material na steny

material na steny

Poslaťod imagine » Str 15. Júl 2020 15:46:03

Ahojte
chcem Vas poprosit o radu, ako by ste to vy riesili. Mamm postaveny dom na stojkach(polovica domu), pod domom je priestor cca sxdxv - 3m*8m x2m, ktory som zatial nepouzival (neratam ten bordel, co tam bol doteraz), ale chem ho vyuzit a obmurovat tento priestor + upravit svah - prisypat hlinu k domu - uprava svahu okolo domu
Spodna cast ma betonove pasy po obvode - predpriprava, na spodny priestor.
Prikladam foto nakresu pre lepsiu predtavivost - ak sa da z toho vysomarit ...

Hadam sa najde niekto kto mi podari, aky material zvolit a ako to realizovat - DT, ake zelezo + hydroizolaciu pouzit - priestor vyznaceny cervenych obdlznikom
Moja predstava: na betonove pasy dat hydroizolaciu (zatial netusim aku) + DT20? + do betonovych pasov (zavrtat a vlozit) vertikalne 10 ? roxor do 1 DT 2ks a horizontalne ulozit 8?
z vonkajsej strany styrodur 10cm - len ta cast co bude pod zemou. Aky material zvolit na casti ktore budu nad zemou, + aby to bolo difuzne otvorene? "pivnicne" obvodove steny nebudu nosne, bude na nich posobit len bocny tlak zeminy, zem tam prihrniem pri uprave pozemku.
Poradite mi niekto ? Dakujem za kazdu radu (hadam sa aspon jeden najde :))
Prílohy
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: material na steny

Poslaťod WYSIWYG » Štv 16. Júl 2020 10:17:26

Zadanie zaujímavé, ale nedostatočné.
Potrebuješ vedieť z akého materiálu sú pôvodné steny, potrebuješ vedieť ako dorobíš podlahu.
Alebo tam už je podlaha?
A rátalo sa pri výstavbe s tým, že tam v budúcnosti bude uzavretý obývaný priestor?
A bude to obývaný priestor či len dielňa?
Je pod betónom tej podlahy izolácia?
A čo tá nová obvodová stena priečne cez pôdorys? Je aj v tej línii základ? Bude tá stena potrebovať základ alebo nebude? Opäť závisí od toho, ako je urobený podklad...
To všetko si treba ujasniť, aby si potom neškrabal zo stien pleseň a "neplával" na hubovom podklade medzi betónom a nášľapnou podlahovou vrstvou a nemal si kade-tade pukliny na šírku palca.
Postup aj materiál treba konzultovať s profesiami ako projektant a statik. Jednoznačne.
Navyše, podľa nákresu je zrejmé, že bude zmenená dispozícia priestoru.
Práce na päte svahu sú vždy v kategórii opatrnosť.
A nie je pravda, že pivničné obvodové steny nebudú nosné - pri tých zmenách preberú časť hmotnosti, dokonca aj ten bočný tlak od zeminy nie je "len", ale bude dosť výrazný.

Riešenie ako ošetriť obvodovú stenu pivničnej časti domu bolo tuším v poslednom alebo predposlednom čísle Urob si sám (6, 7 / 2020).
Laudatus...!

S týmto príspevkom autora WYSIWYG súhlasil
Ludo
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: material na steny

Poslaťod Ludo » Štv 16. Júl 2020 20:08:20

ja to takisto vidim na navstevu projektanta :ano:
to ze ten dom - vytrcajuci zo svahu - uz domurovanim strati svoje dizajnove caro - ani neriesme :lol:

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
mp1
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: material na steny

Poslaťod imagine » Uto 21. Júl 2020 14:15:37

WYSIWYG píše:Zadanie zaujímavé, ale nedostatočné.
Potrebuješ vedieť z akého materiálu sú pôvodné steny, potrebuješ vedieť ako dorobíš podlahu...

Riešenie ako ošetriť obvodovú stenu pivničnej časti domu bolo tuším v poslednom alebo predposlednom čísle Urob si sám (6, 7 / 2020).


Dakujem za zaujimave pripomienky, je fakt, ze stavba domu nieje hala-bala a ze sa niektore veci musia premysliet. Preto to skusim uviest na pravu mieru veci a upresnit informacie.
Cely obvod, kde planujem dat steny je spraveny zakladovy pasy do hlbky cca 120cm - > boky + predna strana.
Postaveny dom na patkach je drevodom a priestor pod domom sa planoval v buducnosti vyuzit ako uzatvoreny - nie obyvany - skor ako sklad, dielna, letna kuchyna atd.
Medzi zakladovymi pasmy je vyliaty beton v hrubke 15 cm s karihohozou, bez izolacie polystyrenom a hydroizolacie, rovno na zemi je vyliaty beton
Myslim si, ale mozem sa aj mylit, pivnicne prisetory nebudu preberat okrem bocneho tlaku zeminy ziadny iny tlak, alebo nerozumiem, aky iny tlak by mali preberat, nakolko dom stoji na svojich zakladoch a tym ze sa dorobi bocny mur, ktory uzavrie spodnu cast domu a bude drzat "len" zeminu z bokov ...
Co sa tyka vizualu, toto sme vymysleli farebnym alebo drevenym outfitom avsak tento priestor potrebujeme vyuzit na uskladnenie veci ...
Dakujem za kazdu radu :)


PS: pozriem si starsie cisla Urob si sam ... dakujem
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: material na steny

Poslaťod imagine » Uto 21. Júl 2020 14:16:56

Ludo píše:ja to takisto vidim na navstevu projektanta :ano:
to ze ten dom - vytrcajuci zo svahu - uz domurovanim strati svoje dizajnove caro - ani neriesme :lol:

mozno nestrati tak uplne, lebo toto sme doriesili - farebnym odienom ... len skor mi chyba tento priestor ...
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: material na steny

Poslaťod Ludo » Uto 21. Júl 2020 14:36:59

mozno by stalo za uvahu uzavriet to
napr. stenovym ci stresnym sendvicovym panelom
(nosnu konstrukciu sice bude treba, ale ta moze byt vlastne z hocicoho)
farebne sa da objednat akokolvek v ramci RAL
pevnostne by to trebalo preratat podla tabuliek
https://www.avg-group.com/pdf/produkty/ ... 13-web.pdf
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: material na steny

Poslaťod imagine » Str 22. Júl 2020 10:39:30

Ludo píše:mozno by stalo za uvahu uzavriet to
napr. stenovym ci stresnym sendvicovym panelom
(nosnu konstrukciu sice bude treba, ale ta moze byt vlastne z hocicoho)
farebne sa da objednat akokolvek v ramci RAL
pevnostne by to trebalo preratat podla tabuliek
https://www.avg-group.com/pdf/produkty/ ... 13-web.pdf

no a moja otazka, co dat na tu nosnu konstrukciu DT 20 staci, ci dat darsej DT25 -30 ?
dik zalink popozeram si co je to za system :)
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: material na steny

Poslaťod Ludo » Pia 24. Júl 2020 14:53:13

alebo ti to niekto prerata
alebo (ak do tohto riesenia pojdes)
skus poziadat predajcu tych panelov-ze o.k. kupis tie panely - ale nech ti narataju nosnu konstrukciu oni
alebo aspon zabezpecia niekoho kto ti to narata - ak nezozenies ty nikoho
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron