Zastresenie terasy

Zamknuté témy

Zastresenie terasy

Poslaťod emkac » Štv 25. Apr 2019 12:37:36

Ahojte,

chcem si zastresit/zatienit terasu. Problem je, ze ju mam otocenu na severovychod, takze potrebujem mixnut dve hlavne funkcie - tienenie (niekedy) a vetrolam (niekedy).
V letne dni mi do okien svieti slnko cca do 10.00 a je to PEKLO. Riesili by to exterierove zaluzie, ale jednako nemam pripravu (ani elektriku), druhako mi to neriesi vetrolam.
Takze moja predstava je, ze budem mat cosi posuvne, co si v lete nastavim tak, aby mi tienilo do jedneho alebo dvoch okien.
Na jar a na jesen, ked chcem byt na terase, casto kvoli vetru nemozem. Som otvoreny od pola, fuka u mna az tak, ze je to PEKLO2. Sused sice postavi betonovy plot, cize z beznej vichrice bude u mna bezny vetrisko, ale aj tak by ma potesilo si nejakym sposobom spravit zavetrie.

Nechcem ist do sklenenej zimnej zahrady. Mam nejako odpor byt v skleniku, pricom tie otvarave moznosti pri peknom pocasi su limitovane a mat na terase saunu je neprijatelne.
Posuvne rolety na hlinikovej terase sa nemaju v laske s vetrom, ak do toho zakomponujem motory, cena je astronomicka.
Zatial sa mi pozdava cosi taketo:

Tie dva panely (vzadu na obrazku) by boli aj u mna presne takto zboku terasy a blokovali by severozapad, cize miesto odkial vietor najviac fuka. A boli by posuvne, cize by som ich vedel za seba zasunut.
A ten predny posuvny panel (ci uz jeden alebo dva), by sa dali posuvat po celej dlzke 10m terasy a nastavit tienenie proti slnku oproti okne/oknam, alebo tienenie proti vetru, vtedy by vznikol taky kutik ako na obrazku. Nevyhoda je, ze tie lamely su pevne. Vyhoda je, ze je to odolne zasa a nemusim riesit, ci pride vietor alebo nie.

Napadaju vam ine moznosti? Henta drevena sranda nie je totiz zrovna lacna, na terasu 5x3,5 mi prislo cca 6K ponuka a teraz v depresii cakam na ponuku na terasu 10,5x3,5.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Zastresenie terasy

Poslaťod mp1 » Štv 25. Apr 2019 16:02:47

švagor sa kasal ako mu architekt naprojektoval presahy - slnko nebude pražiť do izieb. figu borovú, praží až! slnečná plachta bola akosi problematická - nevedeli ako ju ukotviť (kde je pod zateplením betón).
ja som pôvodné vnútorné žalúzie presunul zvnútra von a bol spokojný. dovtedy, kým "silonové" šnúrky nepodľahli počasiu (nie opotrebenie - nehýbalo sa).
nasledovala slnečná plachta, kým upevňovacie oká držali.
veľký slnečník je na štvorcovú plochu nevhodné riešenie!
a moje rady?
zhora tieniť čiernou sieťou podobnou ako tá, čo sa dáva na ploty. môže byť napnutá, voľná, ... a nemusí sa s ňou hývbať, vadrží kým sa nerozpadne.
odboku - my máme dva metre vysoké múriky, oddeľujú jednotlivé dvorčeky, to je pre teba nanič, ale čo tak tie vertikálne markízy admin môže zmazať https://www.obi.sk/markizy/obi-vertikal ... /p/1121474
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Zastresenie terasy

Poslaťod k+k » Štv 25. Apr 2019 16:29:46

riesime prestresenie vychodnej terasy, zvazovali sme pavilony z bauhausu, https://www.bauhaus.sk/katalogy, strana 10, pripadne ich maju vystavene v bauhause v oddeleni zahrada za pokladnami... jeden je s posuvnymi polykarbonatovymi doskami a jeden s otocnymi kovovymi lamelami ... neriesia ti ale vetrolam ... aj ked, v case ked fici na terase my osobne aj tak nie sme, ale nemame tak otvorenu terasu ako ty. je to ale rozmer 4x3, cize by si potreboval 2, zatial sme to ale nerealizovali ...
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat





Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia