uchytenie digestora...

uchytenie digestora...

Poslaťod zahradnik » Uto 24. Máj 2011 17:26:52

zdravim
chcem sa poradit...

konstrukcia stropu betonoe vlozky s nosnikmi (ekodiel) + poter, odspodu podhlad SDK...

ostrovny digestor (priestorovy), je lepsie alebo mozne ukotvit do SDK (pripadne do CD profilu) alebo je lepsie ho ukotvit az do nosnika stropnych vloziek?
odsavac nie je este vobec vybraty, bude sa montovat predopokladam az po zabyvani sa...
len teraz uzatvaram stropy, tak ci mam nechat nejaku pripravu (aku?) alebo netreba a sdk udrzi...
ako to mate ostatni?

vdaka
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: uchytenie digestora...

Poslaťod Wlado » Uto 24. Máj 2011 19:45:16

Ťažko sa robí príprava keď nemáš vybraný konkrétny spotrebič. Pozri toto snáď pomôže , osobne by som to dával do stropu.
http://www.whirlpool.sk/archiv/navody_o ... 3279sk.pdf
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: uchytenie digestora...

Poslaťod zahradnik » Uto 24. Máj 2011 21:19:53

takze, uz mam aj jasno v tom aky digestor...
aaa nenasiel som navod na slovenskom webe.. co narobim, na ceskom webe je podstatne viac info... takze som popozeral, co a ako.. ale popravde, nie je tam napisane, ci na strop alebo staci do sdk... takze necham otvor v sdk a ked bude digestor aktualny, tak sa to doriesi...
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: uchytenie digestora...

Poslaťod dan501 » Str 25. Máj 2011 10:37:09

Ja mam ostrovny digestor ,valec z dvoch častí, návod nebol pri digestore ani som ho nenašiel na vebe. Zavolel som si servisneho technika od danej zančky a ten nato čumel ako teľa na nove vráta,vravel že v živote take niečo nerobil a že on nemá návod na montáž. Najprv som to chyťil do 4- hmoždiniek na sadrokarton ale keď som jeden valec zasúval do druhého tak to povolilo, tak som si dal spraviť dačo ako závitové tyče ale do betonu a chyťil som do rovno do žb stropu.
dan501
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 27. Máj 2010 13:07:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: uchytenie digestora...

Poslaťod MartinH » Str 25. Máj 2011 13:20:35

Toto som nasiel:

Predmety ťažie ako 20 kg sa musia zavesiť v nosnom strope. Na jeden závesný bod v sadrokartónovej doske nesmie pripadnúť väčšie bremeno ako 3 kg (osamelé bremeno). Inak hrozí, že rozperná príchytka, ktorá drží zavesený predmet, sa vytrhne z dosky. V mieste profilu môžeme zavesiť jedno bremeno s hmotnosťou 10 kg. Pritom celkové plošné zaťaženie podhľadu (vrátane tepelnej izolácie, rozvodov, osamelých bremien...) nesmie prekročiť 20 kg/m2.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: uchytenie digestora...

Poslaťod ski555 » Str 25. Máj 2011 18:53:55

Nad SDK ani neuvažuj,určite to nebude držať,treba ukotviť do stropu.Najlepšie ak by bol digestor vopred vybraný a len rozmerať presne otvory a potom už len krásne osadiť.Dá sa aj neskor a potom už len dorobiť kúsok SDK.
ski555
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 20:33:18
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: uchytenie digestora...

Poslaťod zahradnik » Sob 03. Dec 2022 18:41:16

tak po dlhych rokoch (11r) som sa k tomu digestoru dostal...

digestor vazi cca 25kg
ostrovcekovy s filtrami...
https://www.hoover.sk/sk_SK/odsavace-par/-/catalog/36901793/htsi9cbk5xwifi - snad to neni reklama...

odpoved od predajcu bola, ze do SDK uchytit digestor urcite nie, ale do profilu by to slo...

tak tom to asi takto vymyslel...
z nejakeho lahkeho materialu, asi hlinik, si necham zvarit ram, povedzme tak, aby presahoval sirku dvoch profilov (mozno troch ?)
tento pomocny ram prichytim do profilu cez SDK
na pmocny ram uchytim montaznu dosku z digestora.. a zavesim digestor...

bude to hlavne o tom, spravne trafit v profile uchytenie toho pomocneho ramu a aby to bolo spravne nad varnou doskou... SDK sa mi rozoberat nechce...
pouzit skrutky asi.. https://vruty-fischer.cz/15776-sklopna-hmozdinka-do-sadrokartonu-fischer-kd.html - snad to neni reklama..


tolko teoria a plan...
... tak, a skuste ma odhovorit, ze to v praxi bude uplne inak :)
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: uchytenie digestora...

Poslaťod bladerunner » Ned 04. Dec 2022 15:07:08

Nie som žiadný odborník na SDK, ale aj ako úplný amatér viem, že na takto položenú otázku ti nikto nemôže dať relevantnú odpoveď. Dal si proste veľmi málo vstupných informácií...
SDK strop už je spravený?
Akú presne máš konštrukciu SDK stropu?
Ak už je spravený, tak počítalo sa pri návrhu s dodatočným zaťažením?
Atď.
....
Apropo - tá hmoždinka sa používa do SDK dosky, nie do profilu...
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: uchytenie digestora...

Poslaťod MartinH » Ned 04. Dec 2022 20:57:32

Ani odbornik, ani fanusik...

Ale toto som nasiel: https://gipsol.sk/vesanie-bremien-2

Skopirujem sem najdolezitejsie:

  • do 3 kg váhy: priamo na opláštenie podhľadu pri minimálnej vzdialenosti zaťažovaných bodov 40 cm: * hmoždinkami z umelej hmoty alebo kotvami Molly * sklopnými hákmi * perovými sklopnými hákmi
  • od 3 do 20 kg/m2: na nosnú časť podkonštrukcie, pričom zaťaženie jednotlivých bodov nesmie presiahnuť 10 kg
  • nad 20 kg: priamo do nosného stropu nezávisle od podhľadu.

Cize nejaky vacsi ram ukotveny do profilov by mal sancu. Kvoli vibraciam by som pridal rezervu.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: uchytenie digestora...

Poslaťod theb » Uto 06. Dec 2022 17:45:40

Neviem, kedze Zahradnik pise, ze je to 25kg, MartinH ze nad 20kg do stropu nezavisle od konstrukcie...

Mozno naozaj pre ten digestor priamo otvorit ten SDK pozriet sa na sance a ten hlinikovy ram upevnit nezavisle. Ked spravis dieru rovnaku/mensiu priamo pre digestor a budes vediet manipulovat s ramom, asi by som skor isiel do toho.
Predsa len pohotovostnych 25kg, kde sa to moze navysit mozno filtrami janeviemcim...

Ale tak tiez to komentujem ako laik.

S týmto príspevkom autora theb súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: uchytenie digestora...

Poslaťod joko » Ned 11. Dec 2022 18:48:52

To záhradník:
1. Hneď prvá veta je s otáznikom, zvárača na hliník len tak nenájdeš. takže hliníkový rám skús mechanicky spájať so skrútkami. Určite získaš čas aj peniaze. Ľachko vrtáš, môžeš použiť TEKšrôby alebo samorezky, prípadne metrický závit plus podložka - matica. Hliníkové profili dostaneš bežne.
2. Ak už budeš mať otvorený strop, tak jednoznačne kotviť z hora do betónu, najlepšie ocelové hmoždiny a závitové tyče. Znížený strop máš počítam max 25 cm od betónu kôli oknám, tak hravo vieš vrtať do betónu. Totožne sa vešajú kotvia stropové ružice do sprch. Majú 4 otvory, a pomocou matíc presne nastavíš výšku. To že to zafixuješ bočne o profili SDK je správne ale váhu nech nesie pstrop, a bočné rezonancie nech fixuje SDK. :drink
Pre inšpiráciu o tomto píšem: https://www.siko.sk/hlavova-sprcha-hans ... MXxZfDB8WX
https://www.siko.sk/hlavova-sprcha-hans ... p/26252000
https://www.siko.sk/hlavova-sprcha-opti ... 1/p/OPH011
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron