Co dat na asfaltovy pas hrubka cca 3-4 cm

Co dat na asfaltovy pas hrubka cca 3-4 cm

Poslaťod imagine » Štv 11. Aug 2022 14:28:56

Ahojte ,
mam dilemu, ako mam vyriesit : pod nenosnou prieckou (vonkajsia stena - ale nieje nosna, lebo domurovana dodatocne)mam asfaltove pasy, ktore mi trcia pred domom este pol metra - pokryvaju pred domom chodnik (zakladovy pas). Chcem,alebo skor potrebujem tento chodnik zodvyhnut o 3-4 (ak je 3-4 malo, kolko dat minumalne, aj ked moc nemozem zvihat, lebo su tam dvere) a naspadovat od domu na vysku cca 2-3 cm, pri dazdi mi teraz slaha voda na tento "chodnik" a potom sa voda drzi pri stene, lebo je to zle vyspadovane. co by ste mi poradili, co mam dat na tento asfaltovy pas, nejaky beton, maltu alebo nieco podobne (dlazbu necem davat, na tom sa smyka) aby to drzalo na tom asfaltovom pase, alebo mam asfaltovy pas skratit (zrezat) co najblizsie k stene (kolko ma pretrcat za stenou) a dat tam cosi ,ale co , pre lepsie vysvetlenie prikladam foto,
Poradite mi ako by ste to vy riesili ?
Dakujem za kazdy napad ...
Prílohy
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Co dat na asfaltovy pas hrubka cca 3-4 cm

Poslaťod ... » Štv 11. Aug 2022 22:02:44

minimalne by sa asi zislo aby ten asfaltovy pas navazoval na nieco (hydroizolacne) co prekryje z vonka aj tu priecku do nejakej vysky....
potom sa ti do priecky voda dostavat nebude a aj pripadna louzicka na tom pase by vadit nemusela.... a ak ti to vadi ze tade chodis, mozes na to polozit na tenku vrstvu piesku napriklad betonove kocky, to by sa myslim do 4 cm vedelo vtesnat.... (ale pre istotu este raz, musis mat vyriesenu aj hydroizolaciu samotnej steny)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Co dat na asfaltovy pas hrubka cca 3-4 cm

Poslaťod Ludo » Pia 12. Aug 2022 9:06:22

postupoval by som ako pri:
-balkone.....

hladaj na webe : oprava, izolacia ci spadovanie balkona...
milion rieseni existuje, jedno z nich ti bude pasovat...
-ja osobne by som pouzil na spadovanie nejaky druh poteru /su potery na tieto hrubky/
nasledne ako hydroizolaciu a zaroven lepiacu vrstvu nieco polyuretanove a tenku dlazbu /su aj naozaj protismykove dlazby/
-alebo by som siel do zalievacej zivice-nieco ako kamenny koberec /alebo aj len ako liata podlaha/...
-alebo pouzijes kov napr. nerez - ako pochodznu vrstvu /nalepis polyuretanom na vyspadovany poter/
-alebo pozijes kamen- a spravis zulovu podlahovu vsrstvu-/to by kamenar vedel aj priamo vyrezat ako vyspadovane/
atd..
vravim-milion rieseni....
a iste
asfaltovy pas zrezat - a podlepit polyuretanom a pokracovat polyuretanom na celu plochu - aby si ju izoloval proti vode-nieco ako SikabondT8
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Co dat na asfaltovy pas hrubka cca 3-4 cm

Poslaťod mp1ver2 » Pia 12. Aug 2022 14:50:58

/su aj naozaj protismykove dlazby/
hľadah "tryskaná"
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Co dat na asfaltovy pas hrubka cca 3-4 cm

Poslaťod Ludo » Sob 13. Aug 2022 10:24:35

nejde tam ani tak o to ci tryskana
ale o to, ze:
trieda protišmykovosti sa označuje písmenom “R” a príslušným číslom (napríklad R10)
to číslo vyjadruje veľkosť uhla sklzu
teda čim vyššie číslo sa za “R” nachádza, tým je vyššia-lepsia protišmykovosť
eľkosti uhla sklzu sú nasledujúce+ priklady pouzitia
R9 = 3°-10°
R10 = 10°-19°
R11 = 19°-27° -exteriérové schody, vchody, kuchyne v komerčných priestoroch, haly, práčovne …
R12 =27°-35° -mliekarne, štartovacie plochy,
R13 = viac ako 35 - rafinérie tukov, bitúnky,

teda ka najdes dlazbu s R30
tak na tej sa veru smykat nebude u teba
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia