Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod pretorianm » Str 16. Nov 2011 23:13:21

no ja som zatial zo 6tich vrtanych dier chytil v 3och roxor
kupil som vrtak od makity, ten sa s tym nastastie vysporiadal a odvrtal to, aj ked to chvilu trvalo
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod pretorianm » Pon 02. Jan 2012 10:44:49

mam otazku na ludi co robili nerezove zabradlie

cim ste to rezali? pri rezani flexkou konec trochu "ohori" co nie je pekne
rozmyslal som nad rezackou na trubky, ale neviem ci to ide ok lebo nerad by som znicil kolecko na rezacke, tako ako ste to robili?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod sigma » Pon 02. Jan 2012 15:21:41

Nie som majster, ale s nerezou treba zmenit styl prace. Samozrejmostou je 0.8mm kotuc. (menej sa páli)
http://egypt.motoride.sk/?P=phorum&tema=poradna&tid=54 píše:na nerez na používa odmorovacia pasta, tým to natrieš a opláchneš vodou, potom to preleštíš leštiacim prípravkom napríklad leštiacou pastou klasickou zelenou. Tá odmorovacie pasta je dobrá napríklad na výfuky a zvary ich oxidácia úplne zmizne a prekúrené kolená budú ako nové čerstvo vyrobené. neviem presne ako sa to volá ale kontaktuj firmu ktorá vyrába veci z nerezu tam ti poradia, napríklad zábradlia do budov a bazénov tam to určite používajú
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod pretorianm » Pon 02. Jan 2012 16:45:15

sigma píše:Nie som majster, ale s nerezou treba zmenit styl prace. Samozrejmostou je 0.8mm kotuc. (menej sa páli)
http://egypt.motoride.sk/?P=phorum&tema=poradna&tid=54 píše:na nerez na používa odmorovacia pasta, tým to natrieš a opláchneš vodou, potom to preleštíš leštiacim prípravkom napríklad leštiacou pastou klasickou zelenou. Tá odmorovacie pasta je dobrá napríklad na výfuky a zvary ich oxidácia úplne zmizne a prekúrené kolená budú ako nové čerstvo vyrobené. neviem presne ako sa to volá ale kontaktuj firmu ktorá vyrába veci z nerezu tam ti poradia, napríklad zábradlia do budov a bazénov tam to určite používajú


ako zmenit styl prace? :)
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod sigma » Pon 02. Jan 2012 22:53:58

sorry, musel som odist.
zelezo sa robi takto: Vsetko nahrubo, zvary oklepat, farba prekryje:-) (sorry, nechcel som sa nikoho dotknut)
s nerezou musi zvarac dopredu vediet, ci bude zvar vidiet, a ako ma miesto zvaru vyzerat, lebo brusenie je pracne, takze treba pracovat s citom...
takisto pri pileni, treba byt ovela presnejsi, na nerez nejde nater, co zakryje nedostatky, avsak homogenita nereze ma svoje vyhody, treba ich vyuzit.
toto su kecy, vsetko sa naucis, ked budes s tym robit...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod pretorianm » Uto 03. Jan 2012 9:36:06

no ved sa ucim ucim, - pri vyplni je secko jedno, lebo spojky (kolena, ukoncovacie hluposti) sa navliekaju na trubku ale madlo je riesene opacne, napr. koleno sa zasuva do trubky takze rez na trubke je vidiet
cize kvoli rovnosti rezu aj kvoli tomu ohoreniu by som radsej volil kolecko, len neviem ci s tym odrezem rovnako nerezevu trubku ako sa reze pozinkova vodovdna....
nechcem nic znicit ani pokazit, preto sa pytam dopredu na skusenosti druhych ked to uz niekto absolvoval
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod sigma » Uto 03. Jan 2012 22:26:20

s tym koleckom som to neskusal, lebo zabradlie sa robi z tenkostennej 40mm trubky (riziko pokrcenia), bojim sa, ze tvrdost rury bude vysoka a tym padom to nebude rezat...
edit: To nie je celkom dobre napisane, rura je relativne tvrda a stena tenka. A ked to doskriabes koleckom, to uz potom radsej rezat karbinou.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod pretorianm » Str 04. Jan 2012 10:11:03

sigma píše:s tym koleckom som to neskusal, lebo zabradlie sa robi z tenkostennej 40mm trubky (riziko pokrcenia), bojim sa, ze tvrdost rury bude vysoka a tym padom to nebude rezat...
edit: To nie je celkom dobre napisane, rura je relativne tvrda a stena tenka. A ked to doskriabes koleckom, to uz potom radsej rezat karbinou.


no rura ma 2mm (42,4x2mm) stenu co neni zase tak malo, uvidime
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod Slavo_T » Str 04. Jan 2012 22:40:08

V interieri na schodisku som robil nerezove zabradlie . Na rezanie som pouzil kotuce 1mm , ktore su urcene na rezanie nerez materialov . Menej to s nimi cierna ako s obycajnym kotucom . Pri rezani je dolezite hlavne netlacit silou na material , aby sa moc nezahrial - vtedy to zacina ciernat . Na pripadne doladenie a dolestenie rezanych hran existuju brusne/lestiace kotuce ( kotuc je tvoreny z naskladanych smirgel papierov - neviem ako sa to orig. vola ) original na nerez , alebo su aj lesticky ( je to taky hruby filc na lestenie ) .
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod Maxo » Pia 17. Máj 2013 11:20:40

Je nejaka norma na zabradlia ? Dnes som sa dopocul ze vraj zabradlie ma byt min. 5 cm od konca balkonu ale smerom dovnutra .... :dash . Nemam este skolaudovane a nemam to 5 cm smerom dovnutra.
Mam to podobne ako na tom obrazku po zatepleni cielka je zabradlie asi 3 cm smerom von.
Prílohy
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod Maxo » Pia 17. Máj 2013 11:46:40

googles ukazuje ze je vela podobnych zabradli ktore nie su 5 cm smerom dovnutra.
Prílohy
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod Vlado » Str 24. Júl 2013 8:13:42

Ahojte.

Mam mozno jednu otazku,ale kedy ste davali zabradlie na velke okno na poschodi,pred alebo po natahovani finalnej omietky.DIK
Vlado
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:19:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zabradlie na balkon (svojpomoc)

Poslaťod raven » Str 24. Júl 2013 8:51:45

Až po natiahnutí finálu.
Opačný postup si neviem veľmi predstaviť...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron