Kabelaz v podkrovi - poziarna ochrana

Re: Kabelaz v podkrovi - poziarna ochrana

Poslaťod Londoner » Sob 18. Jún 2011 1:58:45

No vidis, toto som ja potreboval pocut :ano: Ujo G po chvili patrania doporucil toto: http://www117.abb.com/catalog.asp?thema ... egory=2834 Ma krytie IP44, namontovane by to malo byt na smrekovom dreve- (to by malo mat triedu reakcie na ohen C-C2), tak to hadam pojde. Uz to len musim zohnat, slovenske stranky sa tvaria, ze o tom este velmi nepoculi :shock:
Kabel je vedeny z rozvodnej krabice v muriku pod dlazbou asi 2m pri stlp,kupovany bol na vonkajsie pouzitie, izolacia hruba ako zadarmo,stlp ma prierez 12cmx12cm, krytina sindel, tam by problem byt nemal. Vyfrezoval by som drazku len na kabel, nieco ako 2cmx2cm. Ci mu tam bude teplo, nikto netusi. :netusim Teda mozno Ty ano, dufam :D
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat




Re: Kabelaz v podkrovi - poziarna ochrana

Poslaťod tienik » Sob 18. Jún 2011 10:37:16

ten vypinac v bielom prevedeni maju hocikde, farebny treba objednat. Napriklad taky Hagard s tym problem mat nebude, za 2-3 tyzdne ho mas.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Kabelaz v podkrovi - poziarna ochrana

Poslaťod Londoner » Sob 18. Jún 2011 12:14:31

Vdaka za radu, skusim ten Hagard. Neviem presne ako je to s tou farbou (mne osobne na nej az tak nezalezi), v podkladoch od ABB je ale vyslovne uvedene ze zo sady Praktik je iba tento bezovy urceny na horlave podklady. Maju este sadu Variant+ a jeden typ aj tam, tak hadam nieco zozeniem.
Este raz vdaka :drink
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Kabelaz v podkrovi - poziarna ochrana

Poslaťod rvko » Sob 18. Jún 2011 21:26:57

No vypadá to, že sú to káble CYKY ale nemôžem súhlasiť s názorom že sú uložené ako káže norma. Je to obyčajná odfláknutá robota a tie drevené hranoly ktoré tlačia na kábel ... no na takúto prácu by som revíznu správu nedal a hanbil by som sa za takéto prevedenie. Každý elektrikár musí vedieť kde sú v miestnostiach zóny na ukladanie káblov a vedení a čo sa týka toho prúdového chrániča 300mA na protipožiarnu ochranu, tak áno je to riešenie ale zbytočne to predražuje inštaláciu. Ja osobne by som sa ich pokúsil dať na stenu, trochu to zasekať ale takto by som to nenechal.
rvko
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Sob 13. Mar 2010 19:09:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kabelaz v podkrovi - poziarna ochrana

Poslaťod Adam » Str 11. Júl 2012 9:46:35

Potrebujem viesť káble k svetlám v prízemí zhora po záklope dreveného stropu. Budú vedené na dreve v izolácii Nobasil PTS hr. 20 mm. Musia byť v chráničke? Ak použijem chráničku s vonk. priemerom 16 mm, v tom 90° ohybe, kde bude prechádzať záklopom dolu pod strop, nebude mi trčať ten ohyb nad tých 20 mm izolácie? Mám nejakú šancu zmestiť sa do tých 20 mm? Ako to urobiť podľa predpisov, alebo musím pridať izolácie? Nad to mi už ide EPS doska suchej podlahovky, tak tam potrebujem rovinu. Ďakujem.
Adam
 
Príspevky: 223
Registrovaný: Uto 23. Feb 2010 21:48:23
Bydlisko: LV
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 14 krat




Predchádzajúci

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť