Ako cistit bazen?

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod k+k » Uto 16. Máj 2023 7:50:21

ved preto ten srandasak na vrtacku ...
  • ochrana na sucho - neriesis
  • prietok - namiesto AKU dam elektricku vrtacku ak bude slaby prietok
  • sajrat - preplachnes studnicnou vodou na konci
Tiez ma nebavi cistit ten bazen do sucha ... ako s tym vodnym kaercherom co mam je to tak 20 nadrzi, ale to vylievanie z bazena je otravne pri tej hmotnosti ... a vecne mi to toho skacu psi ... tak som zvedavy ako to pojde tento rok ... btw, celkom spinavy mas ten bazen na to, ze ho mas prestreseny ... moj som ale zatial neodplachtoval, tak mozno budem prekvapkany :)

P.S> vdaka nedokonalosti roviny zamkovej dlazby pod bazenom mam jeden kraj bazena cca 1 cm nizsie ... cize tam davam to kalove cerpadlo a ked je uz v bazene cca 2-3 cm vody, pomaly tam velkom metlou nahanam vodu ... konci to tak, ze polovicka dna je vlastne sucha a len v tej jednej polovicke je voda ... akoze cerpadlo pise ze zvlada ist do 3 mm, ale to je obal a nie realita :) no a potom nastupi kaercher, ten rok tam skusim len hodit 1/2" hadicu s tym srandasakom na vrtacku
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod MartinH » Uto 16. Máj 2023 8:01:43

emkac píše:@MartinH - to su take iste, ako karcher, cize s nadrzou. Cize oproti mojej doterajsej praci by som mal dve vyhody:
- o kusok vacsi objem priestoru, cize nevysaval by som 5 sekund ale 10
- vysaval by som zvonku, cize odpadlo by vylievanie z bazena von hore
Ja zhanam vysavac, co bude odpustat vodu do nejakej vsakovacky pocas vysavania, nie vysavacovej nadoby.


Potom sme asi rozne pochopili, co sa pise v tom clanku:

"Základné typy jazierkových vysávačov určené pre menšie jazierka majú zvyčajne 1 alebo 2 komory. Od počtu komôr sa odvíja ako rýchlo sa dá s vysávačom pracovať. Jednokomorový vysávač sa pri saní naplní, voda z neho gravitačne odtečie a až potom začne znovu sať. Dvojkomorový systém pracuje neustále. Jedna komora sa napĺňa a medzitým sa druhá vyprázdňuje. Na vysávanie teda potrebujete o polovicu menej času. Profi jazierkové vysávače majú síce iba jednu komoru, ale obsahujú kalové čerpadlo, ktoré pri nasávaní zároveň špinavú vodu odvádzajú z vysávača von. Netreba preto čakať kým voda gravitačne odtečie, ale je tlačená čerpadlom."
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod emkac » Uto 16. Máj 2023 10:05:56

MartinH sorry, to som nepochopil.... videl som obrazok s nadrzkou, spravil som chybny usudok
Akoze za 500E si to kupovat nebudem, ale poziciavaju to na den za 15E, mam to od domu 0,5h autom, takze ak sa k+k neosvedci ta vrtackova hracka, tak si poziciam toto.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod k+k » Uto 16. Máj 2023 11:37:33

mne to sice prijde zajtra, ale bazen skor ako v juni cistit nebudem, nema zmysel pre mna.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod theb » Str 17. Máj 2023 10:14:32

Len taka podotazka...Ked by ste polozili vysavac na zem a mozno dokupili jednu hadicu navyse (nadpojit) nebolo by to efektivnejsie? Praca s vylievanim by ostala rovnaka akurat nie z bazena ale na zemi?

Co sa tyka bazena, kedze mam sklo-laminat, mam vyslovene zakazane vypustat komplet bazen, steny sice boli trochu zasajrajtene, ale savo original bol opat dostatocne ucinny, vsetko pekne popadalo a nasledne manualnym vysavacom cez filtracne cerpadlo prec do kanala. Voda krasna cista, dopustil som odsatu vodu a bazen je do pohody.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod k+k » Štv 18. Máj 2023 9:39:57

za uvahu to stoji s tou predlzovacou hadicou, ale stale treba pustit vysavac, nasat tych cca 20l vody, zastavit, otvorit veko, vyliat, vratit veko, pustit vysavac ... a takto aspon 20x ... vrtackove cerpadielko je uz doma, tak skusim to s nim ... mozno sa ale vratim naspat k tomu vodnemu vysavacu.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod emkac » Ned 28. Máj 2023 22:21:07

takze na zaklade tejto diskusie som kamaratovi (uz neaktivny clen fora) odporucil pozicanie toho jazierkoveho vysavaca
(konkretne to bol tusim Pondovac 4)
a podla neho je to na cistenie bazenu uplne uzasna vec.....
kludne na dne moze ostat par cm vody, vysavac to zvladne a ked sa voda minie, ide na sucho

princip je samospadovy (aspon on to tak pouzil), cize vysavat mozes hocikdem, aj nizsie ako je vysavac, ten vsak musi byt vyssie nad urovnou miesta, kam sa vypusta samospadovo voda
cize co sa motorovo vysaje do nadrzky, to z nej "volnym padom" odtecie

co u mna bude perfektne fungovat, kedze nastastie mam nedaleko bazena znizeny priestor, kam mozem tu vodu vypustat

cize uz ziadne lopatky a kyble a zhrnanie vody k cerpadlu :yahoo
@MartinH - perfektny tip, vdaka (a nielen odo mna)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod bigben » Str 31. Máj 2023 9:00:31

Zdravím všetkých, hľadal som, ale nenašiel som. Nie je to úplne o čistení bazéna, ale má to vplyv na čistú vodu v bazéne. Ako upravujete tvrdosť vody? Ja napúšťam bazén zo studne a je dosť tvrdá. Po vypustení som mal na stenách steny úplne biele od kameňa. Minulý rok som použil https://images.obi.sk/product/CZ/1500x1500/529096_1.jpg. Bolo to o niečo lepšie. Čo používate Vy? alebo tvrdosť neriešite?
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod k+k » Str 31. Máj 2023 9:48:00

podobny problem, rozne vyrobky typu studna mineral ako https://www.marimex.sk/aquamar-studna-1-l/... lepsie s nimi ako bez nich, minulorocna plachta je uz ale lahko chytena mineralmi.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod mp1ver2 » Str 31. Máj 2023 17:50:47

pracia sóda.
ekologicky, bio prírodne výluh z listov rebarbory, odpozajtra aj stoniek - kyselina šťavelová, tú používali kaktusári na odvápnenie vody
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod emkac » Štv 01. Jún 2023 10:42:49

Po dvoch sezonach napustania bazenu zo studne a nasledneho zbytocneho a komplikovaneho riesenia problemov som sa vratil k napustaniu bazena z vodovodu.
Ked si to clovek spocita, tak plne napustenie je 50-100 EUR, ale zasa sa setri na chemii, nervoch a case.
Mozno nie som v tomto ekologicky, ale tak snazim sa byt ekologickejsi v inom.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod k+k » Štv 01. Jún 2023 12:25:07

tak nejde primarne o peniaze za vodu (20m3 * 2.5 EUR/m3), ale:
  • studna - tlak 4.5 atm, 2x3/4" hadica vedla bazena, napustene za den
  • vodovod - tlak 3.5 atm, 1x1/2" hadica taham z garaze, napustene za x dni
v konecnom dosledku tam nahadzes rovnaku chemiu, teda mozno okrem toho studnicneho ize ... ked do toho este zaratas to mnozstvo psov, co mi beha po dvore, tak vodovod nie je riesenim :dash
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod bigben » Pia 02. Jún 2023 11:31:50

Ďakujem, vyskúšam tú praciu sódu. Meral som tvrdosť vody vo vodovode a v studni. Rozdiel bol minimálny....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod bigben » Pon 05. Jún 2023 10:06:23

Neviete niekto ako dávkovať praciu sódu?? Použil som https://eshop.tatrachema.com/vodny-kame ... -g-40.html ale nikde žiadny návod, akú dávku použiť, tak som dal 0,5kg na 18m3 ale nič to neurobilo ani s Ph ani s tvrdosťou.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ako cistit bazen?

Poslaťod theb » Str 07. Jún 2023 11:20:27

Problem s tvrdou vodou mam aj ja, ale tuto som cital pri tej sode:
PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní.Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc.

Neviem si predstavit, ako sa s tymto vysporiadat. :(
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia