dodatocne zateplenie fasady vs existujuce podbitie strechy

dodatocne zateplenie fasady vs existujuce podbitie strechy

Poslaťod Jookie » Pon 05. Sep 2022 20:59:27

Ahojte,

kedze som neurobil zateplenie pred 12 rokmi, ked som dom staval, ale teraz nejako sa do toho asi pustim (hej, vela ludi sa splasilo a zblbo ;) ), tak sa musim vysporiadat s existujucim podbitim strechy - to mam spravene ako drevene laty a na tom take srandovne plastove profily s imitaciou dreva. Idealne by to bolo vraj zhodil dole podbitie, prilepit EPS az hore po parozabranu a urobit podbitie nanovo. No, ale kedze cele nove podbitie by bolo dalsich niekolko tisic, ktore sa mi do toho teraz nechce dat, tak spekulujem, ako s tym vybabrat.

Pre lepsiu predstavu prikladam foto z toho, ako to vyzeralo pocas montaze podbitia, farebne som vyznacil ako sa mi to deli na 2 rozne plochy:
- cervena plocha - pred a za domom - tam by slo lepit EPS na stenu po odstraneni podbitia
- zelena plocha - lava a prava strana domu - tam je medzi stenou a krokvou asi len 8 cm priestoru, tam plna hrubka EPS nevojde



Takze moznosti, nad ktorymi rozmyslam, su tieto:
A) vykaslat sa na zateplenie pod podbitim - toto je najlacnejsie, ale bojim sa, ze tam to bude zbytocny tepleny most, prefukovanie kdesi do izolacie, atd.

B) nechat strhnut cele podbitie a urobit zateplenie poriadne az po parozabranu - najpreciznejsie, ale aj najdrahsie riesenie

C) v zelenej casti (lava a prava strana domu) len navrtat dierku kazdych 20 cm, a cez ne medzi stenu a krokvu natlacit nizkoexpanznu PUR penu - aj tak to tej medzery narvat presnu hrubku EPS asi nepojde a bez PUR peny sa to nezaobide, takze tu by sa usetrila znacna cast noveho podbitia s +- rovnakym vysledkom

D) (tento bod ako pokracovanie ku C) ) v cervenej ploche skusit odmontovat len cca 20 cm podbitia od steny - dostatok na vlozenie EPS, ale zaroven usetrenie vacsiny plochy podbitia v cervenej ploche. Po zatepleni skusit nanovo fixnut cca 5 cm podbitia nazad ku EPS.

E) (tento bod ako pokracovanie ku C) ) v cervenej ploche odbmontovat podbitie cele a prerobit nanovo po zatepleni len cervenu plochu

Kludne sa mi k tomu vyjadrite hocijako, prijmem aj nazory ze vymyslam a som skrob a mam proste zrobit B) (cele nanovo ) :-) ale predpokladam, ze niekto to mozno riesil tiez nejako podobne spekulativne namiesto najlahsie-ale-nahdrahsie. Vdaka.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat







Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia