pojazdny odvodnovaci zlab

pojazdny odvodnovaci zlab

Poslaťod yoyo » Pon 25. Júl 2022 21:45:40

Idem robit zamkovu dlazbu a potrebujem osadit niekolko metrov odvodnovacieho zlabu (dom mam mierne pod cestou - cca 40cm). Mam tu zopar zakladnych otazok:
- aky zlab (vyrobca) odporucate
- rad by som mal mrezu v ciernej farbe, ale tu su 2 zakladne veci
- ak zvolim plast, tak nie je pochodzi autom a tvrdia mi, ze sa casom ohne v dosledku tepla
- ak zvolim liatinu, tak ta bude po nejakom case hrdzava a bude to treba pravidelne natierat (toto ma mimochodom prekvapilo, lebo som zil v tom, ze liatina bude mat povrchovu upravu, ktora je fakt trvacna. Ked som bol dnes v nemenovanom obchode a videl som na paletach nove zlaby s liatinovou mriezkou, tak uz tam chytali hrdzu)
- existuje nejaky kompozit mriezka v ciernej farbe, ktora je vhodna na prejazd autom?
- aku sirku / hlbku zlabu zvolit? standardne vidim 10cm siroke - tu ma presviedcaju, aby som si dal radsej sirsi, lebo ked voda od cesty naberie nejaku rychlost, tak aby nepreletela cez ten zlab. Hlbka v mojom pripade bude asi tiez podstatna ...

vase skusenosti a rady?
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: pojazdny odvodnovaci zlab

Poslaťod ... » Str 27. Júl 2022 8:47:07

ad farba - liatinovy poklop kanala (uz trocha hrdzavy) som pred cca 8-9 rokmi natrel nejakym zvyskom asfaltovej farby, penetraku, alebo co to vlastne bolo za marhu si uz poriadne nepamatam (len som to proste vtedy potreboval minut), ale poklop si tuto "povrchovu upravu" zatial spolahlivo drzi aj ked je pravidelne pojazdovany....
takze uplne velky stres by som z toho na Tvojom mieste nerobil....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: pojazdny odvodnovaci zlab

Poslaťod treborztv » Štv 28. Júl 2022 10:14:39

Liatinová mriežka na mojich dvoch 3 metrových žľaboch po roku zhrdzavela dosť. Dal som to opieskovať a nastriekať práškovou farbou. Zatiaľ po roku drží ale nemyslím že to bude navždy. Uvažoval som ich dať začierniť ale to by bolo asi to isté ako z výroby. Momentálne to neriešim keďže je to OK a keď to znova zhrdzavie tak ako sa poznám zasa to nechám prestierkať .-)
treborztv
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Ned 30. Jan 2011 14:59:43
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: pojazdny odvodnovaci zlab

Poslaťod yoyo » Štv 28. Júl 2022 10:31:56

@treborztv aky zlab si kupoval? betonovy + liatina alebo plastovy + liatina. Aky vyrobca?
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: pojazdny odvodnovaci zlab

Poslaťod treborztv » Štv 28. Júl 2022 15:45:07

Kupoval som Bielbet plastový žlab B125 s litinovou mříží H105 1000 x 130 x 105 mm, H 105
Nosnosť 12,5 t
treborztv
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Ned 30. Jan 2011 14:59:43
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: pojazdny odvodnovaci zlab

Poslaťod Ludo » Uto 02. Aug 2022 18:01:04

Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: pojazdny odvodnovaci zlab

Poslaťod joko » Uto 02. Aug 2022 21:05:56

yoyo píše:Idem robit zamkovu dlazbu a potrebujem osadit niekolko metrov odvodnovacieho zlabu (dom mam mierne pod cestou - cca 40cm). Mam tu zopar zakladnych otazok:
- aky zlab (vyrobca) odporucate
- rad by som mal mrezu v ciernej farbe, ale tu su 2 zakladne veci
- ak zvolim plast, tak nie je pochodzi autom a tvrdia mi, ze sa casom ohne v dosledku tepla
- ak zvolim liatinu, tak ta bude po nejakom case hrdzava a bude to treba pravidelne natierat (toto ma mimochodom prekvapilo, lebo som zil v tom, ze liatina bude mat povrchovu upravu, ktora je fakt trvacna. Ked som bol dnes v nemenovanom obchode a videl som na paletach nove zlaby s liatinovou mriezkou, tak uz tam chytali hrdzu)
- existuje nejaky kompozit mriezka v ciernej farbe, ktora je vhodna na prejazd autom?
- aku sirku / hlbku zlabu zvolit? standardne vidim 10cm siroke - tu ma presviedcaju, aby som si dal radsej sirsi, lebo ked voda od cesty naberie nejaku rychlost, tak aby nepreletela cez ten zlab. Hlbka v mojom pripade bude asi tiez podstatna ...

vase skusenosti a rady?

Odporúčam viac energie venovať dlhodobej "funkčnosti" žľabu teda dostatočný prietok aj po 20 rokoch keď máš dom -40 cm , lebo môže nastať situlácia, že krásne čierne kompozitové rošty po lejáku nebudú stíhať odvádzať vodu, a nebudeš ich vidieť pod vodou. Stretol som sa už viackrát so zatopenými suterénmi, kedy žľab prestal vykonávať svoju funkciu.
Predovšetkým by som sa zameral na dostatočný prietok, a ľahké čistenie. Oni sa totiž veľmi radi upchávajú pieskom a usadeninami z dažďa. :cry: :oops:

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
WYSIWYG
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron