Vnutorne priecky 100mm, plusy/minusy

Re: Vnutorne priecky 100mm, plusy/minusy

Poslaťod eugen.lengyel » Pia 07. Dec 2012 15:48:02

Mich píše:Kvoli objasneniu prikladam porovnanie murovanych a sadrokartonovych priecok. Ak som na niečo pozabudol tak budem rad ak napišete.

Sadrokartonova priečka m2
tepelná izolácia 1,20
sadrokarton 1,59
UW profil 1,00
Tmel 0,18
Spolu 3,79 EUR

Priečka Ytong m2
Ytong 100 mm 10,50
Sadrova omietka 2,50
Spolu 13,00 EUR


nedmal by tam byt sdk dvakrat (z kazdej strany jeden)? aj tmel a ta sadrova omietka asi 2x by asi mali byt 2x. Akoze vychadza to lacnejsie, ja len aby to bolo "na poradku".

A to ides davat priecku na uz hotovu podlahu s podlahovkou? Lebo zvuk sa vraj hodne prenasa aj podlahou.
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Re: Vnutorne priecky 100mm, plusy/minusy

Poslaťod oondrejj » Ned 09. Dec 2012 20:21:51

ja neviem ale nie som nejako zástanca sadrokartonových priečok. Nepríde vám to niekedy ako prílič mäkký materiál na priečky? A ešte by sommal dotaz ohľadom vešania predmetov do sadrokartonovej priečky. Je to bezpečne alebo ako? Predsa len ku ťažším policiam by bolo lepšie si dať stenu z ytongu respektíve z porfixu alebo sa mýlim? Inak som niekde čítal že asi sú fakt čo sa týka hluku výhodnejšie.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Vnutorne priecky 100mm, plusy/minusy

Poslaťod marek_kokso » Pon 10. Dec 2012 13:49:40

Vešanie bežných predmetov nie je problém (obrazy, hodiny...) kamkoľvek. Ak chceš vešať niečo ozaj ťažké (kuch. linka, boiler, polica na knihy...) tak tam buď vieš vopred, kam čo pôjde a podľa toho si postavíš konštrukciu (veci ako linka, boiler vieš vopred), alebo potom musíš umiestnenie prispôsobiť existujúcej konštrukcii.
Nechcem pôsobiť ako tvrdý zástanca SDK, robil som aj s ytongom, doma mám aj priečky z ytongu (125mm), ale zo skúseností sa mi zdá SDK lepší. A pokiaľ plánuješ v priečke ťahať nejaké káble, vodovod a pod., tak si ušetríš kopec sekania
marek_kokso
 
Príspevky: 108
Registrovaný: Str 05. Aug 2009 0:10:56
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Vnutorne priecky 100mm, plusy/minusy

Poslaťod oondrejj » Uto 11. Dec 2012 0:04:28

ja som pracoval s oboma, ale doma nemám tie sadrokartónové. Na stavbe sme už neboli ked sa zariaďovalo nábytkom takže netuším. Ale väčšina ľudí sa pozitívne obracia na tie sadrokartonvé priečky tak asi na tom niečo naozaj bude. Zatiaľ nemám potrebu nič prerábať som spokojný s tým čo mám to len pre môj obzor do budúcna. Inak tie kable to je pravda lepšie v SDK priečke tahať ako niekde sedať :D
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Vnutorne priecky 100mm, plusy/minusy

Poslaťod _luky_ » Uto 11. Dec 2012 9:23:36

pár čísel ohledně neprůzvučnosti různých příček jsem před časem dával sem: http://www.ostavbe.sk/drevodom-a-akustika-t6499.html#p66163
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Vnutorne priecky 100mm, plusy/minusy

Poslaťod Mich » Uto 11. Dec 2012 11:17:47

eugen.lengyel píše:
Mich píše:Kvoli objasneniu prikladam porovnanie murovanych a sadrokartonovych priecok. Ak som na niečo pozabudol tak budem rad ak napišete.

Sadrokartonova priečka m2
tepelná izolácia 1,20
sadrokarton 1,59
UW profil 1,00
Tmel 0,18
Spolu 3,79 EUR

Priečka Ytong m2
Ytong 100 mm 10,50
Sadrova omietka 2,50
Spolu 13,00 EUR


nedmal by tam byt sdk dvakrat (z kazdej strany jeden)? aj tmel a ta sadrova omietka asi 2x by asi mali byt 2x. Akoze vychadza to lacnejsie, ja len aby to bolo "na poradku".

A to ides davat priecku na uz hotovu podlahu s podlahovkou? Lebo zvuk sa vraj hodne prenasa aj podlahou.


Uvazoval som jednostranne. Ak uvazujes obojstranne potom treba vynasobit sadrokarton a tmel 2x, ale aj omietku na ytong 2x. Takze ytong priecka je este drahsia.
Podlahovku nedavas pod priecky, ci ano? Uvazovat musis len s prechodom hadice a to sa da ustrazit. Naviac tie skrutky nemaju resp. nemusia mat 5 cm.

Este sa tu spominalo praskanie v rohoch. Kvoli tomu sa dava do rohov paska alebo spevnujuca rohova lišta. Bez toho by som do sadrokartonu nesiel. Cena tej pasky je zanedbatelna.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Vnutorne priecky 100mm, plusy/minusy

Poslaťod oondrejj » Uto 11. Dec 2012 21:58:55

to je pravda v niektorých prípadoch nie je možné použiť itongovú priečku, ale len sadrokartónovú z dôvodu zaťaženia podlahovej plochy. Napríklad ak má niekto drevený strop, ťažko si predstaviť, ako by na druhé poschodie postavil priečku z itongu alebo podobného materiálu. Ale zase sadrokartónová stena nemá taku tvrdosť ako priečka z porfixu alebo ytongu.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Predchádzajúci

Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia