Druhý radiátor

Druhý radiátor

Poslaťod Juraj K. » Ned 04. Dec 2022 11:10:37

Pozdravujem
Existuje nejaký spôsob na spojenie dvoch radiátorov zn. Korado?
V miestnosti mám jeden radiátor Korado, spodný vývod zo steny a potrebujem ho nejakým spôsobom zväčšiť, resp dopojiť k nemu ďalší.
Robil to už niekto? Viete mi poradiť?
Ďakujem
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: Druhý radiátor

Poslaťod joko » Uto 06. Dec 2022 11:27:54

Odstavíš radiátor dole na pripojení "H" ventiliky dať do vodorovného stavu. Odpustíš odvzdušňovák, takto zistíš, že radiátor je skutočne odstavený. Vytočíš odvzdušňovák aj dolnú zátku. Dole bude tiecť voda. Osadíš vedľa druhý radiátor - dopojenie z boku "K", a paralelne ich prepojíš. Odvzdušňovák a zátku zatočíš do druhého radiátora. Otvoríš pripojenie "H", naplníš - odvzdušníš oba radiátory, a dopustíš do systému chýbajúcu voodu.. A je to. Práca na hodinu. :ano: :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Druhý radiátor

Poslaťod Juraj K. » Štv 08. Dec 2022 15:42:46

joko: čo znamená to "K"?
(Osadíš vedľa druhý radiátor - dopojenie z boku "K", a paralelne ich prepojíš)"
Nejak som to nepochopil... :dash pomohol nejaký nákres
Teraz som to urobil takto:
Spojil som dva radiátory. Do prvého radiátora (to je ten väčší, ten čo je na ľavej strane) ide prívod teplej vody cez ľavé koleno a následne z prvého radiátora voda pokračuje cez pravé koleno do druhého radiátora do ktorého vstupuje zase cez ľavé koleno. Z druhého radiátora voda pokračuje z pravého kolena do rozdeľovača.
Paradox je ten, že ľavý radiátor je horúci a pravý takmer studený. Ako to zapojiť aby sa obidva radiátory nahrievali rovnako?
Obmedzením je to, že obidva radiátory majú ventil na pravej strane, lebo jeden je pôvodný čo tam bol a druhý mám z inej miestnosti, zvýšil mi lebo som tam dával väčší. :netusim
Ďakujem za odpovede. :drink

Nepodarilo sa mi zmenšiť súbor tak Bohu žiaľ to je bez obrázka :dash
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Druhý radiátor

Poslaťod joko » Ned 11. Dec 2022 18:09:10

Veď preáve ani ja sem nákres neviem dostať, - ani som sa nepokúšal pravdupovediac. Ak chceš obrázok, tak môžem cez mail alebo WhatsApp. :ano:
Model "K" je Klasik, teda dopájanie z bokov. Ak si písal, že máš zapojenie zo spodu to je "VK" , lebo sa dá dopojiť aj zo spodu, aj z bokov. Bežne má pripojenie na pravom dolnom rohu, ale vyrábajú aj dopojenie na ľavom dolnom rohu, len býva drahšie, alebo na objednávku. Tebe som odporúčal pripojiť druhý radiátor z ľava ku prvému hneď čo najblyžšie. Aj keď máš aj druhý radiátor VK, tak zátky dáš na spodné pripojenie, dopájaš druhý radiátor z boku - kvázi predlžíš ten pôvodný, druhý radiátor bez ventilov, iba cez šrôbenie, a odvzdušníš iba druhý radiátor. Tak by mali hiať oba radiátori, nevidím dôvod prečo nie. Ak chceš viac info, alebo nákres, napíš SS, ale v mojej registrácii máš aj TČ, aj Gmail. Mail Ostavbe už nepoužívam. :drink
P.S.: Čítam už tretíkrát čo si písal, ako si napojil druhý radiátor. Ak "cez koleno" tak asi zo spodu, čo by som nerobil. Znova opakujem, vyber ventil z druhého radiátora, aj zátku zboku pod ventilom, daj dve zátky na napojenie zo spodu, a prepoj radiátory z boku iba s 1/2" šrôbením plus 1/2" vsúvkou, "Paralelne" pre mňa znamená v rade za sebou. U teba zväčšíš radiátor z ľavej strany. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Druhý radiátor

Poslaťod raven » Pon 12. Dec 2022 18:04:11

Chlapi ak by ste chceli sem dostať obrázok a neviete ako, kľudne mi ho pošlite, poprípade zaveste na uložto a pošlite mi link do správy a nahodím to sem :ano:
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Druhý radiátor

Poslaťod Juraj K. » Pon 12. Dec 2022 18:09:38

joko v registrácii nemáš gmail... pošli mi ho prosím na kjuraj@protonmail.com
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Druhý radiátor

Poslaťod Juraj K. » Uto 13. Dec 2022 19:42:13

Už ma to dožralo, vyhodil som obidva a dal som jeden dvojmetrový.... nepotrebuje niekto radiátory Korád, 120 cm a 90 cm, pravé spodné napojenie.
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Druhý radiátor

Poslaťod joko » Str 14. Dec 2022 19:37:39

Juraj K. píše:Už ma to dožralo, vyhodil som obidva a dal som jeden dvojmetrový.... nepotrebuje niekto radiátory Korád, 120 cm a 90 cm, pravé spodné napojenie.

Jeden radiátor je vždy lepšie riešenie ako "výmysel", ale predovšetkým by mal zvýťaziť najprv funkčnosť, priestor a estetika, a následne peňaženka.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron