10 rokov fora oStavbe.sk

na Vašom novom fóre

10 rokov fora oStavbe.sk

Poslaťod emkac » Štv 22. Nov 2018 19:15:47

Ahojte,

par dni dozadu sme oslavili 10 rokov fungovania nasho fora.

Co sa vsetko za toto obdobie udialo?

Vo fore vzniklo priblizne 8000 tem, ktore obsahuju cca 88 500 prispevkov.
Zaregistrovanych je cca 5000 pouzivatelov, ale realne citajucich je samozrejme viac.

Za ten cas forum malo forum 2 miliony navstev, priemerne bolo pozretych 5 stranok na jednu navstevu.
Forum si pozrelo 600 000 jedinecnych ludi. (toto mi pride ako nerealne cislo, 10% obcasnov Slovenska si asi nas web neotvorilo, ale tak google analytics to tvrdi)

80% navstev je z SK, 6,5% z USA, 5% z Ceska, 3% z Nemecka a 1,25% z Rakuska. Zvysne krajiny maju pod 1%.

Co sa tyka progresu, tak od vzniku fora v 11/2008 do obdobia cca 03/2011 sme mali narast navstevnosti, od 03/2011 to pozvolne klesa.
V case najvacsej slavy sme mavali 800-900 navstev za den.

Forum sa nam spolocne podarilo udrzat na vysokej urovni, je to vela odbornych tem, malo balastu, minimum reklamy.
A aj ked je pocet navstev podstatne nizsi ako kedysi, stale verim, ze je tu dost materialu na studovanie pre skusenych aj neskusenych stavbarov....

Moc pisat nebudem, takze mi dovolte uz len jedno na zaver.

DAKUJEME! My vsetci nam vsetkym dakujeme!
Nam vsetkym, ktori sme slusne a odborne radili, a nam vsetkym, ktori sme sa slusne a vecne pytali.
Bez nas by toto forum nikdy nemalo taku vysoku odbornu uroven.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: 10 rokov fora oStavbe.sk

Poslaťod emkac » Štv 22. Nov 2018 19:37:31

Mozno este zamyslenie, preco navstevnost klesa... a ci sa s tym cosi nedalo robit.....

Ked forum vzniklo, bol stavebny boom, vela ludi preslo z filipa na ostavbe a ziskali sme nejaky zaklad navstevnikov.
Tito ludia zacinali stavat alebo stavali, sirili forum medzi znamymi, nabalovalo sa to.
Ked vsak tito navstevnici dostavali, nejako prestali forum sledovat... logicky.
A kedze nasa snaha o reklamu bola nulova, odrazilo sa to na vysledkoch.

Otazka je, ci to vadi.... mna osobne to mozno skrie, ze navstevnost uz nie je ako kedysi. Lebo forum ma stale co povedat, je tu stale dost vela veci na studovanie, ale...
ale kto bude robit nabor novych ludi? Kto bude forum aktivne propagovat?
Admin? Ja?

Forum bolo vzdy nekomercne, objavilo sa tu sice par platenych prispevkov (tusim menej ako 5 :mrgreen:), prisli nejake drobne peniaze za google reklamy (tusim som za celych 10 rokov zarobil na fore cca 20-30 EUR :yahoo), ale realne forum bolo vzdy ako hobby nas vsetkych, nikto to za peniaze nerobil.
Takze logicky ani nikto nemal zaujem forum propagovat a aktivne zvysovat pocet navstevnikov.
Sme vsetci radi (a asi aj admin potvrdi), ze to ostalo v hobby rovine a nie ako zarobkova cinnost.

Mozno este jedna pikoska na zaver, nech vidite, ze na internetovom SK poli sme boli (a mozno aj stale sme) zaujimavym hracom - v casoch najvacsej slavy admina kontaktoval zastupca internetoveho portalu a vydavatelstva, ktory prevadzkuje rozne webove sluzby, stranky a media. Tusim v tom case TOP 1 na SK. S danym zastupcom som sa stretol, mali zaujem o odkupenie stranky a zaclenenie nas do svojho portfolia, pricom ale mali zaujem nielen o forum, ale aj o aktivny obsah. Cize pravidelne pisanie a publikovanie stavebnych clankov.
Dotycneho trosku zarazilo, ze to berieme ako hobby, ze to nie je komercna cinnost, no a nakoniec sme sa nedohodli. Ani ja ani admin sme nemali zaujem menit nasu pracu, vyvijat aktivnu cinnost, dat sem komerciu a spravit z tohoto nieco ine... Takze vsetko ostalo po starom, nikto nezacal aktivne robit reklamy, pocet navstevnikov sa nezacal prudko zvysovat a.... (a zo mna sa nestal milionar. :dash)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: 10 rokov fora oStavbe.sk

Poslaťod joko » Štv 22. Nov 2018 23:32:57

Iba by som pridal svoj názor na tému "pokles návštev".
Ako každodenný pracovník v stavebníctve vidím zmenu koncepcie stavania. Kým v rokoch 2008 - 2013 bola individuálna výstavba vo vaľkej miere skutočne individuálna, stavalo sa formou majiteľ - investor a remeselníci. Majiteľ to logisticky menežoval, zháňal vedomosti, aby mohol menežovať a kontrolovať.
Dnes je situácia úplne iná. Majiteľ - investor už nehladá vedomosti, lebo dom si nechá postaviť na klúč. Stavajú melé - veľké stavebné firmy, developéry stavajú holodomy, ktoré ako hrubú stavbu, alebo dokončenú na štandard predávajú investorom - záujemcom.
A práve tu vidím príčinu poklesu návštevnosti fóra.
Na druhej strane, ak si zoberieme koľko rozumu a odborných vedomostí je uskladnené v tomto "fóre" tak už pomali netreba sa nič pýtať, ale anonimne vyhladávať a čítať.
Na záver:
Gratulujem k 10. výročiu, a ďakujem nám všetkým. :drink

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
mp1
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: 10 rokov fora oStavbe.sk

Poslaťod WYSIWYG » Pia 23. Nov 2018 10:18:51

Niet čo dodať.
:ano:
AMEN
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: 10 rokov fora oStavbe.sk

Poslaťod mp1 » Pia 23. Nov 2018 17:34:14

súhlasil som s JOKO a dodám - firma postaví a následne predá. kupujúci kúpi s nulovými vedomosťami, potom niektorých vidíme v tv ako plače.

a nosím v hlave myšlienku na oživenie
- čo by ste urobili inak;
- nové technológie;
- pred časom odmietané ako neefektívne, nenávratné investície a dnes efektívne a návrané v "krátkerj dobe";
...
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Informácie o fóre, návrhy

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron