Trávniková sejačka ProGREEN 60 - vypožičanie KE a okolie

Re: Trávniková sejačka ProGREEN 60 - vypožičanie KE a okolie

Poslaťod treborztv » Uto 11. Apr 2023 7:32:45

Neverím že sa dá v našich zemepisných podmienkach dopestovať pekný trávnik bez závlahy. Áno existujú trávne zmesy kostravy ktoré sú menej náročné na príjem vody ale v lete pri 30+ a týždňoch bez zrážok z toho bude vysušená planina.
treborztv
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Ned 30. Jan 2011 14:59:43
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Trávniková sejačka ProGREEN 60 - vypožičanie KE a okolie

Poslaťod MartinH » Uto 11. Apr 2023 8:23:50

treborztv píše:Neverím že sa dá v našich zemepisných podmienkach dopestovať pekný trávnik bez závlahy. Áno existujú trávne zmesy kostravy ktoré sú menej náročné na príjem vody ale v lete pri 30+ a týždňoch bez zrážok z toho bude vysušená planina.


V tomto sa nevyznám, aké zmesy existujú a koľko vydržia. Mám len skúsenosti s našim jedným trávnikom:

1. Polievanie dažďovou vodou zo strechy je podľa mňa ekologické. Lepšie, ako nechať odtiecť do kanála. Tiež neplatíš stočné, ak necháš vsakovať, ale investícia sa finančne nevráti. Nádrž vraj je, len čí je aj dosť veľká? Aspoň 4 kubíky na 100 m2 (to nie je z príručky, vlastná skúisenosť, juhozápadná oblasť)

2. V suchom teplom lete závlaha nemusí udržať bujný trávnik, stačí trávnik pri živote, aby sa dočkal dažďa.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Trávniková sejačka ProGREEN 60 - vypožičanie KE a okolie

Poslaťod mp1ver2 » Uto 11. Apr 2023 16:54:47

budajov obmenený obnov dom má aj prílepky ako pod/nad zemná nádrž.
anglický trávnik tu je nezmysel pretože je umelý, nie polievaný dažďom, hnojený ovcami, ...
amíci už pred desaťročiami striekali trávnik FARBOU, keď im úrad zakázal polievať. na oko pravá prírodná zelená!
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Trávniková sejačka ProGREEN 60 - vypožičanie KE a okolie

Poslaťod raven » Str 03. Máj 2023 19:22:17

@treborztv
Dá sa, ale nebude to trávnik, ako si to predstavuje občan, ktorý kosí trávu každý týždeň na 2cm a hnojí a polieva a tak dookola, aby to zelené umelé čudo prežilo.
Stačí ho nechať na dlhšie a tráva prežije. Keď nepolievaš, zapustí hlbšie korene. Nabudúce keď budem sadiť nejaký strom, tak odfotím a dám sem fotku, že ako hlboko korení tráva, ktorá nie je umelo vysadená a nie je polievaná ničím, len keď prší.

@MartinH
Trávnik, ak je veľmi nakrátko, tak musí byť polievaný. Často ani vtedy neprežije, vyschne, lebo nemá hlbokú koreňovú sústavu...

@mp1ver2
Súhlasím s tým anglickým trávnikom. Ale ja to beriem tak, že je to hobby, ako každé iné. Ja pestujem vinič, sadím paradajky. Niekto sadi trávu. A niekto chce len zasiať trávu a ďalej neriešiť.
A to je základ pre založenie tejto témy :).
P.s.: vieš mi dať link, zdroj na to tvrdenie, kde američania striekali trávu farbou? Neviem sa k tomu pregoogliť. Možno budeš mať lepší Google...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Trávniková sejačka ProGREEN 60 - vypožičanie KE a okolie

Poslaťod Ludo » Štv 04. Máj 2023 14:20:57

Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Trávniková sejačka ProGREEN 60 - vypožičanie KE a okolie

Poslaťod raven » Ned 07. Máj 2023 10:04:08

Zafarbiť trávu na ihrisku potravinárskou farbou pred zápasom dokážem pochopiť.
Aj v zápasoch NFL farbia na hraciu plochu rôzne reklamné bannery.
Ale to, že nejaký úrad zakáže v USA polievať a ľudia, bežní občania si potom farbia trávu na zeleno som nenašiel nikde v žiadnom odkaze.
Príde mi to ako rôzne príhody z vojenčiny, keď mal prísť nejaký generál a farbila sa tráva na zeleno, hrablami sa dávalo lístie dole zo stromov, lebo bola jeseň a v jeseni už lístie na stromoch nie je, atď...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Trávniková sejačka ProGREEN 60 - vypožičanie KE a okolie

Poslaťod mp1ver2 » Ned 07. Máj 2023 15:12:17

nemusíš veriť, tým realitu nezmeníš.
viem si predstaviť, že niekto kto si zakladá na vzhľade svojho okolia a považjue to za znak svojej ÚSPEŠNOSTI nenechá uschnutý trávnik sivo hnedý, ale DÁ si ho ozeleniť.
písal som o amerike, nie Tejto krajine.
ps - toto ma napadlo po prečítaní kratučkého článočku (Najbohatší človek planéty a lekcia z vytvárania hodnoty) o človeku, ktorý predáva draho bez nutnosti používať drahý polotovar. predáva znak úspešnosti.
https://standard.sk/351480/najbohatsi-c ... a-hodnoty/
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Trávniková sejačka ProGREEN 60 - vypožičanie KE a okolie

Poslaťod emkac » Ned 07. Máj 2023 23:39:49

akoze je to debata poriadne offtopic, ale zadal som do googlu "painting grass green in california" a naslo mi to mrte odkazov
(kaliforniu som tam dal preto, ze v mojej alzheimerovej hlave sa cosi vynaralo, ze som dakedy o comsi takom cital a bolo to v kalifornii)

a nie su to clanky z 1.4.

08/2014 - https://www.theatlantic.com/politics/ar ... en/444909/
05/2015 - https://eu.usatoday.com/story/news/nati ... /27632853/
07/2015 - https://www.huffpost.com/entry/lawn-pai ... 3f9d19172d

tych odkazov je mrte
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
mp1ver2
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Predchádzajúci

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron