Garazova brana - oprava

Garazova brana - oprava

Poslaťod theb » Štv 28. Okt 2021 13:38:01

Caute vospolok.
Po cca 7-8 rokoch ako je umiestnena garazova brana smerom na cisty juh a navyse mahagonovej farby. Asi aj z tohoto dovodu sa ta "farba" zacala odlupovat.
V podstate je to poplastovany hlinik. Pod hlinikom PUR pena.

Potreboval by som s tym daco spravit. A tu mam navrhy:
1. teplovzdusnou pistolou opalit zvysky - nevyhoda, znicena PUR pena?
2. nejakou chemiou to natriet, ktora zvysky toho rozozerie - nevyhoda odmontovat vsetky gumove tesnenia?
3. hrubou silou sa to pokusit dat dole - skrabance?

No a potom na ten hlinik by som opat nieco potreboval dat. A co by som v domacich podmienkach na to mohol aplikovat? :(

Nejake navrhy, pomocky, riesenia?
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat




Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod Ludo » Štv 28. Okt 2021 15:26:34

-mozes to nastriekat nanovo, alebo namalovat, resp. dat spravit chalanom graffiti- nech sa vyblaznia
https://www.obi.sk/ochranne-laky-na-kov ... /p/5104211

https://www.hammerite.sk/howto/paint-garage-door/
-mozes pouzit autofoliu, alebo exterier tapetu
https://www.taishifolie.sk/clanok/navod ... apotu-auta

-mozes na to nalepit /nasrobovat/nejake ozdobne platne-plech, med, nerez, hlinnik, plast, nieco zivicove...

poskodeny lak? postupoval by som ako pri aute
https://www.youtube.com/watch?v=xV3QJuGxfkc
https://www.youtube.com/watch?v=WKuEm7J3TMs
https://www.youtube.com/watch?v=vPtUFFJ9zMA
co ine tam uz vymyslis?
-opalenie-ked budes opartny nic nehrozi
-odstranovat starych naterov--ked budes opartny nic nehrozi-len je s tym babracka
-za mna prebrusit - ked nemas sersam a nevies to - skus si na to niekoho zavolat

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
mp1ver2
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod theb » Str 03. Nov 2021 23:48:16

Ako som pisal, to tam na tom nie je lak, ale zrejme poplastovane to bolo.
Navyse to nema rovny povrch, ale je to taky vzor dubova kora, takze tam velmi asi brusenim vela nenarobim.
Sersam typu uhlova bruska, excentricka bruska by sa nasla. Spekuloval som aj s vrtackou a drotenu kefku na to.

Skusim este tie chemikalie nejake popozerat,
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod theb » Štv 04. Nov 2021 15:52:28

No kedze nic skvostne som nevymyslel, zazdielam aj obrazky, len aby sa vedelo, o com tocim.

Ako to najlepsie odstranit? Prace sa nebojim, len zrejme cisto hrubou silou to nepojde.

https://uloz.to/tamhle/3uDn4mWSHTpJ#!ZGqvLGR1BTDmLGIzLmL0ZzV1MGywFaOHFSSYMa4kIR5QMQRk
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod MartinH » Pia 05. Nov 2021 22:57:22

Zo zvedavosti som to dal do Googlu po nemecky. Pytali sa viaceri, ale nic rozumne im nikto neporadil. Len tolko som sa dozvedel, ze s teplovzdusnou pistolou to nejde. Bud je nizka teplota a nic alebo je vysoka a plast sa zoskvari.

Nechcem drazdit, ale normalna seda farba na hlinikovom plechu drzi 10+ rokov (tiez juh a priamo slnko), takze Tvoj pripad je varovanim pre tych, co este len vyberaju.

Ja by som asi skusil drotenu kefu do vrtacky. Nie hrncovu, ale kotucovu. Na zaciatok radsej dlhsie a maksie drotiky (ak sa da vyberat) a isiel vzdy jednym smerom. Potom bude treba asi nejaky nater. Ale moje prakticke skusenosti su nulove, neber to ako radu.

Aby sa dalo tymi sekciami rozumne pracovat, treba ich vybrat z kolajniciek, a na to treba pomocnika a tiez vediet, ako na to (pred tymi pruzinami mam respekt, riesil som jednu pretrhnutu). A garaz sa cely ten cas nebude dat zavriet.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod Ludo » Sob 06. Nov 2021 13:06:14

uuuuffffff....
ako k tomuto doslo prepanakrala?
ja mam svojho hormana kupovaneho povodne biely-predajca mi to dal pre montazou strieknut do pozadovaneho odtiena lebo taky odtien nebol v ponuke
viem ze to daval do nejakej autolakovne kde to riesili nejakym autolakom a
13 rokov je to tam a stale ako nova-raz za 2 roky to prebehnem autovoskom :D
to ako to je u teba :
alebo ze brusit, brusit, brusit, mozno tmelit a isto nalakovat-cize plno roboty a penazi a vysleedok bude isto funkcny ale mozno dizajnovo nevalny- nepekny....
co to je za branu?
mozno je cas si kuit nejaku lacnu novu peknu...ci?
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod mp1ver2 » Sob 06. Nov 2021 19:42:34

napadlo ma poradiť také (fuj), ale - nemá manželka najlepšia zo všetkých "parný čistič" alebo ako sa ten vyvíjač prúdu pary volá? a ktomu špachtľu, starý príborový nôž, ...
a tá fuj myšlienka - zakaýdým ako ideš okolo odtrhnúť pár odstávajúcich --- časom ostane iba kov.
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod Ludo » Ned 07. Nov 2021 14:30:43

parny cistic by bola cesta
mohlo by sa to pekne poodlupovat
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod theb » Pon 08. Nov 2021 10:38:16

Parny cistic zial nie je, ale niekde nejaky splasim na vyskusanie.

MP1: Fuj verzia uz funguje ako ma...Len to nejde tak ako som si predstavoval, kedze napotvoru, tam kde je trosku vrhnuty tien cez den v lete, tak to este stale drzi.

Ludo -> Ano to bude plan B. Len aj ta brana co to stoji a tak ak by sa dala zachranit za nejake mensie peniaze, aj by som si to strekol sam...Aspon sa na to podujmem a potom asi nova brana.

Ale tu zase vidim problem. Kedze je zrejme, ze uz od daneho dodavatela garazovu branu nechcem, lebo sa mi ju nechce po par rokoch znova vymienat, tak neviem ak si kupim od ineho vyrobcu len branu,
ci sa bude dat pekne vlozit do sustavy, ktora tam je. Ale to uz asi otazka na predajcu. A ano Hormann bude moja dalsia volba.
A predajca tejto brany (nechcel som robit nejaku negativnu reklamu), ale je to uz asi aj tak jedno: Olymps door.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod MartinH » Pon 08. Nov 2021 16:49:53

Este ma napadlo zavolat firmu, co robi opieskovanie omietky.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod mp1ver2 » Pon 08. Nov 2021 17:07:53

a tlaková horúca voda? ešte nemrzne, tak by sa dala dosiahnuť 40*°C
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod theb » Uto 09. Nov 2021 16:10:23

Tlakova voda -> skusal som studenu iba, tepla mi nenapadla. Lebo ved treba davat pozor aj ked pri aute nedavat to blizko lebo moze olupnut lak. Ale tej brane to zjavne nik nepovedal a tie, ktore isli pekne aj rukou strhlo, ostatne si ani nevsimlo.

Pieskovanie, to si nemyslim, ze bude cesta, lebo cena opieskovania takejto plochy sa nebezpecne priblizi k cene brany. Mam ale doma 10 bar-ovy kompresor, len ten asi nebude dostatocne silny, pistolku aj piesok by som si vedel bud zohnat, alebo kupit.

Este skusim paru, tot sused od vedla mi prislubil dnes pomoc, ze take daco doma maju, tak ze mi to pozicia. Tak uvidime, co z toho bude.
A skusim to rovno v kombinacii s drotenou kefou na vrtacke. Uz mam doma take s dlhsimi "stetinami" tak uvidime co z toho nakoniec vznikne.
Urcite poreferujem.

Ale ak by este bol nejaky napad, som ochotny experiment vyskusat. Aj tak zrejme pride skor ci neskor riesenie novej brany... :netusim
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod mp1ver2 » Str 10. Nov 2021 18:08:53

drôtenné kefy na karbobrúske aj vŕtačke ma sklamali. neporadili si s hrdzou, iba dokázali vyleštiť hliníkový hrniac.
dávam do pozornosti teplovzdušnú "pištoľ", spolu s špachtľou. kto má pevnú ruku a násadec, ten dokáýe nahriať akurát aby sa dalo zoškrabať. veď keď námpred 65 rokmi odstarňovali farbu z okien plameňom, drevo ostalo bez prihorenia.
mp1ver2
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Uto 13. Júl 2021 14:41:13
Dal súhlas: 16 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Garazova brana - oprava

Poslaťod treborztv » Pia 19. Nov 2021 8:15:17

Možno by to šlo špachtlou do oscilačnej brusky.
treborztv
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Ned 30. Jan 2011 14:59:43
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť