Montaz okien bez dokladu?

Montaz okien bez dokladu?

Poslaťod Neolka » Uto 17. Feb 2009 10:16:36

Ahojte,
chcela by som sa opytat, ideme davat za 2 mesiace plastove okna, ale ponukli nam ze nam spravia montaz o cca 330€ lacnejsie, ked si nedame na papieri ale spravia pomino, stoji to za to?? (celkova cena okien je 6400€).
Nebudu s tim dodatocne problemy pri reklamacii?? Oplati sa setrit na takychto veciach?? Ide len o osadenie okien, je to novostavba, omietnutie sa bude robit pri vnutornych omietkach…
Dik
Naposledy upravil emkac dňa Uto 17. Feb 2009 11:39:00, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Neolka
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 10:27:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: montaz okien na doklade

Poslaťod MiroM » Uto 17. Feb 2009 10:21:49

Ja by som v tomto nespekuloval. Mozu sa potom vykrucat, najma ked sa jedna o malu garazovu firmu. Velka firma by si asi bez papiera nedovolila predat okna.
Maximalne nech ti daju samotne okna na papier a pracu bez papiera.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: montaz okien na doklade

Poslaťod Neolka » Uto 17. Feb 2009 10:29:57

jedna sa len o montaz bez papiera, okna pojdu na papier, len neviem ci by sa mohol vyskytnut niaky zavazny problem, a ci to riskovat za tych 300€
Neolka
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 10:27:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montaz okien na doklade

Poslaťod deko » Uto 17. Feb 2009 11:17:42

Neolka píše:jedna sa len o montaz bez papiera, okna pojdu na papier, len neviem ci by sa mohol vyskytnut niaky zavazny problem, a ci to riskovat za tych 300€


ja by som do toho nesiel. mozu sa potom vykrucat ze si si to sama namontovala a ze si to namontovala zle a preto cez ne fuka, su pokrutene a praskaju...

toto je priklad ako moze firma jednat http://staznosti.sme.sk/cpld/1433/AMONT-spol-s-r-o/Miesto-vyriesenia-reklamacie-sa-mi-vysmiali.html a to ten clovek mal vsetko na papieri. teraz ich aspon moze hnat k sudu, bez papiera by si mohol akurat tak piskat...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Montaz okien bez dokladu?

Poslaťod petok » Uto 17. Feb 2009 13:01:30

Suhlasim s MiromM aj s Dekom a je to na zvazeni investora.
Kazdopadne okna na papier. Montaz robi ta ista firma alebo ina? Treba sa popytat na ich preferencie a ako by sa riesila reklamacia, ak by bola na chybe instalacia, cize by pochybili oni? Zalezi este co si pod pojmom "spravia montaz o cca 330€ lacnejsie, ked si nedame na papieri ale spravia pomino" ci nedaju ziaden doklad alebo iba fakturu na vykonane prace. Podla mna nechcu dat fakturu ale skuste sa s nimi dohodnut na odovzdavacom a preberacom protokole s vyznacenim zarucnych podmienok montaznych prac. I ked neviem ci by s takym niecim suhlasili a ci by to pomohlo pri reklamacii.
petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Montaz okien bez dokladu?

Poslaťod scott01 » Uto 17. Feb 2009 16:34:47

určite nie !,,,,montážna firma nemusí mať nič spoločné s predajcom okien, oni si ich len najímajú.....pri reklamácií môže nastať veľký problém.....to si rovno môžete namontovať sami a nemusíte platiť nič !
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron