Co ma na mojom dome tesi :)

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod matthewcheck » Str 27. Júl 2016 8:43:33

kupil si nakoniec aj ten wattrouter? aky model pouzivania mas nastaveny (bojler, aktualna spotreba domu, ...) ?
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod ice_age » Str 27. Júl 2016 10:29:45

Dokupil som greenbono, co je v podstate to iste ako wattrouter (resp. menej vycackane).
Aktualny stav je taky, ze elektraren je schopna vyrobit cez 10 kWh denne pri peknom pocasi. Na fazu kde je elektraren, som zavesil vacsie spotrebice plus nonstop beziace veci typu chladnicka, mrazak, NASko,.. Uz len naucit polovicku, aby pracku alebo umyvacku zapla radsej cez den namiesto vecera, resp. na indukcii pouzivala primarne jednu polovicu platni :)
Greenbono zabezpecuje cez SSR palenie prebytkov v bojleri, ale podla logu aj napriek tomu nieco tlacim von (voda v bojleri ma nieco cez 80 stupnov).
Som zvedavy na realne cisla tak o rok.
ice_age
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Uto 03. Máj 2011 10:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod WYSIWYG » Pia 19. Máj 2017 16:39:28

Fííha, od posledného tešiaceho príspevku takmer rok!
Nikoho nič neteší?

Tak ja sa pochválim.

Začne to negatívne - po ôsmych rokoch sa mi pokazil solárny regulátor Dantes SR25.
Keďže je to slovenský výrobok, kontaktoval som výrobcu. Bolo mi jasné, že som dávno za zárukou a predpokladal som aj možný problém s náhradnými dielmi.

Veľmi milo ma prekvapil prístup výrobcu. Regulátor opravil za rozumnú cenu.
A to ma teší. :-)
Teší ma pozitívny prístup výrobcu, teší ma aj to, že mám o starosť menej.

A ako som riešil situáciu, keď som nemal regulátor?
V spolupráci s SHMÚ. :-)
Ak som očakával pekné počasie, pustil som ráno čerpadlo na permantný obeh, ve4er som to vypol.
Ak som očakával mraky, pustil som čerpadlo s obyčajnýcm zásuvkovým časovačom v intervaloch 15 minút zapnuté, 15 minút vypnuté.
Solárny zisk bol síce menší, než serióznym riadením podľa teploty, ale nehrozilo prehriatie kolektora.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod ziletka » Štv 19. Júl 2018 14:33:13

Mna tesi ze konecne po 7 rokoch od nastahovania sa to pekne uzatvara. Konecne mame posuvnu branu, chodniky, skalku, ovocne stromceky nasadene, bazen hotovy, altanok komplet, preliezky pre deti, zabradlie ...
Este tak 2 roky do kompletneho stavu ale tempo uz teraz mame volnejsie a uzivame si to na com sme sa nadreli.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod k+k » Štv 09. Aug 2018 10:49:33

Tesi ma, ze po takmer 9 rokoch od nastahovania som konecne vyuzil komin ... ano v lete ... cez cistiaci otvor odvadzam odpadove teplo mobilnej klimy :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod joko » Štv 09. Aug 2018 21:38:36

k+k píše:Tesi ma, ze po takmer 9 rokoch od nastahovania som konecne vyuzil komin ... ano v lete ... cez cistiaci otvor odvadzam odpadove teplo mobilnej klimy :)

Vidíš - vidíš. Ak by si postavil horší dom, tak by si mohol využívať komín na kúrenie a nie na chladenie ;) . Ale aspoň čiastočne sa vrátia vynaložené investície.
Pozdravujem Ťa. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod k+k » Pia 10. Aug 2018 9:11:31

joko píše:
k+k píše:Tesi ma, ze po takmer 9 rokoch od nastahovania som konecne vyuzil komin ... ano v lete ... cez cistiaci otvor odvadzam odpadove teplo mobilnej klimy :)

Vidíš - vidíš. Ak by si postavil horší dom, tak by si mohol využívať komín na kúrenie a nie na chladenie ;) . Ale aspoň čiastočne sa vrátia vynaložené investície.
Pozdravujem Ťa. :drink

No ked to uz parafrazujes takto, tak ak by si mi to kurenie neopravil, tak by som ten komin musel pouzivat aj v zime :) cize si za to priamo zodpovedny za co ti velka vdaka :ano:

S týmto príspevkom autora k+k súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod drepo » Štv 27. Sep 2018 13:26:33

svojpomocna oprava umyvacky riadu Electrolux , porucha E21 . Vymena hladinoveho spinaca, 25 EUR s postovnym ;)
mozno niekomu v buducnosti pomoze a nebude treba "odborny" servis volat
https://www.youtube.com/watch?v=at3AsaG ... e=youtu.be
umyvacky riadu ELECTROLUX, AEG, Zanusi a mozno dalsie disponujuce poruchou E21 = mycka "neodsava" vodu zo zbernej nadobky" a preteka z "poistnych" prepadov do spodnej vanicky, kde je nasledne aktivovany bezpecnostny plavak proti mozne vyplaveniu z mycky. vypustne cerpadlo bolo v tomto pripade o.k.
-- Jedna z moznych variant : vadny hladinovy ( tlakovy) spinac = vymena, cena cca. 25 EUR
pomohol aj tento rusky link
https://zgbox.ru/sk/the-dishwasher-does ... ishwasher/
Prílohy
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod sigma » Str 04. Sep 2019 12:10:06

To tu rok nikoho nič nepotešilo?
Mne sa podarilo zapojiť RainMachine / vymeniť za RainBird:

Pribudla tam aj hadica od vodomernej šachty, ktorú som ťahal oblúkom, aby som ušetril jedno koleno, keďže od vodomeru mám 85m hadice. :)

Sklamaný som z toho, že WeatherUnderground už neposkytuje API kľúče, a celkovo ide dolu vodou, aj keď mal veľmi presné záznamy skutočného počasia.
Takže moja RM je závislá od počasia na OpenWeatherMap a ForecastIO. (Asi 5krát za deň si sťahuje aktualizáciu predpovedí a podľa toho upravuje časy polievania.)

Do pivnice som kôli tomu a kamere vo vodomernej šachte osadil router, som zvedavý, čo urobí vlhkosť.
Takže som získal prístup k závlahe aj počas dovolenky cez internet cez vzdialený prístup (cloud).
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod jablonko » Štv 05. Sep 2019 11:58:14

sigma píše:
Takže moja RM je závislá od počasia na OpenWeatherMap a ForecastIO. (Asi 5krát za deň si sťahuje aktualizáciu predpovedí a podľa toho upravuje časy polievania.)



Presne o tomto bola moja bakalarka niekedy v cca 2004-tom. V tom case som nic podobne na nete nenasiel :)
Ja som tam tahal predpovede z webu shmu. Mam taky pocit, ze odvtedy sa ich web nezmenil, mozno by ten moj softver stale fungoval.
Obrázok užívateľa
jablonko
 
Príspevky: 79
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 13. Apr 2012 14:30:32
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod ... » Pia 06. Sep 2019 9:24:58

sigma píše:Pribudla tam aj hadica od vodomernej šachty, ktorú som ťahal oblúkom, aby som ušetril jedno koleno, keďže od vodomeru mám 85m hadice. :)


iba ? ja to mam po rure k fakturacnemu vodomeru cez 200m, horsie je ze tam je aj prevysenie vyse 20m...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod MartinH » Pon 20. Júl 2020 12:42:34

Opravil som umyvacku :yahoo

Uz tretia vymenena suciastka za posledny rok. A dvom dalsim pomohlo vybrat, vycistit, vratit. Takto ju drzim pri zivote deviaty rok...

Co by vsak mohlo byt pre niekoho zaujimavsie, existuje "potravinarsky silikon" :idea:
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Predchádzajúci

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia