Zmena vykurovania (rok 2022)

Re: Zmena vykurovania (rok 2022)

Poslaťod tienik » Štv 10. Nov 2022 8:51:29

joko píše:A ešte ma pobavil včerajší protest - návh Greenpace, že do roku X zakázať plynové zariadenia na zisk tepla.
Dnes platná legislatýva neumožní ako jediný zdroj el. energiu pre energetický certifikát, o párv rokov nám zakážu plyn, sami vieme, že zdroj na tuhé palivo je " Fúúj" . Ostane iba geotermál a fotovoltaika a vlastnými batériami. /životnosť batárie - uhlíková stopa- finančná návratnosť?/
Každá obec si navrtá jednu studňu do 3km hlbky a celá komunita bude mať tepelný zdroj, alebo na každý dom fototvoltaiku, do prístavby alebo spálne batérie a technológiu k tomu, --- a uhlíková stopa bude v pohode, lebo znovu, "my sme proti, ale ešte nevieme proti čomu a už vôbec nevieme správne riešenie"
Neprispievam do tejto témy, lebo riešíte päť - desať rokov staré novostavby, kde investýcie boli počítane na 25 rokov životnosti systému, a zrazu chcete - musíte miesto kotla o rozmeroch 45X70 cm osadiť TČ o veľkosti chladničky, kde návratnosť voči terajším zdrojom bude o 30 rokov. Veď všetci kričia že plynu máme dostatok, len potrebujú za ne účtovať trojnásobok, a zisk má ísť do druhých vriec. :grc


Sekta Greenpace je učebnicovým príkladom toho, že každý extrém je zlý. A to teda oni sú vzorom extrémov....
Človek by povedal, že udalosti posledného roku zatrasú naším rozmýšľaním a skúsime v technike viac veriť technikom, v zdravotníctve zdravotníkom, v energetike energetikom.....ale nie, musíme zásadne zostať pri sprostostiach.
Také Nemecko je absolútne žiarivým príkladom toho, ako sa to nemá robiť. Dokonca ich tá "päta" aj celkom dobre tlačí, ale nie ďalej ich riadia fanatické "zelené hlavy"......
Tak rád by som sa raz dožil sveta, kde každý bude robiť to čomu rozumie a bude to robiť tak, aby to spoločnosti bolo na osoh.

S týmto príspevkom autora tienik súhlasil
...
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Zmena vykurovania (rok 2022)

Poslaťod theb » Štv 10. Nov 2022 11:22:39

Len dodam, ze vsetky tepelne zdroje budu na elektrinu. Takze spotreba elektriny sa zvysi a aby sme dopyt po EE vyrovnali, tak zapneme plynove elektrarne a ked nepostacia, tak aj uholne.
Ale jadrove su samozrejme zle, tie musia skoncit co najskor.
:kill

S týmto príspevkom autora theb súhlasil
...
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Zmena vykurovania (rok 2022)

Poslaťod mp1ver2 » Pia 11. Nov 2022 16:45:32

sarkazmus?
koíentovať nemôžem, lebo politika/politikum.
takže pokračujemn sarkasticky
dám si tepelné čerpadlo, ktoré budem používať výhradne v noci aby som využil spotovú cenu elektriny
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Zmena vykurovania (rok 2022)

Poslaťod k+k » Uto 27. Dec 2022 14:05:30

tak pre statistiku, zmena vykurovania za rok 2022 KK -> TC voda vzduch sa nakoniec s odretymi usami a tyzdennym nekurenim podarila aj u nas. Menit KK tyzden pred vianocami sa zdala nerozumna myslienka, ale nastastie sa podarila. Blbe je len to, ze to FVE na streche pokryje spotrebu EE uz len asi na 50%, uvidim, pockam kolko to TC bude u nas zrat.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Zmena vykurovania (rok 2022)

Poslaťod tienik » Uto 27. Dec 2022 15:06:48

k+k píše:tak pre statistiku, zmena vykurovania za rok 2022 KK -> TC voda vzduch sa nakoniec s odretymi usami a tyzdennym nekurenim podarila aj u nas. Menit KK tyzden pred vianocami sa zdala nerozumna myslienka, ale nastastie sa podarila. Blbe je len to, ze to FVE na streche pokryje spotrebu EE uz len asi na 50%, uvidim, pockam kolko to TC bude u nas zrat.


Ty si ešte väčší "eskamotér" ako ja :D :D :D
Ako, dom som už dal do smútku niekoľkokrát - ale tesne pred vianocami by som si v záujme vlastnej bezpečnosti asi netrúfol :-)

Ale samozrejme, som rád že to vyšlo a prajem veľa rokov bez poruchy.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Zmena vykurovania (rok 2022)

Poslaťod k+k » Uto 27. Dec 2022 15:43:18

ja som si uz pri kureni presiel vselicim, joko je toho svedkom :)
ak v utorok zavolali, ci v stredu mozu prist (povodne do piatka) ... po 4 mesiacoch od objednania s vidinou, ze ked nie v decembri ... tak co, v januari bude teplejsie ? alebo nebodaj vo februari ... a cakat do jari sa nam nechcelo a navyse aspon sa ten problem s kurenim rovno odhalil ... aj ked ano, zrovna zakon schvalnosti bolo -7 v noci, ked nam nesla podlahovka ...

S týmto príspevkom autora k+k súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia