izolacia stitovych murov

izolacia stitovych murov

Poslaťod Ryu » Pia 18. Jan 2013 15:07:59

Ahojte

Mam este jednu otazku. Tak ako asi vacsina som sa pustil do budovania domu svojpomocne bez nejakych znalosti. Doveroval som architektovi a riadil sa jeho pokynmi v otazkach co a ako. Lenze postupom casu som zistil, ze ani on o tom nema velmi predstavu a preto, ked som sa do niecoho pustil, najprv som si to nastudoval. Je len skoda ze som to nespravil skor, pretoze by som veeeela veci spravil uplne inak, hlavne co sa izolacii tyka.
Ale moj problem je ze som uplne zabudol na stitove mury (je to moj prvy dom, musite mi prepacit :mrgreen: ).
vymuroval som ich az po sikminy tesne pod foliu. Z vnutra, uz mam osadenu aj vatu aj konstrukciu. A teraz rozmyslam ze to bude velky tepelny most a rozmyslam ako by som to mohol napravit. Ja viem ze je uz neskoro, ale vsetko robim sam a na toto som nejako zabudol. Jedine co ma napada, je odbit potrebnu vrstvu zo sikmin, aby som tam mohol nalepit aspon 15 cm EPS.
Alebo je nejaka ina moznost?
Dakujem
Ryu
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 08. Jan 2013 11:08:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: izolacia stitovych murov

Poslaťod boro » Pia 18. Jan 2013 21:33:40

Zmieril by som sa s tým a nechal to už tak. Pri vyrezávaní či búraní by mohli ešte vzniknúť škody na izolácii zvnútra. Ak je to z ytongu ako ostatné múry, nebude to s tepelným mostom až také hrozné.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: emkac a 2 hostia