Prestrešenie terasy

Re: Prestrešenie terasy

Poslaťod MartinH » Pia 02. Apr 2021 11:31:19

Pokracovanie rozpravania o nasej hlinkovej pergole.

Myslel som si, že vyuzijem zimu a obeham showroomy, ale vsetko je inak. Cez telefon a mail som ziskal nejake informacie a musim povedat, ze som mal nespravne ocakavania. Preto stale vyberam a robim jeden kompromis za druhym :| Ale uz by som bol aj blizsie k cielu, keby som vyriesil jeden problem.

Pergoly sa robia na mieru, a mozete si vyberat farby, latky atd., ale flexibilita v konsktrukcnych detailoch je mala. Vlastne mozete mat len inu sirku a dlzku. Ak sa dany model kotvi do steny, nemoze stat na 4 stlpoch. Sklon sa neda vyberat, je dany rozmerom, atd.

Tolko uvod na vysvetlenie, ze potrebujem kotvit 2 stlpiky do terasovej dlazby pod ktoru je strk. Vela uzabovaneho strku. mam aj miesto, kde je pevny zaklad, ale tam stlp nevedia dat, lebo nie je v rohu pergoly. Ale do strku nespravim zaklad.

Taka terasova platna ma necelych 20 kil. Vraj je to malo a verim tomu, ze je to malo a vietor by mohol pergolu aj s platnou nadvihnut. Na druhej strane, aka je pravdepodobnost, ze niekto zabudne zhrnut strechu a pride vietor?

Jedine, co ma napadlo, je polozit tesne vedla stlpika betonovy kvetinac, to je 100 kil naviac. Ovela lepsie, ale staci to?

Co s tym? :netusim

Pomoze mi statik? projektant? Ktory by bol ochotny vziat taku zakazku?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat







Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia