Lamelovy plot a brana vs. vietor

Lamelovy plot a brana vs. vietor

Poslaťod marko182 » Pon 14. Feb 2022 14:50:32

Ahojte,

zvazujem samonosnu hlinikovu branu a plotove vyplne v style lamiel (podobne zaluziam), ale cital som niekde v diskusiach, ze to nerobi dobrotu vo vetre. Kedze u nas je casto silny narazovy vietor, tak sa chcem spytat, ci s tym nemate niekto skusenosti. Nerad by som do toho vlozil tazke peniaze a potom nadaval, ze to vydava zvuky, budi deti, otravuje susedov alebo podobne.

Dik.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat




Re: Lamelovy plot a brana vs. vietor

Poslaťod Ludo » Štv 17. Feb 2022 13:56:15

ziadny zo susedov nema take?
silny narazovy vietor pokial u Vas fuka-tak by som porozmyslal nad nejakym vetrolamom a to nielen kvoli plotu......
http://skola.permakultura.sk/udalost/za ... -workshop/
http://www.vysnenazahrada.cz/2013/03/vi ... hrade.html
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Lamelovy plot a brana vs. vietor

Poslaťod marko182 » Štv 17. Feb 2022 15:46:21

Dik Ludo.
U nas je najhorsi a najcastejsi vietor zo severu alebo severozapadu. Zhodou nahod sused oproti ma nieco podobne. Ale zasadny rozdiel je ten, ze on ma predny plot a hlavne branu orientovanu na JV a ako vetrolam mu sluzi samotny dom.
U mna je to presne naopak. Predny plot z ulice (orientovany na SZ) bude exponovany a ziadny vetrolam tam uz dat neviem.
Alternativa je vybrat iny typ brany a plota, nieco s mensim odporom vetra, ale zase to bude na ukor sukromia z ulice. Takze zvazujem moznosti.
Kazdy nazor alebo rady su vitane.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron