Fasada taha vodu od zeme

Fasada taha vodu od zeme

Poslaťod Miloslav » Ned 05. Jún 2022 23:03:22

Zdravim. Momentalne riesim fasadu na chalupe. Je postavena so vsetkeho mozneho, asi co bolo k dispozicii (tehla, kvader, tvarnice ale najma valok). Momentalne je na stenach nalepeny polystyren a vrstva sietka-lepidlo, bez finalnej omietky. V takom stave sme to kupili pred 3 rokmi. Teraz by som chcel konecne dokoncit fasadu, no vsimol som si, ze vzdy po dazdi, na jednom mieste je fasada mokra. Hned pri zemi flak cca 60x40 cm. Zeminu som odkopal do hlbky cca 40cm. Bol som prekvapeny, ze z kazdej strany je beton, len na tomto mieste cca 50x30 cm je zemina (zemina - tvrda ilovita a stavebna sut- tehly a kamene). Netusim co s tym robit. Vyliat tam beton? Tak by som spojil vsetky 3 betonove plochy. No nejde mi dohlavy preco tam beton nieje...Ak to zalejem, nebude to odnekial stale tahat vlhkost? Co som odhrnul zeminu, nevidim tam nikde nejaku zakladovu dosku. Nad tou dierou je pod polystyrenom (ktory by mal byt nalepeny na stene) cca 2cm priestor (viem tam strcit palce) a aj ma poklepanie je polystyren duty cca do vysky 15 cm od zeme. Rozmyslal som ze to vyplnim pur penou. Vedel by mi niekto poradit? Dakujem.
Miloslav
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 26. Apr 2022 18:39:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Fasada taha vodu od zeme

Poslaťod WYSIWYG » Str 15. Jún 2022 14:51:35

A nespojil náhodou pôvodný alebo prapôvodný majiteľ dve budovy, pričom preklenul medzeru medzi nimi bez základov?
Celkom bežná vec na chalupách v rámci slovenského folklóru.
Ako vidím fotografiu, tak tam máš aspoň dva architektonické slohy.
Pôvodný s gánkom a stĺporadím, nasledujúci zrejme dostavbou.
A ak bola ďalšia budova povedzme letná kuchyňa, garáž či akákoľvek šopa, tak chápem, že iniciatíva na spojenie budov bola.

To je teda len môj názor a nástrel.

Ale ak mám, nedajbože, pravdu, chýbajúci základ je naozaj problém.
A náprava? Hm, nie som statik, ale tipujem to na vonkajšiu injektáž s mechanickým prepojením pôvodných základov.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron