Ako darovat pozemok obci (ked spoluvlastnik nesuhlasi)?

Ako darovat pozemok obci (ked spoluvlastnik nesuhlasi)?

Poslaťod BRBO » Pon 21. Dec 2009 16:32:02

Ahojte, neviem či píšem do správnej sekcie, ale myslím, že by mi tu mohol niekto pomôcť. Pustil som sa do riešenia darovania určitej parcely obci. Problém je v tom, že tá parcela sa správa ako prístupova cesta, nakoľko po nej majú prístup k svojim rodinným domom 4 rodiny, ale ten pozemok je v takom stave, že majitelia sú dva manželské páry, ale dávno zosnulé. Neprebehlo žiadne dedičské konanie a v tých 4 RD bývajú ich potomkovia a bohužiaľ aj ja. Všetci by súhlasili, hoci by za to nič nedostali, ale ako to býva, tak hneď ten prvý nie. Nerozpisujem prečo chcem darovať pozemok obci, ale asi každého napadne prečo. Neriešl niekto niečo podobné? Naťahovať sa po súdoch 5 rokov ma nevaví. Musí existovať neaké riešenie aby som vedel obísť toho prvého.
Dik.
Naposledy upravil emkac dňa Sob 02. Jan 2010 22:34:26, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "darovanie pozemku obci"
BRBO
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Uto 16. Dec 2008 12:58:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: darovanie pozemku obci

Poslaťod boro » Pon 21. Dec 2009 21:57:41

Nie je to úplne zrozumiteľne napísané. Pochopil som správne, že dedičské konanie na pozemok pod cestou, ktorý chceš darovať, neprebehlo, je tam niekoľko potenciálnych spoluvlastníkov a ty si jeden z nich (alebo si úplne mimo vlastníckych nárokov?). Napíš aj prečo to chceš darovať obci, mne to nie je jasné. Takto od brucha ma napadajú veci ako predkupné právo,vecné bremeno, vyvlastnenie atď.

Predovšetkým však napíš aký problém potrebuješ riešiť (asi to nebude len silné nutkanie obci čosi darovať), možno sú aj iné riešenia než darovanie nedarovateľného pozemku.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: darovanie pozemku obci

Poslaťod deko » Pon 21. Dec 2009 23:25:29

brbo povedal by som, ze ani sud v tomto pripade nepomoze. jedine mozne riesenie by bolo vyvlastnenie, to sa ale robi iba v najkrajnejsom pripade, ked je verejny zaujem v prospech tisicov az desattisicov ludi... ale nie som pravnik len som sa trochu pohyboval v tychto kruhoch (dialnice a pozemky pod nimi).

proste ked nechcu, tak nechcu. smola.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: darovanie pozemku obci

Poslaťod boro » Pon 21. Dec 2009 23:48:47

deko píše:vyvlastnenie, to sa ale robi iba v najkrajnejsom pripade, ked je verejny zaujem v prospech tisicov az desattisicov ludi...


To by si sa čudoval, kvôli čomu všetkému sa dá vyvlastňovať. V TN už onedlho asi aj pre súkromné parkovisko, polyfunkčný objekt a pod. Kde je vôľa (kradnúť), tam je obvykle aj cesta. A je jedno, či kšeftári na radnici sú červení alebo modrí.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: darovanie pozemku obci

Poslaťod deko » Uto 22. Dec 2009 0:22:18

boro ale tam realne hrozi, ze to cele skonci v Strasburgu a nielen TN, ale aj cela SR bude mat hanbu... to uz ale ti, ktori to podpisali, nebudu pri moci a ziadna trestnopravna zodpovednost ich nezavazuje, takze si v klude budu byvat v domoch ktore postavili z "nasetrenych" penazi...

ale ako sa hovori - "bozie mlyny melu pomaly ale isto"... na kazdeho raz pride...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: darovanie pozemku obci

Poslaťod imagine » Uto 22. Dec 2009 4:35:22

Neviem co je tvojim zamerom ale mam podobny problem. Na zaciatku ulice byva jeden typek a ten nesuhlasi s vytavbou cesty - asfaltovej. byvam skoro centre mesta a mame plonu cestu k domu. Pisal som uz na mesto zopar lsitov .. nakoneic sami ozvali ze to uz riesia ...ale to je v skutocnosti netusim ... ale dost to nastve ked je jesen alebo jar kopec blata vsetko spinave v zime nikto neodhrna a poulicne svetla ziadne ... takze v dnesnej dobe je vsetko mozne ... u nas je taky problem ze vlastnikom tej parcely kde je pritupova cesta je jedna rodina .. keby bolo viac tak jedoducho sa spojte a vymerajte co je vasa cast a vacinou ulica ma 2 konce tak z jednej strany nerieste z druhej si postavte cestu ak to bol problem ...
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: darovanie pozemku obci

Poslaťod BRBO » Uto 22. Dec 2009 10:50:34

Ahojte. Jediným zámerom darovania pozemku je to, aby to v podstate prešlo pod správu obce. Jednodoché dvôvody, ako momentálne teraz v zime údržba tej "cesty". Momentálne teraz chlapík odhrňa sneh len z vlastnej vôle, lebo by tam nemusel chodiť a ja som posledný na tej ulici a chodím denno denne autom, tak si to predstavte, že vás pekne zafúka, ďalej smetie vynášam asi 80m od môjho domu (to zas aš taký problém nie je), lebo smetiaky sú ešte na obecnom pozemku a hore ku môjmu domu neprídu, ďalej bohužiaľ ešte nemáme kanalizáciu, ale asi sa niečo plánuje, takže urobia mi zbernú šachtu asi 100m od môjho domu a ďalej sa staraj sám atď atď. Takže asi toto sú hlavné dôvody prečo chcem ten pozemok darovať obci.

S týmto príspevkom autora BRBO súhlasil
joko
BRBO
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Uto 16. Dec 2008 12:58:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako darovat pozemok obci (ked spoluvlastnik nesuhlasi)?

Poslaťod Ludo » Štv 28. Okt 2021 16:04:58

ako to nakoniec po rokoch dopadlo?
celkom by ma to zaujimalo....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron