Cim natriet pozinkovany plech

Cim natriet pozinkovany plech

Poslaťod issar25 » Pon 13. Jún 2022 15:55:32

Zdravim.
Potrebujem natriet strechu, ktora je zo sablon pozinkovaneho plechu. Plechy su uz starsieho data a boli niekolkokrat natierane. No neviem ako farbou.
Akym naterom by som mohol natriet strechu, aby mi farba na 100% nezliezla dole. Idealne nater 2v1 ako Alkyton, Hammerite...
Dakujem za radu.
issar25
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 19. Jún 2017 15:33:00
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Cim natriet pozinkovany plech

Poslaťod bigben » Uto 14. Jún 2022 9:05:59

Najprv je treba dať dolu starý náter. Lebo ten môže ísť po čase dolu aj s novou farbou. Ale osobne si myslím že akákoľvek kvalitná farba bude po čase (č a viac rokov) potrebovať pretrieť - obnoviť. Možno polyuretánová farba by vydržala viac. Osobnú skúsenosť na streche nemám. Pozink je trocha problém. Existujú prípravky na pasiváciu, niečo ako základný náter. V práci sme na rúry používali Aqua CC. Myslím že farba potom držala lepšie. Je rozdiel starý a nový zinok. Na starom - zaoxidovanom zinku by mala farba držať lepšie aj bez pasivácie.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Cim natriet pozinkovany plech

Poslaťod issar25 » Štv 16. Jún 2022 15:41:56

pre bigben.
Je nutnostou odstranit stary nater? Neviem si predstavit tu pracnost. Strecha ma zo 25 rokov takze problemy s novym zinkom by tam byt nemali.
issar25
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 19. Jún 2017 15:33:00
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Cim natriet pozinkovany plech

Poslaťod mp1ver2 » Pia 17. Jún 2022 18:19:34

navrhujem testovať náter/y postupne - rozpúčťadlami/riedidlami/teplom
c6000, s bez olejovej zloťky, a nakoniec teplovzdušná pioštoľ.
možná aj drôtený kotúš v karbobrúske aká je vrsta náterov.
a potom výherca ...
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Cim natriet pozinkovany plech

Poslaťod ... » Ned 19. Jún 2022 13:12:56

mp1ver2 píše:navrhujem testovať náter/y postupne - rozpúčťadlami/riedidlami/teplom
c6000, s bez olejovej zloťky, a nakoniec teplovzdušná pioštoľ.
možná aj drôtený kotúš v karbobrúske aká je vrsta náterov.
a potom výherca ...


pokial si na to moze dovolit postvat teplovzdusnu pistol (nepoznam skladbu pod tym), tak myslim ze saradu s riedidlami si moze odpustit :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Cim natriet pozinkovany plech

Poslaťod bigben » Pon 20. Jún 2022 7:37:26

issar25 píše:pre bigben.
Je nutnostou odstranit stary nater? Neviem si predstavit tu pracnost. Strecha ma zo 25 rokov takze problemy s novym zinkom by tam byt nemali.

Nie, nie je nutné odstrániť starý náter. Otázka je, prečo starý náter miestami drží a miestami ide dolu. A teraz keď bude aplikovaný nový náter a ten starý si povie "ja mám dosť, ja idem dolu" tak sa niekto spýta: "prečo nedal starú farbu dolu???"
Treba skúsiť špachtľou, oceľovou kefou, skrátka nejako mechanicky starý náter dať dolu. Čo pôjde odstrániť, čo nepôjde nechať tak. Teplovzdušnou pištoľou by malo ísť dolu všetko, ale na streche to bude celkom "kalvária"...

S týmto príspevkom autora bigben súhlasil
mp1ver2
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Cim natriet pozinkovany plech

Poslaťod bakula » Štv 23. Jún 2022 8:25:10

Spachtľu, oceľovu kefu, drôtený kotúc v karbobrúske by som z tohto procesu vynechal, lebo pri najblizsej oprave strechy uz budete bojovat z hrdzou a nie s pozinkovanym plechom.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron