho kontaktoval a vyjasnil si s nim danu vec. Samozrejme p. Pragai zatlkal, iked bol zaskoceny. Bola mu ponuknuta spolupraca s nami, pretoze mi si radsej vychadzame s konkurenciou v ustrety akoby sme sa mali nenavidiet. On spolupracu odmietol a zlozil. Odvtedy bolo ticho.

Uz len z tohto je evidentne, ze nekale praktiky nemame my, ale nasa konkurencia.

Ku kritickym vyrokom p. Pragaiho:

1. "majitel" p. Szabo - asi Vam usiel maly detail, jediny a vyhradny majitel, teda majitelka som ja.
2. Hornbach - ano, je to nasa referencia, nakolko pred par rokmi ako divizia KB Plast Bauteile spolocnosti Dunstav, a.s. sme dodavali okna aj do siete Hornach. Dnes uz nedodavame.
3. Pan spominal aj nejaky Jarbetal - opat staci internet a zistime, ze firma sa nachadza v Polsku niekde pri Varsave, co je od DS asi 800 km podla mapy. Technicky je nemozne zvladat objednavky s vyrobcom na takuto dialku, to je jasne.
4. Na strankach fy KP Plast sa objavilo logo Pilkington, co je vyrobca skiel. Vyroba je ako inak v Polsku, takze pan mal ukazat na seba, ked tvrdil, ze my predavame polske okna...
5. Madarsko - spolupracovali sme s fy Slovfenstherm, kedze sme potrebovali aj lacnejsiu alternativu. Spolupraca po pol roku skoncila, konkretne koncom januara. A Slovfenstherm ma matersku vyrobnu v Madarsku, firmu Fenstherm.

Na danu zlu reklamu nas upozornil jeden klient, ktory chcel odstupit od zmluvy z dovodu uverejnenia kritiky na nas. Povazujem to za hrube porusenie obchodnej etiky ak nam niekto sposobi podobne neprijemnosti. Viete, keby nas zacal niekto kritizovat opodstatnene, napr. nekvalitnymi produktami alebo sluzbami, nepoviem nic, konieckoncov nik nie je svaty.

Ale toto je prilis silna kava v sucasnej dobe a nemozem to neriesit. My sa totizto nepotrebujeme takymto sposobom propagovat, nasa konkurencia mozno ano.

Dakujem.

Mgr. Nagyova
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod juro_b » Pon 09. Mar 2009 23:11:34

ak ta pani poda to trestne,tak sa na e-filipovi zacnu diat veci,si myslim.ja tam uz vobec nechodim,ale mam pocit,ze admin na e-filipovi sladko spinka,len raz za cas ho vytrhne zo spamku sirena,ked niekto na jeho stranky napise carovne :::ostavbe::: :lol: :lol:
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod admin » Uto 10. Mar 2009 11:01:36

juro_b píše:ak ta pani poda to trestne,tak sa na e-filipovi zacnu diat veci,si myslim.ja tam uz vobec nechodim,ale mam pocit,ze admin na e-filipovi sladko spinka,len raz za cas ho vytrhne zo spamku sirena,ked niekto na jeho stranky napise carovne :::ostavbe::: :lol: :lol:


presne si to vystihol ;)
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod MiroM » Uto 10. Mar 2009 11:10:24

Nebudem sa zastavat ani jednej strany. Ale ranena hus zagagala. Mne ta firma KB plast nebola schopna poslat cenovu ponuku ani po viacerych urgenciach. A ked sa ta pani taktiez znizila k osocovaniu, tiez to nie je ok.
Co sa tyka filipa, uroven tam absolutne klesla. V poslednej dobe tam sem-tam nakuknem , ale je to tam sama skryta reklama v prispevkoch, takze rady vo vseobecnosti su onicom. A to ze niekto napise otazku pod inym meno a odpovie pod inym v mene spokojneho zakaznika firmy XY, to nepotrebuje komentar.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod emkac » Str 19. Jan 2011 1:18:27

Aby som nepisal offtopic prispevky do stavbnej serioznej temy, tak to napisem tu:

na tomto fore stale nie je trpena reklama v prispevkoch
prve 2 prispevkych novych pouzivatelov sa stale schvaluju (a verte, velmi casto sa aj zamietaju), zvysne prispevky sa samozrejme hned zcenzuruju, ked sa na reklamu pride (ci uz na to pride moderator sam, alebo to niekto nahlasi)

doteraz ziaden uzivatel nema povolenie v prispevkoch pisat, ze on robi to a to a robit si takto reklamu (to ze sa vseobecne vie, ze uzivatel X je vodar alebo uzivatel Y je elektrikar alebo uziavatel C je hentamto je v poriadku, kedze aktivne prispievaju a radia a jedoducho sa o nich vie aj bez toho, aby to pisali do kazdeho prispevku)
par pokusov o sebaprezentaciu tu bolo, ale boli (apson myslim) v zarodku potlacene
druhy filip tu naozaj nehrozi

platena reklama sa vo forme bannerov alebo nejakych google izee onee moze kde tu objavovat, ale registrovani pouzivatelia ju myslim ani nezaregistruju (mozno okrem portalu)
Admin: registrovani uzivatelia nevidia ziadny banner vo fore iba na hlavnej stranke

tolko vseobecna cast, teraz konkretna (vid davat-ochranne-pasky-okolo-okien-t68-300.html#p42087)

uzivatela Jozveho nepoznam, jeho prvy prispevok som schvaloval ja, nevidel som na nom nic, co by porusovalo pravidla
o jeho posobeni na inych forach neviem, kedze som z casoveho hladiska rad, ze som vobec tu a ine stavebne fora necitam
zatial ma na ostavbe 3 prispevky, pricom ten treti (davat-ochranne-pasky-okolo-okien-t68-300.html#p42114) moze zavanat sebaprezentaciou, je vsak stale OK, kedze naozaj moze verejne odpovedat na rozne verejne otazky

ak Jozve (ale nielen on) bude do kazdej temy pisat nieco v zmysle, ze ved on poradi, len nech ho kontaktuju, t.j. bude sa snazit riesit pomoct az po sukromnom kontakte, bude patricne upozorneny a rieseny
ak bude normalne radit a prispievat, nie je problem, aby ho ktokolvek na zaklade jeho rad a nazorov kontaktoval a sukromne poziadal o pomoc
a ak sa dohodne s adminom na reklame, tak ju samozrejme moze mat, ale ako som uz spomenul, nie vo forme komentarov v diskusiach

takze prosim, ak mate pocit, ze sa tu v prispevku objavilo nieco, co zavana reklamou, upozornite moderatora
ak mate pocit, ze musite do prispevku napisat reklamu, tak si to rozmyslite, ja som stary psychicky labilny :? clovek a nechcem sa s vami dohadovat, preco som vam zcenzuroval/zmazal prispevok (a nielen ja, strazi nas tu viac ;)) (toto myslim vseobecne, nie voci niekomu konkretnemu)

dakujem za pozornost :D
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
admin
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod joko » Str 19. Jan 2011 11:39:14

Na začiatok musím napísať, že plne akceptujem pravidlá tohoto fóra, a plne podporujem nastavené parametre. Tým aj prístup k reklame. :ano:
Prečítal som Jozve-ho príspevky, vlastne jeden, lebo druhá bola reakcia, a priznám sa, že okrem toho, že je poučná a zároveň všeobecná (pre mňa laika na okná) považujem tak trochu za škodu, za sa tak skoro zasiahlo do jeho účinkovania na tomto fóre. Môže to byť odborník , a podla jeho príspevku asi je, mohol tu radiť (tak ako ja,) a mohol z toho mať aj prospech (tak ako ja). Zároveň chápem aj príspevok Doda, ktorý chráni výdobytky tohoto - Nášho fóra. Je dobré že to tak je.
Mojou osvedčenou radou pre nám podobných remeselníkov je, aby sme nezištne radili ľudom, ktorý naše vedomosti nemajú, a učiť sa z ich skúseností a vedomostí. Nikto by mi neveril, koľko som sa ja naučil za tie dva roky fungovania na tomto fóre, lebo každá problematika ma nútila k hľadaniu riešenia, študovaniu a k opakovaniu. Až následné účinkovanie tu prinieslo ovocie. Dúfam, že je nás tu takých viac. Prezentácia vlastných skúseností je pre mňa najlepšia reklama. A to som tu nikdy nepísal o stavbách pod vodou, (aby nebola reklama :drink ).

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
admin
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod tienik » Str 19. Jan 2011 12:21:59

joko píše:Na začiatok musím napísať, že plne akceptujem pravidlá tohoto fóra, a plne podporujem nastavené parametre. Tým aj prístup k reklame. :ano:
Prečítal som Jozve-ho príspevky, vlastne jeden, lebo druhá bola reakcia, a priznám sa, že okrem toho, že je poučná a zároveň všeobecná (pre mňa laika na okná) považujem tak trochu za škodu, za sa tak skoro zasiahlo do jeho účinkovania na tomto fóre. Môže to byť odborník , a podla jeho príspevku asi je, mohol tu radiť (tak ako ja,) a mohol z toho mať aj prospech (tak ako ja). Zároveň chápem aj príspevok Doda, ktorý chráni výdobytky tohoto - Nášho fóra. Je dobré že to tak je.
Mojou osvedčenou radou pre nám podobných remeselníkov je, aby sme nezištne radili ľudom, ktorý naše vedomosti nemajú, a učiť sa z ich skúseností a vedomostí. Nikto by mi neveril, koľko som sa ja naučil za tie dva roky fungovania na tomto fóre, lebo každá problematika ma nútila k hľadaniu riešenia, študovaniu a k opakovaniu. Až následné účinkovanie tu prinieslo ovocie. Dúfam, že je nás tu takých viac. Prezentácia vlastných skúseností je pre mňa najlepšia reklama. A to som tu nikdy nepísal o stavbách pod vodou, (aby nebola reklama :drink ).


Tak aj ja by som si dovolil pridat sa k tomu co napisal Joko. Je pravda, nie som tu tak dlho ako on, ale musim priznat ze aj mne toto forum vela prinieslo. Lebo vzdy to inac vidi clovek co to robi a co to zas pouziva. A velmi vhodne cerpat z toho co uz raz bolo - setri to cas :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod sigma » Str 19. Jan 2011 14:22:01

tienik píše:
joko píše:

Pochybujem, že ste získali viac ako dali. Ďakujeme.

S týmto príspevkom autora sigma súhlasili - 2
-rq-, Dodo
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod emkac » Str 18. Máj 2011 16:19:10

Kedysi davno sme planovali, ze firmy budu mat moznost zadat do sekcie Reklamne clanky nejaky text, oznam, reklamu, clanok, popis, cokolvek textovo rozsiahlejsie.
Dnes sa tu prvy krat takyto clanok objavil, je to nejaky bonus firme Schneider Electric, ktora u nas na portali mala/ma reklamny banner.
Autorom clanku je uzivatel "reklama", co je prezleceny administrator. :mrgreen:
Z toho dovodu dany clanok povazujte za oficialnu reklamu, nemusite dany prispevok nahlasovat.

Vsetky ostatne reklamne prispevky (t.j. tie, ktore nezadal uzivatel reklama) su vsak reklamne a nemaju tu co robit, tam prosim pokracujte v nahlasovani, ak si nejaky moderator dany prispevok nevsimne a nezmaze.

Dakujem
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
admin
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod Maxo » Štv 19. Máj 2011 0:04:51

Osobne by som prijal reklamu typu. "kvalitne omietky" alebo 'kvalitny betonovy poter" alebo 'kvalitne vrtanie studne" alebo " kvalitne rezivo" alebo "kvalitne zateplovacie prace" atd. Ak by sa k tomu este mohli vyjadrovat clenovia cez "suhlas" bolo uplne super. Najst dnes kvalitnu partiu / firmu je dost tazke. Majitelia fora by mohli aspon trocha zarobit a my by sme sa dostali k odporucanym firrmam.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod admin » Štv 19. Máj 2011 8:21:40

Maxo, celkom dobry napad.
Mohli by sme vytvorit sekciu "Kvalitne/spolahlive firmy" a tam by sa vytvarali temy ako navrhujes.
Vlozit prispevok do tem by mali moznost iba clenovia ktori maju napr. viac ako 50 prispevokov aby sa to nezvrhlo na reklamu kancelariu.

doplnene: alebo by tema "Kvalitne/spolahlive firmy" bola v kazdej sekcii "Strecha, podkrovie", "Voda, kanalizácia a ČOV" atd. a bola by vzdy na vrchu.

Co vy na to ?

Maxo píše:Majitelia fora by mohli aspon trocha zarobit a my by sme sa dostali k odporucanym firrmam.

reklama tu je iba preto aby forum nebolo take jednotvarne. Nie je nasim cielom aby sa to tu skomercionalizovalo. Nechceme by zavisli od niekoho.
Admin, moderatori si na zivobitie zarabaju inym sposobom ;)

S týmto príspevkom autora admin súhlasili - 5
-rq-, embe, joko, Maxo, MichalV
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod sigma » Štv 19. Máj 2011 12:40:34

admin píše:Admin, moderatori si na zivobitie zarabaju inym sposobom ;)

Aj my kradneme, kde sa len dá... :->
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Reklama v príspevkoch

Poslaťod ziletka » Štv 19. Máj 2011 13:03:57

sigma píše:
admin píše:Admin, moderatori si na zivobitie zarabaju inym sposobom ;)

Aj my kradneme, kde sa len dá... :->

nejaky dobry tip kde sa da vyhodne kradnut kvalitny material? :yahoo
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat




Ďalší

Späť na Pravidlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron