čištění / desinfekce dešťové vody v jímce

Re: čištění / desinfekce dešťové vody v jímce

Poslaťod mp1 » Pia 12. Apr 2019 17:17:51

súdruhovia, riešite/navrhujete čo nepotrebuje! v nadpise je ČISTENIE/DEZINFEKCIA dažďovej vody. ak by aj unikala, nič sa nedeje (teda ak by bolo sucho).
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat




Re: čištění / desinfekce dešťové vody v jímce

Poslaťod Ludo » Pia 12. Apr 2019 19:29:42

nazov je matuci
jednym z popisovanych problemov a podla mna celkom dolezitym
je tesnost nadrze
ak nadrz netesni - nie je co dezinfikovat
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: čištění / desinfekce dešťové vody v jímce

Poslaťod _luky_ » Štv 25. Apr 2019 8:58:17

To je ta geneze - na problém s těsností jsem přišel až když jsem se detailněji zabýval čištěním, broušením a natíráním jímky.

Pro tento okamžik mohu prohlásit, že můj low-cost systém mě uspokojil. Jímka je čistá, netěsnosti jsem zacelil. Teď o víkendu má pršet, takže se mi zase bude zvenku tlačit voda. Po víkendu dám vědět, jak to vypadá.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: čištění / desinfekce dešťové vody v jímce

Poslaťod mp1 » Štv 25. Apr 2019 15:46:23

nerozumiem - má pršať - takže sa "jímka" naplní. do plnej nebude puklinami (aj ak by neboli zacelené) natekať dovnútra.
celá debata o tom, že steny nie sú tesné, ale majú pukliny je nezmyselná - problém by bol v okamihu keby slúžila pôvodnému účelu - fekálie. ak v nej bude dažďová/studničná/vodovodná voda je to bezpredmetné.
a pre tých, čo nerozumejú mojim výhradám - keď prší, voda na streche stečie do "jímky" okamžite, voda, ktorá padne na zem najprv musí zmočiť povrchové aj hlbšie vrstvy aby vsiakla (suchá pôda kladie vsaku odpor), takže kým sa dostane ku stene ... bude jímka plná zo strechy. prípadne bude zavlažovať okolitú zeminu zvnútra :-D

S týmto príspevkom autora mp1 súhlasil
joko
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: čištění / desinfekce dešťové vody v jímce

Poslaťod _luky_ » Pia 26. Apr 2019 8:55:38

Jímka má hloubku tuším 1.9m. Jestli o víkendu bude pršet, nebude tam víc než 10cm vody. Nemám tam svedenou dost velkou plochu střechy, abych jí naplnil jedním deštíkem. Zato všude okolo jímky bude přetlak vody a bude se tlačit dovnitř jímky eventuálními netěsnostmi mezi hladinou a stropem.
Dá-li bůh a počasí, tak se mi tu jímku podaří naplnit a pak celý léto zase nebude pršet. Tedy zemina kolem vyschne a voda mi bude utíkat ven. A já bych s tou vodou radši zaléval zeleninu než nějaký okolí jímky.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: čištění / desinfekce dešťové vody v jímce

Poslaťod mp1 » Pia 26. Apr 2019 19:36:38

Jestli o víkendu bude pršet - sever a severovýchod. nám na západe YR.no (www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-305 ... akia/Trencín/Trenčín%20District/Trenčín) sľubuje do 05.05 púhych 2.2mm zrážok. to nezvlhčí povrch aby mohla nejaká voda (následne) vsakovať.
takže namiesto prác spojených s tesnením sviesť "všetky strechy" aj vodu z umývadiel, spŕch, možná práčky(fosfor podporuje kvitnutie). z kuchyne iba po predčistení.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron