Telekom - internet + 4x Magio BOX na optike

Telekom - internet + 4x Magio BOX na optike

Poslaťod k+k » Pon 14. Mar 2022 15:06:50

Zdravim,
nie je to uplne stavebna tema ... ale tyka sa domu. :)
Uz niekolko tyzdnov "bojujem" s telekom-om kvoli spojazdneniu internetoveho pripojenia a 4 magio boxov. V snahe o doriesenie som poziadal telekom o prepnutie toho ich ONT do rezimu bridge a teda mal by som mat teraz vsetko vo vlastnych "rukach". Nejako som dufal, ze ked sa to prepne do bridgu, tak LAN1 toho ONT bude "oddelena" nejakym sposobom od LAN2 az LAN4 (ina VLAN alebo cokolvek ine, niekedy to tak bolo) a teda nebude sa mi blokovat internet a boxy navzajom, zjavne sa tak ale nestalo. Telekom tvrdi klasika, u nas vsetko dobre, problem je u Vas, co v principe asi aj ano, len neviem kde je problem u mna. :( Fyzicky to mam zapojene podla manualnu a odporucaniu TELEKOMu, napriek tomu mi blbnu tie dva boxy zapojene cez switch.

Podla vsetkeho je problem s IGMP, akurat ze netusim ci a kde ma byt povolene/zakazane, kedze su to mozno dve siete - odkedy som v bridge mode, nevidim tie magio boxy na sieti ako predtym. Aktualne mam IGMP povolene vsade (co je zlte v scheme), teda:
  • WAN port toho rootra
  • LAN port rootra
  • na magio switchi
  • na tom manazovatelnom ZyXEL switchi
  • v ubiquity controleri

Zaroven podla telekom-u ma byt ten switch kde su tie dva boxy co "najjednoduchsi", zatial mi to ale vychadza opacne, nakolko:
  • ak tam dam este starsi belkin router zapojeny ako switch co mam z telekomu, nielen ze nejdu iba tie dva boxy, nejde ziaden box a ani internet
  • ak je to zapojene ako na obrazku, internet je ok, priamo zapojene boxy idu (nejde ale archiv), boxy na switchi nejdu
  • ak vymenim tie dva tp-linky (router a magio switch), internet aj boxy idu (vratane boxov na switchi, tie ale idu iba cca 5 min) - problem ale je, ze ten TP-LINK WR1042ND je len 300Mbit a tym padom nevyuzivam 800Mbit linku ktoru si platim

Toz otazka co vcul ?
  • ako nastavit to IGMP aby to normalne vsetko fungovalo ? telekom support mi tvrdi, ze maju vela klientov so 4 boxami a zapnutym IGMP a no problem ... je problem s tym ubiquity ?
  • kupit este jeden Gbit rooter a dat ho ako switch (alebo ako rooter a ten existujuci s ktorym to chodi dat ako magio switch) ?

Dik.

Zapojene to mam nasledovne:
Prílohy
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Re: Telekom - internet + 4x Magio BOX na optike

Poslaťod ... » Pon 14. Mar 2022 15:58:54

a skusal si zobrat obycajny sprosty switch, a zapojit na kabel medzi ten magio box v bridge a niektory z tych 2 chodivych stb a pripichnut don aj nejaky ten nechodivy ?
obycajny sprosty switch ti sice z multicastu spravi broadcast, ale to pokial dane stb nemaju total shitny ethernet zeby to neustihali tak ziadne ine negativne dosledky z toho nevyplyvaju.....

pokial su porty 2 a 4 v inej vlan kde je igmp ako porty 1 a 3 kde je internet, tak sa stb pripojene do tychto portov samozrejme nedokomunikuju na streamovacie servre.... to si ale opat vies lahko vyskusat tak ze dany nefunkncny stb zapojis priamo do boxu od telekomu na niektory z portov 1 al. 3, ak by to bolo sposobene niektorym tvojim zariadenim, tak pri priamom zapojeni by ist mali
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Telekom - internet + 4x Magio BOX na optike

Poslaťod k+k » Pon 14. Mar 2022 16:10:46

asi som sa zle vyjadril, vsetky 4 STB su ok, plne funkcne, ale len ak su priamo napojene v portoch ONT ... problem je len, ak su zapojene cez SWITCH ... switch doma nemam, len zopar rootrov co som za roky co som v telekome dostal :)

podla info z telekom-u, ak mam ONT zapojene ako bridge, tak iba v LAN1 je internet, LAN2/3/4 je iba magio ... z toho som si nejako vydedukoval, ze LAN1 je v jednej VLANe a LAN2/3/4 su v inej VLANe na strane telekomu ... a nejako mi vychadza, ze mozno prave vo vsetkom co je v LAN1 by som mal to IGMP vypnut a nechat zapnute len v LAN2/3/4, teda v ramci toho switchu ...

P.S> ked som mal predtym sagemcomm 5655, tak som to mal tak, ze porty 4/5/6 toho ZyXELu som mal separatnu VLANu, kde som mal tie dva boxy + kabel do LAN toho ONT a chodilo to ... s tymto 5670 to takto nejde ... (aj ked to asi este skusim, neslo to ked som ho mal ako rooter, terazky ho mam ako bridge)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Telekom - internet + 4x Magio BOX na optike

Poslaťod Ludo » Uto 15. Mar 2022 13:30:11

necital som to cele-kedze aj tok by som vacsine nerozumel
avsak
ked dobre chapem-mas natiahnutu optiku....
existuje nejaky speci dovod preco mas/chce nejake boxy?/ci magio ci ine/
preco si telku netahas rovno cez net? /
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Telekom - internet + 4x Magio BOX na optike

Poslaťod k+k » Uto 15. Mar 2022 17:04:03

no dovod je ten, ze telekom ti k magiu dava boxy ? a ze magio go appku uz nerozbehas na android tv ani chromecast 4, lebo sa tak telekom rozhodol ? ponechali iba telefony a tablety ... skor ale hladam niekoho, kto sa na rozdiel odo mna do toho vyzna :) ja som len sietar - amater :) vcera som to nakoniec "nejako" rozbehal opatovne cez ten zyxel (akurat ze tentokrat tam nemohla byt VLANa, lebo boxy nedostali IPCku od DHCP ... zjavne problem, ze ONT je v BRIDGE a nie v ROOTER mode)... akurat ze nejde archiv .. co mozno je tym, ze som zrusil pouzivanie telekom DNS servera alebo tym, ze skratka ak je na switchi viacero zariadeni, tak to blbne (nazor telekom supportu) ... dnes som kupil nejaky tplink rooter s iptv support, skusim zapojit a uvidim
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Telekom - internet + 4x Magio BOX na optike

Poslaťod Ludo » Str 16. Mar 2022 8:57:27

o.k. boxy-naco?
ako jasne ze tomu technicky nerozumiem-len a mi to zda zbytocne zlozite
kebyze napises ze chces magio lebo maju v ponuke nejaky kanal ktory inde nenajdes, tak pochopim...
ale napr.
skylinklive cez net mas pre 4 zariadenia+7 dnovy archiv....
a takych ponuk najde mraky...
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Telekom - internet + 4x Magio BOX na optike

Poslaťod k+k » Str 16. Mar 2022 9:24:31

dovod preco magio je v tomto momente asi hlavne archaicky (mam optiku od telekomu od zaciatku co tu byvame) ... velmi heterogenne prostredie TV (android tv, nosmart sony, 2xnosmart panasonic) ... najlepsia ponuka cz stanic ... cize pre 3 TV zo 4 potrebujem "nejaku" krabicku - ok, k jednej mam chromecast 4 pripojeny, k druhej chromecast 3 ... skylink nema u nas najsledovanejsiu stanicu :) ... ale to je jedno, aktualne tam mam este 20 mesiacov viazanost, potom znovu spravim asi dokladnejsi resers moznosti ... ale co je dolezite v tejto otazke je to, ze vcera som teda nahradil ten TP-link WR1042ND za TP-Link TL-WR844N (hladal som rooter s IPTV supported - kupil som najlacnejsi, za 13 eur) a:
  • v rooter mode som nastavil LAN1 - internet, LAN2/3/4 - IPTV - tvrdohlavo chcel aspon jeden internet port
  • nasledne som prepol ten rooter do AP modu
  • podla navodu som do WAN portu dal ONT LAN3, do LAN3/4 som dal magio boxy
a voala, vsetko funguje :yahoo vsetky boxy idu plynulo, aj archiv vsade fici ... cize ta info, ze samostatny switch je ok, len asi nemoze byt az tak "tupy" ako to telekom support pisal (zjavne tam to IGMP musi byt aktivne) ...

P.S> mozno by to islo aj v zapojeni switch ... to som uz neskumal ... mozno som si zvolil komplikovanejsi postup, dolezity je ale vysledok ... cize za mna solved :yahoo ... 20 mesiacov mam hadam pokoj
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron