Leštený betón

Leštený betón

Poslaťod bakula » Pon 31. Aug 2020 19:59:37

Nikde na fore som nenasiel temu o lestenom betone. Mate to niekto? Skusenosti? Smyka sa to ked je to mokre? Videl som to aj v kupelniach a priemysle, tak asi to nebude az take zle. Myslim lestenie betonu ked uz je beton vyzrety, nie hladenie za mokra. Nieco ako na videu: https://youtu.be/NPBLLQATjB0?t=49
Dakujem za kazde info.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Re: Leštený betón

Poslaťod Ludo » Pon 31. Aug 2020 22:06:09

nespominam si ze by tu o lesteni betonu bola niekedy rec
je to pekne
praktickost tohto riesenia sa neodvazujem komentovat-to je individualna zalezitost kazdeho.....
(kedze vodotesne to tiez celkom neni- tak zrejme olej ci cervene vino v miestnosti s touto podlahou velmi neuzivaj)
ale
podla mna jedna (dve) veeelmi podstatne veci
Pri takejto podlahe by som si overil poziadavku na tzv. pokles dotykovej teploty
Pokles dotykové teploty podlahy Δθ10 [°C] se zjišťuje v závislosti na tepelné jímavosti B [W.s0,5.m−2.K−1] a na průměrné vnitřní povrchové teplotě podlahy θsim [°C]
a s tym suviasaca zalezitost : termoreguacia :o (myslene obyvatelov tohto domu)
resume
podla mojich skusenosti (ano, len z pocutia a len v 2 pripadoch) - pri lestenej beton podlahe sa chodi v papuciach cely rok a vsetci...

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
mp1
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Leštený betón

Poslaťod mp1 » Uto 01. Sep 2020 13:37:42

termoreguacia :o (myslene obyvatelov tohto domu) - je to čisto psychologická záležitosť. desaťročia sme doma nepoužívali papuče, skoro vôbec pomožky, kúrenie max na 22°C, ja aj dnes (hmlisto, veterno, po daždi idem do záhrady bosy, pretože stačí omyť pod ručnou pumpou iba dve chodidlá a nie obuv, ponožky, ..., manželka je rok po operácii a dnes vytiahla ponožky a obula si papuče!
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Leštený betón

Poslaťod bakula » Str 02. Sep 2020 11:35:21

Bude to vonku, takze termoreguacia nie je problem. Cast bude zastresena (terasa), cast okolo bazenu nie.
Moznosti kteore zvazujeme su:
1. obyč. Keramická dlažba
2. Keramická terčová dlažba https://www.bydleni.cz/clanek/Keramicka ... kou-volbou
3. Leštený betón
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Leštený betón

Poslaťod mp1 » Str 02. Sep 2020 15:38:41

ak vonku, tak určite "tryskaná" (betónová) dlažba, všetko ostatné je šmykľavé. účinok možno zvýšiť položením na hrubú drť (30+ zrnitosť), rýchlo odtečie voda, rýchlejšie sa roztopí sneh.

ps - pod lešteným betónom myslíte plochu na ktorej vidno oceľovú drť, kúsky skla, ... materiál, ktorý sa používal za predvojnovej republiky vo skladoch, vysoká únosnosť, odolnosť dnes okolo 80-90 rokov?
pps - vonku sa na komunikácie používal hladený betón s posypom jemnej kremičitej drte. niečo podobné nášľapnej ploche surfu.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Leštený betón

Poslaťod Ludo » Str 02. Sep 2020 15:46:15

ak to bude vonku
tak nie ze len prelestit
ale aj uzavriet - epoxidom, farbou, nejakou pastou, atd...niecim-aby nenasakovalo
zas
neviem ako si to cenovo dohodol
ale podla mna za tie prachy co das za lestenie
tak za tie mozes mat akukolvek exter dlazbu podla vyberu aj s pokladkou
ja napr idem davat tuto
https://www.sibeka.sk/tovar/9219/planta ... -color-mix
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Leštený betón

Poslaťod bigben » Štv 03. Sep 2020 9:04:32

Bruseny, lesteny beton je trocha komplikovanejsi ako napisat sem 2-3 vety. Chcel som ho dat do garazodielne. Chcem nejaky mechanicky odolny povrch, bruseny beton bol topka, potom bol gletovany - hladeny bton. Este nemam vybrane. Poznam cloveka ktory robi terazzove podlahy a aj bruseny beton (viem ze je seriozny). Telefonoval som s nim o tomto presne 29 min. Zalezi na tom aky strk sa pouzije, ako sa zabetonuje, zvybruje. Na videu ktore tu bolo pripojene je brusenie na sucho, aspon to tak vypada. Su brusky aj s vodou, zase iny vzhlad. Najprv sa brusi na hrubo, potom jemne. Zalezi na poziadavkach zakaznika. Brusi sa 5 ale kludne aj 10mm. Vysledny povrch sa spachtluje, tmeli, penetruje, impegnuje, napusta (vraj aj vodne sklo). Vsetko zalezi na poziadavke zakaznika. Cena len za pracu (brusenie, tmelenie, spachtlovanie, impregnacia) mala byt cez 100,-€. To ma financne odradilo. V kazdom pripade je to narocny proces. A myslim ze zatial aj malo znamy v nasich koncinach.

S týmto príspevkom autora bigben súhlasil
Ludo
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Leštený betón

Poslaťod Ludo » Štv 03. Sep 2020 11:53:30

a nerozmyslal si do garazo-dielne nad niecim takymto?
https://www.odolnepodlahy.sk/Garazove-p ... -blue-8-mm
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Leštený betón

Poslaťod bigben » Štv 03. Sep 2020 12:35:29

Hej, premyslal, nemam to stale uzavrete. Ale penazi nie je nazvys, momentalne riesim elektriku. Podlaha pojde podla financii, nie podla vkusu.... Asi dam obycajny poter a nan Sikafloor. Skusal som najst niekoho cez 123dopyt, ale ked "seriozna" firma do telefonu povie "Ale my robime vsetko" tak mi je jasne ze tadialto cesta nevedie.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron