Hydroizolácia pivnice

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod jan45 » Ned 27. Mar 2011 9:02:43

25kg pri hustote 1.5 ja 0.4 mm/m2. To je problematická izolácia aj pri fólii, ktorá je zaručená hrúbkou z výroby. Izolácia nepresakuje plošne, ale na vadách a ručne sa nedá dosiahnuť rovnomerná hrúbka na nerovnomernom podklade. To, že je to zafarbené, neznamená že je to aj zaizolované.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat




Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod PeterHr » Sob 19. Feb 2022 19:46:43

Ahojte,
Čas od posledného príspevku tejto téme pokročil, tak sa chcem opýtať čo je momentálne vzhľadom na pomer cena/výkon ideálne riešenie pre hydroizoláciu pivnice? Chystáme sa totiž stavať druhý dom (nutnosť väčšieho priestoru). Pozemok je 1,5 m pod úrovňou cesty, preto sme sa rozhodli využiť terén a postaviť menší bungalov s obytnou pivnicou najmä pre rodinné návštevy z opačného konca republiky. Pivnica bude vymurovaná z DT, v projekte máme ako hydroizoláciu navrhnutý fatrafol. Nevýhodu vidím v tom, že sa na to nedá lepiť tepelná izolácia a v mieste kde nebude múr pivnice zvonku úplne prihrnutý zemou si neviem predstaviť ako by mala vyzerať finálna úprava. Čakám na návrh riešenia od technika zo spoločnosti Sika, mám ponuku na bitúmenovú hydroizoláciu od firmy Atro (snáď nevadí meno dodávateľa, už v minulosti bolo na fóre spomínané) a dopytoval som sa aj na striekanú hydroizoláciu (nie som si istý o čo ide, na stránke nemajú veľa detailov, len že sa vytvorí hydroizolačná membrána bez spojov).
Mám z tejto fázy stavby obavy, rád by som to urobil (dal urobiť firme) raz a poriadne. Viete mi poradiť. Ďakujem Peter
PeterHr
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Štv 04. Mar 2010 11:34:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod Ludo » Uto 22. Feb 2022 15:54:10

a co na to vsetko hovori tvoj projektant?
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod PeterHr » Uto 22. Feb 2022 17:27:34

ahoj Ludo, predpokladám, že viem kam mieriš -> "v projekte som to mal mať vyriešené". Mám tam navrhnutý fatrafol, no po konzultácii s realizačnou firmou sa mi nepáči, že tepelná izolácia sa nedá na to lepiť iba prikladať a postupne prisýpať zeminou. To si absolútne neviem predstaviť -> izolácia by nebola natestno k sebe a ešte tam dávať nopovku je nerealizovatľné. A po druhé na miestach kde stena nebude prihrnuté zeminou sa nedá urobiť finálna úprava-omietka,obklad.
Preto zvažujem tie bitúmenové izolácie a rád by som počul názory, ak s tým niekto na fóre má skúsenosti. Viem si predstaviť urobiť to svojpomocne z hydrobitu, kľudne na zvislé steny 2 vrstvy, na vodorovné jednu. Viem si predstaviť, že dobre urobím aj prechod podkladný betón a nosná stena. Otázka je či ten hydrobit je z hľadiska živnostnosti stály, či nehrozia nejaké praskliny. Laicky predpokladám, že pri dobre založenej stavbe by nemalo dôjsť k sadaniu.
PeterHr
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Štv 04. Mar 2010 11:34:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod MartinH » Uto 22. Feb 2022 23:07:27

Mozno som nepochopil podstatu problemu :oops:

Ale pozri na inspiraciu toto (rez na konci clanku)

https://onlinestavba.sk/poradca/sokel-p ... systemu-87

Fatrafol vytiahnes kusok nad teren - netreba az po vrch pivnice, ak ta je len ciastocne pod zemou.

XPS pod terenom drzi zemina, kusok nad terenom uz mozes kotvit.
XPS potom presietkujes, oblozis soklom, napriklad nejaky umely kamen. Nad soklom prejdes z XPS na lacny EPS a normalnu omietku.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia