Problem s reklamaciou poistneho ventilu

Problem s reklamaciou poistneho ventilu

Poslaťod Aapl » Uto 08. Dec 2020 19:18:20

Dobry deň, kupil som poistny ventil caleffi 544, je napojeny ako poistna slucka kotla na drevo, stary mi pretekal,montaznik ktory mi robil cely dom nemal zaujem mi to opravit, tak som objednal cez eshop a vymenil. Samozrejme som ho chcel odskusat ohrial som tu koncovku a pekne spustil vodu, ale celkom sa neuzavrel, cize stale trochu voda preteka do odpadu. V eshope mi povedali ze sa to neda reklamovat, pretoze mi to nemontoval odborny montaznik.Vyzaduje si takyto ventil odbornu montáž ako napriklad plynovy kotol? Alebo sa len chcu zbavit zodpovednosti?
Aapl
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 08. Dec 2020 19:03:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Problem s reklamaciou poistneho ventilu

Poslaťod Ludo » Uto 08. Dec 2020 23:21:20

pokial tovar nie je poskodeny - tak si mal pouzit "odstupenie od kupnej zmluvy"
pri nakupe cez eshop mas na to narok do 14 dni (najvacsia vyhoda oproti nakupu na kamennej predajni-kde ked uz raz kupis tak mas narok uz len na reklamacne konanie)
to uz je zrejme pase...
tak reklamacne konanie
ked ten ventil neotvara - a mal by otvarat - tak je zjavne nefunckny :)
ci ten vyrobok mal byt namontovany nejakou "opravnenou osobou-firmou" nie je vobec iste, a aj keby mal byt namontovany takouto osobou
tak hlavne (na tomto by som to cele postavil)
ty si s tym predsa MAL BYŤ OBOZNAMENY !!!!! (a nebol si...)
povinnost oboznamit ta s tym mal predajca pocas nakupu
pri nakupe na kamennej predajni by ta dostali, lebo by tvrdili ze ti to povedali a mozno na predajni aj visi nejaky taky oznam niekde na nastenke...
ale v eshope
v eshope - pokial toto o montazi opravnenou osobou nebolo uvedene v popise tovaru (rychlo si sprav prtscr pri tomto produkte na eshope) alebo to nebolo v dodacom liste jasne napisane
tak je eshop bez sance
trvaj na vymene za funckny a ak sa budu branit hlavne tou vyhovorkou o montazi opravnenou osobou
tak

ak si platl cash
1. tak poziadaj SOI aby ten eshop preverila-ze ti predali vyrobok o ktorom ti nedali korektnu informaciu - a teda TA UVIEDLI DO OMYLU, ziadaj doporucenym listom predajcu o nahradu vsetkych nakladov ktore s i s tym uvedenim do omylu mal -benzin, cas, dvojita navsteva opravara, postovne, telefonne poplatky, je celkom mozne ze si kvoli tomu musel medzi ludi a bojis sa covidu, atd..prosto to vycisli apsom na par stoviek-a ziadaj od nich uhradu toho celeho...nezabudni o tom celom oboznamit aj Europske spotrebitelske centrum-to tu mame presne na takychto vycuranych predajcov....

ak si platil kartou
2. poziadaj banku o zrusenie tejto transakcie - z dovodu, ze ta eshop uviedol do omylu
s
amozrejme ani bod 1. ani bod 2. nemusis hned vykonat, na zaciatok -ze budes takto postupovat - oznam predajcovi-eshopu (kludne aj s tym ze budes ziadat nahradu nakladov z dovodu ze ta uviedol do omylu)
myslim ze ked im to podas takto - tak obratom ventil vymenia a bez problemov..... :lol:

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
mp1
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Problem s reklamaciou poistneho ventilu

Poslaťod mp1 » Str 09. Dec 2020 17:36:51

ak chcú trvať na "odbornej montáži", tak to je relevantné po ROKU od kúpy,v prvom roku je bremeno na predajcovi/obchode!
SOI je najklepší spôsob ako postaviť predajcu "do late", funguje to aj pri násobne drahších veciach ako je nové auto za desiatky tisíc.

mimo misu - pred pár rokmi som cez e-shop kúpil pračku - nefungovala, tak som "reklamoval", opravca sa neozýval, tak som znova reklamoval, telefonoval a NAKRIČAL, následne išiel na "predajňu/výdajné miesto" a žiadal "knihu", zrazu mi povedali, že nech dám adresu a termín, po práčku príde dopravca a peniaze vrátili ešte pred naložením do dodávky.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Problem s reklamaciou poistneho ventilu

Poslaťod Aapl » Str 09. Dec 2020 21:10:48

Dakujem za povzbudenie, dnes rano som bol doraznejsi, ale slusny ked som to riesil, spomenul aj SOI,pan povedal ze nemam este nic podnikat ze sa poradia.
Poobede mi poslali mailom, ze ho mozem reklamovat, aj ked to oznacili za nestandartny postup.
Pride mi to, ze oni sami nevedia ako postupovat, ale to ma uz nemusi zaujimat.
Aapl
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 08. Dec 2020 19:03:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Problem s reklamaciou poistneho ventilu

Poslaťod Ludo » Str 09. Dec 2020 23:04:17

jasne za mas byt slusny
ale zas- si zakaznik- a mas svoje prava
ci sa to obchodnikovi paci ci nepaci
jasne ze teraz pred vianocami sa mu nechce srat s "otravou" na ktorej uz zarobil,a teraz s nou budu len problemy a naklady....
ale predali ti to cez eshop-a tam mas ako zakaznik viac navrch-lebo nakup na dialku...myslim ze si toho su vedomi....

treba im vysvetlit len ze odtaaal-potaaal
a jasne naznacit ze poznas svoje zakaznicke prava
ako vravim-nakup v eshope a platba kartou je idealna kombinacia - vtedy mas ozaj vela moznosti ako sa branit neferovym praktikam obchodnika- a neprebratie reklamacie je naozaj ze neferove....
a hlavne
ze si ich budes uplatnovat, a to tvrdo :ano:
(ked ta do toho donutia a nedohodnu sa)
ine na nich neplati...

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
mp1
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron