Zahradna solarna sprcha

Zahradna solarna sprcha

Poslaťod Maxo » Sob 15. Máj 2021 23:19:42

Zdravim asi aky velky/tazky betonovy zaklad pod cca 40 litrovu zahradnu solarnu sprchu ? Vaha asi 50 kg. Pocitam ze bet. zaklad [url][/url]50 x 50 x 30 by mal mat cca 150 kg. Malo by stacit ? https://bazenove-sprchy.heureka.sk/. A co s tymi hmozdinkami a ukotvenim casom spravi zimne odkotvenie ? Pred kazdym novym ukotvenim treba vyvrtat stare a dat nove hmozdinky ?
Prílohy
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat




Re: Zahradna solarna sprcha

Poslaťod Ludo » Ned 16. Máj 2021 9:29:55

ja by som to riesil tak
ze by som vyrobil/dal vyrobit aj nieco co
napr tu volaju zakladovy rost (lebo kupovat to za 9 stovak je blbost)
https://www.aquapond.sk/sprcha-so-stude ... ou-helena/
cize nerez vanicka s drevenym/plastovym naslapom
jednak si poriesis stabilitu ( ukotvis ako chces, kam chces), velke spravis ako chces,jednak poriesis odtok vody, atd....
a samotnu sprchu ukotvis na ten ram/vanicku
ja by som do toho siel
ci?
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Zahradna solarna sprcha

Poslaťod Maxo » Ned 16. Máj 2021 18:43:53

Myslienka s vanickou fajn. Vypln uz mam vymyslenu inu ale kvoli nasmerovaniu odtoku je vanicka dobry napad. Stale mi niei je jasne to " jednak si poriesis stabilitu ( ukotvis ako chces "
1. V akom tazkom podkladovom betone by ta vanicka mala byt ukotvena. 2. Ako poriesit kazdorocne odkotvenie / ukotvenie aby sa sprcha casom nekyvala resp aby kotvenie bolo funkcne aj po x-ty krat.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Zahradna solarna sprcha

Poslaťod theb » Ned 16. Máj 2021 22:37:15

A preco je nutne tu sprchu odmontovavat kazdu zimu? Ved ona by tam na teba do jari pockala.
Ak vsak chces zakazdym odmontovavat, mozno do toho betonu resp. vanicky zaliat sroby, do ktorych to potom kazdorocne upevnis a nemusis tam nechavat tie hmozdiny a riesit ich vymenu kazdy rok, resp. kazdych par rokov.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Zahradna solarna sprcha

Poslaťod joko » Ned 16. Máj 2021 22:52:03

Určite lepšie riešenie sú natlkacie hilti skrútky-kotvy. Vyvrtáš diery, natlšieť kotvy, a maticami pritiahneš sprchu. Materiál Ti vydrží 20 rokov. Akurát podstavec musí vydržať vrtanie aby neprasklo, odporúťam cca 10 cm hrubý betón, do ktorého navrtáš 70 mm hlboké diery fí 10 mm a do nich natlčieš tie kotvy s metrickým závitom. V betone odtanú skrútky nie hmoždiny. Raz ich tam natlčieš a už ich jedine karbobrúskou odrežeš. Vybrať sa nedajú.
Neviem sem dať obrázok kotvy :oops:

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
Ludo
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Zahradna solarna sprcha

Poslaťod Maxo » Pon 17. Máj 2021 0:47:23

Mam pocit ze sa to neda vypustit do dna a odporuca sa na zimu odmontovat. Nie som si isty momentalne. Kedze nemam bazen, ide len oo obcasne osviezenie, romyslam ci to treba komplikovat ci nestaci na osvieznie obycajna prenosna. https://www.gardena.com/sk/produkty/zav ... 900880601/
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Zahradna solarna sprcha

Poslaťod Ludo » Pon 17. Máj 2021 8:41:20

ja osobne to mam naplanovane takto
nerez ram - stvorec cca 1x1 m
z neho dole vybezky-ukotvene cele do beton zakladu /beton pod ramom/
vnutri ramu vypln z kameniva - ci dam aj na vrch dosky ako pochodznu vrstvz este uvidim-ci sa zvysia /lebo v plane je exotika-tak nekupujem moc naviac/
na ten nerez stvorec z jednej strany-ci do roha- z nerezu platna cca 20x20 cm - s navarenymi zavit tyckami smerom hore - cca 5 cm vysoke
na ne polozis a maticami zosrobujes s ramom sprchove teleso....
to je zatial moj plan
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Zahradna solarna sprcha

Poslaťod Maxo » Pon 17. Máj 2021 9:23:49

Predpokladam ze sprchu uz mas - aby si si bol isty ze zavitove tyce presne sadnu na otvory do sprchy.
A predpokladam ze mas asi aj podkladovy ( asi pri bazene) beton ktory ja nemam a neviem aky tazky dat, aby ked sa niekto o to oprie aby sa to cele nekyvalo aj s podkladovym betonom. Pri bazene takato sprcha ma logiku ale na malej zahrade bez pripraveneho miesta :roll: Skusim presvedcit zadavatela :D
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Zahradna solarna sprcha

Poslaťod Ludo » Pon 17. Máj 2021 9:32:43

zadavatelovi kup tu trojnozku za 60.....
myslim ze bohate staci na obcasne osviezenie-je to prenosne, je to funkcne-tak neries
a ked sa jej to nebude pacit, resp to jej kamosky ofrflu-tak potom to spravis uz inak a poriadne-nech nie ste za socky :(
tu trojnozkovu predas na bazosi za dvacku, par tisic prilozis a spravis jej k poriadnej sprche aj bazen - somzrejme s dodatkom ze najblizssie tri roky nikam na dovolenku nepojdete _sak aj tak by ste nesli lebo corona....tak nech sa vycvachta na zahrade.....
s poriadnym bazenom na zahrade budes u mangelky aj u kamosov za sikovneho a tvoje deti a ich spoluziaci ta budu mat tiez za fajn uja - ked sa budu moct vykupat u Vas....
ved naco inak nez k bazenu je takato sprska? :)
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron