Doraz pre parkovanie auta - mechanicky/opticky/akusticky?

Doraz pre parkovanie auta - mechanicky/opticky/akusticky?

Poslaťod mlaco » Ned 28. Apr 2013 22:53:49

Ahojte,

na stojisku pre auto chcem pohodlne zaparkovat na presnej polohe (v smere jazdy). Ked tam auto nie je, tak aby to minimalne prekazalo.

Mate niekto vymyslenu pomocku na toto?


Napada ma napr. nejaky prutik s rolnickou. Kolmo postaveny. Ked don autom tuknem, tak vidim ze sa pohol, resp. aj zacenga zvoncek.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Doraz pre parkovanie auta - mechanicky/opticky/akusticky

Poslaťod sigma » Pon 29. Apr 2013 6:27:35

Ja mam v garáži málo miesta a tak mi zo zaveseného strešného boxu visí špagát a na ňom tuba od vitamínov naplnená maticami. Keď ťuknem o stierač, musím stáť.
Ale plánujem tam laserové svetielko nasmerované od pohonu brány na prístrojovú dosku...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Doraz pre parkovanie auta - mechanicky/opticky/akusticky

Poslaťod Jookie » Pon 29. Apr 2013 9:26:29

Svokor mal v garazi pred prednymi kolesami polozenu na zemi polovicu gulatiny (dreveny kmen o priemere cca 10 cm, rozseknuty napoly), a ked prisiel prednymi kolesami k tomu, davalo to vyrazy odpor.

S týmto príspevkom autora Jookie súhlasil
_luky_
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Doraz pre parkovanie auta - mechanicky/opticky/akusticky

Poslaťod raven » Uto 30. Apr 2013 9:30:33

Ja mám tiež malú garáž(miestnosť bola už dávno postavená a teraz ju využívam ako príležitostnú garáž).
Ja parkujem tak, že nevojdem úplne na koniec garáže, ale zastanem asi 20cm a auto pomaly potlačím. Na stene je kus tenkého EPS. Ak sa auto odrazí, tak viem, že auto je na mieste :mrgreen: .
Som zástancom jednoduchých riešení. Auto je spotrebák. Takže nemá podľa mňa zmysel riešiť infrazávory a podobné serepetičky kvôli tone plechu, ktorý, ti aj tak oškre nejaký dilino s vozíkom na parkovisku pri Tescu...
Tie nápady s guľatinou a prútikom s roľničkou sú tiež geniálne-v jednoduchosti je krása a fungujú aj bez EE :ano:
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Doraz pre parkovanie auta - mechanicky/opticky/akusticky

Poslaťod tienik » Uto 30. Apr 2013 11:48:48

vyborna je aj ta zlta zabrana co pouzivaju cestari ako mechanicku prekazku medzi pruhmi :-)
tiez som videl ping-pongovu lopticku na silone, zacala klepkat na sklo v spravnom okamihu. Zvuk v aute bol na pocudovanie dost vyrazny.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Doraz pre parkovanie auta - mechanicky/opticky/akusticky

Poslaťod WYSIWYG » Štv 02. Máj 2013 9:44:32

Staci predsa znacka na bocnej stene. :-)
Ked som za volantom, otocim hlavu k stene, viem, ci som na spravnom mieste.

Ak su pochybnosti o presnosti, pretoze pri pouziti 2 bodov: oko - znacka na stene, je mozny omyl, tak upevnit na stenu jednoduchy U-profil (jedno rameno k stene, druhe k autu, zakladnou k stropu, alebo k podlahe).
A je to ako bombardovaci zameriavac: oko - jedno rameno profilu - druhe rameno profilu.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron